Kdy letět na Maledivy

Kdy je vhodná doba pro dovolenou na Maledivách? Prakticky celoročně, ovšem některé měsíce jsou oblíbenější. Štve vás třeba listopadové nebo lednové sychravé počasí? Nasedněte v Praze do letadla a zhruba za 14 hodin se ocitnete v prosluněném jihoasijském tropickém ráji!

V přehledu o pár odstavců níže uvádíme nejdříve průměrnou teplotu vzduchu a poté mořské vody na Maledivách podle jednotlivých měsíců. Tučně je označeno, kdy se jezdí na Maledivy nejčastěji, tedy za účelem koupání a lenošení na pláži.

Tamní hlavní turistická sezóna je listopad až duben. Populární potápění a provozování vodních sportů je na Maledivách možné po celý rok, díky téměř konstantní teplotě mořské vody 27 ºC. Protože se maledivské souostroví nachází okolo rovníku, počítejte na své dovolené s vysokou vzdušnou vlhkostí, průměrně okolo 85 %.

Období od května do října charakterizuje větší vítr a silné srážky. Ovšem je to zase ideální čas, kdy se jezdí na Maledivy na turistickou dovolenou a kdy nejlépe pořídíte ubytování. Od května do října se návštěvnost Malediv výrazně snižuje a s tím je spojená velmi nízká cenová úroveň ubytovacích zařízení.

Teplota vzduchu a vody na Maledivách

Leden: 25 ºC, 27 ºC

Únor: 26 ºC, 28 ºC

Březen: 27 ºC, 28 ºC

Duben: 29 ºC, 28 ºC

Květen: 28 ºC, 27 ºC

Červen: 28 ºC, 27 ºC

Červenec: 27º C, 27 ºC

Srpen: 27 ºC, 27 ºC

Září: 27 ºC, 27 ºC

Říjen: 26 ºC, 27 ºC

Listopad: 26 ºC, 27 ºC

Prosinec: 26 ºC, 27 ºC

Kdy jet na Maledivy, záleží na vašich prioritách

Chcete-li se vyhřát, zvolte březen a duben, kdy denní teploty na Maledivách běžně přesahují 32 ºC a ani přes noc neklesají pod 27 ºC. Naopak „nejchladnější“ je leden – s příjemnou denní teplotou okolo 25 ºC, což se zamlouvá například seniorům nesnášejícím vedro. Od května do října je na Maledivách dostupné levnější potápění a poznávání historických památek. Oblíbené jsou i silvestrovské nebo romantické svatební pobyty na Maledivách, často spojené se symbolickým svatebním obřadem. Modravé nekonečno maledivských korálových atolů je prostě lákavé po celý rok…