10 zajímavostí Mauricia

Mauricius či Mauritius, exotický ostrovní stát sopečného původu leží v Indickém oceánu, mezi Afrikou a Asií, přibližně 900 km od Madagaskaru. Dnes si ho přiblížíme prostřednictvím různých atraktivit, které se k němu vážou.

  1. Slavný Modrý Mauricius – legendární poštovní známka, která v době vytištění na tomto ostrově v roce 1847 stála pouhé dvě pence. V současnosti se dochovalo jen 14 Červených Mauriciů a 12 Modrých Mauriciů, exemplářů známek s vzácným nápisem POST OFFICE. Jejich ceny se počítají v milionech a v nepoužitém stavu jsou k vidění pouze v muzeu na ostrově Mauricius. Reprodukcí tu ovšem seženete mnoho – na zavazadlech, magnetkách a podobně.
  2. Léto, když je u nás zima – od ledna do dubna je na Mauriciu 30 °C a více, teplota mořské vody dosahuje celoročně od 23 do 29 °C. Zaleťte si na Mauricius za sluníčkem třeba v únoru!
  3. Osvědčené turistické cíle – kromě koupání a šnorchlování je zde populární výstup na útes Le Morne, výlet k vodopádu v Chamarel, do botanické zahrady v Pamplemousses či do továrny zpracovávající čaj v Bois Cheri. Na mauricijské farmě si také můžete půjčit koně a projet se na něm po pláži.
  4. Metropole Port Louis – v hlavním městě Mauricia se unikátně propojuje moderní život s tradicemi. Určitě navštivte rušné tržiště Port Louis Market, Natural History Museum a Mauricius Postal Museum s již zmíněnými vysoce ceněnými poštovními známkami.
  5. Aapravasi Ghat – lokalita nedaleko metropole, památník jedné z největších světových migrací, kam mezi lety 1834 a 1920 dorazilo zhruba půl milionu sezonních dělníků z Indie. Měli nahradit někdejší práci otroků na Mauriciu.
  6. La Vanille crocodile park – farma nilských krokodýlů na jihu Mauricia – včetně nabídky gurmánských specialit.
  7. Vyhlášená golfová hřiště – a také hotely zaměřené na tento sport. Přemýšlíte, kdy letět na Mauricius za golfem? Nejlépe na jaře a na podzim, ale klidně celoročně.
  8. Právně platná svatba – pro páry, které sní o svém slavném dni prožitém pod palmami, u šumícího moře… Přepychové resorty obklopené tropickými zahradami vám poskytnou dokonalé zázemí i k dalším romantickým pobytům.
  9. Unikátní suvenýry – Mauricius proslul výrobou třtinových rumů, modelů starých lodí i dalších upomínek na moře, proutěného, hrnčířského, šperkařského a pleteného zboží. 
  10. Cenově dostupné služby – ač se Mauricius řadí mezi exotické země, rozhodně není jen pro horních 10 000. I v tříhvězdičkových hotelech se dočkáte perfektního servisu. Prohlédněte si nabídku dovolené v oblíbených resortech Grand Baie, Le Morne, Balaclava, Belle Mare či Flic en Flac, který se pyšní zvlášť krásnými plážemi.

Panenská příroda a tyrkysové moře Mauricia čekají i na vás. Nechte se hýčkat!