Kdy vyrazit na dovolenou do Dubaje (a co tam vidět)

Nejlepším obdobím pro návštěvu Dubaje, luxusní metropole nejbohatšího arabského emirátu, je březen až květen, případně říjen až prosinec. Tehdy zde vládnou snesitelné teploty okolo 30 °C.

Ostatně podívejte se, jaká je zrovna teď předpověď počasí pro Dubaj. Oceníte ji zvláště u last minute zájezdů s odletem do několika dní. Počítejte ale s tím, že Dubaj po turistech žádá cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země a cestovní zdravotní pojištění na dobu pobytu. Pozor, takzvaný bleskový pas vydávaný na 6 měsíců nelze do Dubaje použít. Časový posun vůči ČR zde představuje + 2 hodiny v době letního času a + 3 hodiny v době zimního času.

Je toho opravdu hodně, co vidět v Dubaji. Hlavně když si uvědomíme, že to není tak dávno, co tu byl jen písek. Dnes se zde nalézají ohromné mrakodrapy včetně nejvyšší budovy světa Burj Khalifa, ostrovy ve tvaru palmy, nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab, velkorysá obchodní centra, ale také orientální uličky provoněné kořením či Zlaté tržiště s dechberoucími šperky. Dubaj však především nabízí koupání v teploučkém moři, k tomu vodní sporty, plavby lodí či noční život s nevšední atmosférou.

Ani vaše děti se v Dubaji nebudou nudit. Navštivte s nimi například park IMG World of Adventure, některé z akvárií, pouštní safari a projeďte se na čtyřkolkách. Dobrým zázemím pro rodiny s dětmi je třeba dubajský hotel Atlantis The Palm s bezplatným aquaparkem.

Chcete-li si zjara, na podzim, o Vánocích či na Silvestra dopřát hojnost slunečních paprsků, maximální pohodlí a přehršel zážitků, zamiřte do Dubaje! Ocitnete se tam zhruba za 6 hodin letu. Z hotelů doporučujeme například Jumeirah Beach, Mina a Salam, Hilton Dubai Jumeirah, JA Jebel Ali Beach nebo Citymax. Ovšem v letních prázdninových měsících zvolte pro rodinnou dovolenou raději jinou destinaci, protože tehdy teploty v Dubaji dosahují až 50 °C.