Co jste možná nevěděli o Maledivách

Republika Maledivy, jak zní oficiální název divukrásné exotické země na jihu Asie, zaujímá 1196 ostrovů rozdělených do 20 správních okrsků a je nejníže položeným státem světa. Žádné místo na Maledivách neleží výše než 2,5 metru nad mořem. Ovšem jen okolo 200 ostrovů je obydlených a turistům jsou dostupné pouze desítky lokalit.

Maledivy se rozkládají jihozápadně od Indie a Srí Lanky. I s přestupy tu z Prahy doletíte asi za 14 hodin. Na hodinkách si nastavíte v zimě + 4 hodiny a v létě + 3 hodiny vůči středoevropskému času. A pak už se před vámi rozprostře vše, po čem toužíte: korálové atoly, bělostné písečné pláže, tyrkysově modré moře, cizokrajné tropické zahrady, palmové háje a exkluzivní hotelové resorty. Atraktivní je zde šnorchlování a potápění, můžete využívat bazény, dětské kluby, lázně, restaurace s místní i mezinárodní kuchyní a řadu dalších služeb. Na Maledivách je průměrná teplota okolo 30 °C a mořská voda má rovněž okolo 30 °C.

Pár praktických informací a zajímavostí

Maledivy mají okolo 400 000 obyvatel, kteří nejčastěji vyznávají sunnitský islám. Jsou nejmenší asijskou zemí a zároveň nejmenší muslimskou zemí světa. Nejvíce osídlené ostrovy jsou Male, Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi a Thinadhoo. Úředně se zde mluví takzvanou divéhštinou, ovšem naprosto běžná je angličtina. Jak jinak, když zemi ročně navštíví více než milion turistů z celého světa. Měnou je Maledivská rupie, ale po celé zemi lze výhodně platit americkými dolary. Banky i hotelové recepce přijímají platební karty a šeky.

Hlavní město Male má asi 140 000 obyvatel, je velmi rušné a k jeho největším zajímavostem patří centrum s mešitou. Při cestování na Maledivy nepotřebujete vstupní vízum ani očkování, proto je destinace žádaná i rodinami s dětmi. Frekventovanou dobou dovolených na Maledivách je listopad až duben, kdy v České republice obvykle bývá chladno a pošmourno.  

Nezapomenutelnou dovolenou s komfortním ubytováním vám poskytne například Severní Male Atol, Jižní Mare Atol, Jižní Ari Atol, Lhaviyani Atol či Baa Atol, vyhlášené centrum wellness programů. Luxusní pobyt na Maledivách si můžete dopřát kdykoli během roku – neváhejte a vybírejte z bohaté nabídky zkušené a spolehlivé CK.