Vyjádření CK k aktuální situaci

Vážení klienti,

Na základě vyjádření AČCKA - Asociace cestovních kanceláří a agentur, nyní umožňujeme storno zájezdů na základě všeobecných smluvních podmínek nebo překnihování zájezdů  na nový termín. Možnost bezplatného překnihování je aktuálně pouze pro klienty s odletem do 31.5.2020.

Aktuálně letecké společnosti nezrušily lety a jsme schopni dodat Vámi veškeré objednané služby, Vaše storno zájezdu na základě našich všeobecných smluvních podmínek je ke dni storna zájezdu 100%. Letecké společnosti i hotel nyní umožňují zdarma překnihovat let na nový termín, což Vám nabízíme. Změna zcela zdarma je možná pouze za předpokladu stejné sazby letenky i hotelu - dle individuálních podmínek.

Stanovisko AČCKA k vyhlášení stavu nouze ze dne 12.3. a následného zpřísnění opatření ze dne 13.3.

Usnesením vlády ČR ze dne 12.3. o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic byl vyhlášen stav nouze.

Doplněním tohoto usnesení ze dne 13.3. a plošným uzavřením hranic dochází ke znemožnění realizace zájezdů a pobytů do zahraničí po dobu jeho platnosti, zcela mimo vůli cestovních kanceláří a agentur.

Tato opatření zcela zabraňují zákazníkům cestovních kanceláří a agentur v čerpání sjednaných služeb.

AČCKA respektuje prioritu vlády, kterou je ochrana zdraví a bezpečnost občanů ČR. Vyhlášením stavu nouze se činnost cestovních kanceláří a agentur dostává mimo platný právní rámec, kdy na smluvní vztahy nelze nahlížet běžným způsobem. Příslušná legislativa řešící tuto situaci musí být dopracována.

Dotčené zájezdy a pobyty doporučujeme realizovat v pozdějších termínech, na které budou uhrazené finanční prostředky zákazníků přesunuty. Aktuálně cestovní kancelář Palma Travel nevybírá doplatky zájezdů od klientů, protože s určitostí nevíme, kdy klienti budou moci vycestovat, předpokládáme, že se začne cestovat v průběhu letních prázdnin do vybraných zemí.

 

Vážení klienti,


z důvodu nařízení vlády ČR  o přijetí krizového  opatření jsme byli nuceni dočasně uzavřít kamennou prodejnu naší cestovní kanceláře. 
Všechny klienty, kteří měli vycestovat do 12.04.2020 anebo se chystají vycestovat v období od 13.04. do 23.05.2020 jsme kontaktovali. Dne 07. 04. 2020 vyhlásila vláda ČR prodloužení nouzového stavu do 17. 05. 2020. Z tohoto důvodu bude do této  doby nebo až do odvolání naše provozovna uzavřena. Prosíme, abyste veškeré Vaše dotazy a žádosti zaslali  na náš e-mail: prodej@palma-travel.cz, kterým se budeme průběžně věnovat. Prosíme Vás však o Vaši trpělivost, jelikož nejprve musíme vyřídit dotazy klientů, kteří mají vycestovat v nejbližším období. Prosíme o pochopení, že telefonické dotazy nejsme schopni z důvodu nouzového režimu kanceláře vyřizovat.
V posledních týdnech prožíváme složité období, ve kterém jsme se dostali do zcela bezprecedentní a nové situace. V cestovním ruchu jsme zvyklí na operativní řešení nenadálých situací, nikdy jsme si ale nemysleli, že bychom se museli potýkat s problémem zavřených hranic.
Chceme Vás ujistit, že bezpečnost a zdraví našich klientů je pro nás nejvyšší prioritou. Detailně proto sledujeme dění a aktuální vývoj v našich jednotlivých destinacích. V tuto chvíli je ale velmi těžké odhadovat, jak se bude situace v následujících týdnech a měsících vyvíjet.
Jsme si vědomi toho, že u nás máte zakoupený zájezd, a že ve vás aktuální dění ve světě pravděpodobně vyvolává nejistotu. Plně to chápeme a zároveň bychom Vás v tuto chvíli chtěli poprosit o trpělivost. 
V současné době komunikujeme pouze e-maily, protože naše kancelář je z nařízení vlády uzavřena. Všichni děláme maximum pro to, abychom tuto těžkou situace společně zvládli. Volné cestování je jednou z úžasných svobod, která se v posledních 30 letech stala pevnou součástí našich životů. Věříme, že tato těžká doba brzy pomine a znovu se k němu všichni společně vrátíme.

Děkujeme Vám za pochopení i všechny projevy podpory a přejeme Vám pevné zdraví.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Ing. Arsen Takos
Generální Ředitel
Palma travel Touroperator a.s.