Exotická dovolená s dětmi

Doporučíme vám exotické země s dobrým hygienickým standardem a dostupnou lékařskou péčí, do nichž můžete cestovat i s těmi nejmenšími, tedy dětmi zhruba od dvou let, a kde se zabaví i děti školou povinné. Máme rovněž tipy pro teenagery, aby si vaše rodina mohla užívat společného cestování co nejdéle.

První 3 tipy: Mauricius, Maledivy, Dubaj

Vynikající exotické destinace pro rodiny s malými i většími dětmi jsou Mauricius nebo Maledivy. Nabízejí skvělé koupání, poznávání podmořského světa, vodní sporty i luxusní hotelové ubytování s dětskými kluby. Na Mauriciu s dětmi navštivte zoologickou zahradu, aquapark v Leisure Village, zábavní přírodní park Casela či delfíny v zátoce Tamarin. Pozorování delfínů je oblíbené i na Maledivách, kde se můžete všichni věnovat i potápění, šnorchlování, paddleboardingu, windsurfingu či plachtění. Poslouží vám zde síť škol vodních sportů a půjčoven sportovních potřeb. Vhodným obdobím pro cestu na Mauricius i Maledivy je leden až duben. Můžete tedy využít dětské jarní prázdniny nebo velikonoční volno.

Rovněž v Dubaji mají všechny generace vždy nabitý program. Velmi žádané jsou zde rodinné hotely s vlastními bezplatnými vodními parky (například Atlantis The Palm). A když děti vodní radovánky přece jen přestanou bavit? Nabízí se výlet do pouště nebo jízda na velbloudovi!

Dubaj, město zábavy a luxusu, nadchne i teenagery. Jakmile si nakoupí či zalyžují v obchoďáku, nebo v něm vyzkoušejí potápění, mohou lenošit na pláži. A noční život je zde také nezapomenutelný. Lze vybrat také pobyt v Sharjah, který je levnější, a za vyžitím pak vyrazit do Dubaje. Pro cesty do Spojených arabských emirátů rezervujte nejlépe březen až květen, anebo říjen až prosinec. Nabízí se využití velikonočního, květnového či vánočního volna, které je většinou schopná zkoordinovat celá rodina. Jistě uvítáte, že cesty na Mauricius, Maledivy a do Dubaje nepodmiňuje žádné povinné očkování

Další 3 tipy: Srí Lanka, Thajsko, Kuba

Pokud se vaše dospívající děti zajímají o surfování, překvapte je dovolenou na Srí Lance. V tomto ráji surfařů jim budou k dispozici zkušení instruktoři. Známými rodinnými atraktivitami Srí Lanky jsou sloní zoo Pinawalla nebo želví farma Habaraduwa. Nebojte se ani místní stravy, ač je pálivější, a uvidíte, jak vám bude chutnat kokosová šťáva přímo na pláži. Ovšem pro cestu na Srí Lanku se už vyžadují určitá očkování. Aktuální informace vám poskytne lékař specializovaný na cestovní medicínu.

Báječné koupání, šnorchlování, potápění, surfování a možnosti řady dalších sportů pro rodiny s dětmi různého věku nabízí také Thajsko a jeho nejoblíbenější resorty Bangkok, Phuket, Koh Samui či Khao Lak. Do Thajska lze bez obav vycestovat i s malými dětmi, třeba do městečka Karon Beach s krásnou pláží na ostrově Phuket, chráněného před sexuální turistikou. Také před cestou do Thajska zjistěte, jaká očkování jsou potřebná. Nejlepším obdobím rodinné dovolené v Thajsku je listopad až březen.

Bezpečnou exotickou dovolenou s dětmi můžete prožít také na Kubě. Naší inspirací je pětihvězdičkový hotel Iberostar Playa Alameda v uznávaném středisku Varadero, s písčitou pláží, all inclusive stravováním, všestranným sportovním vyžitím a také animačními programy pro dospělé i děti.