Vyjádření CK k aktuální situaci

Vážení klienti,

Na základě vyjádření AČCKA - Asociace cestovních kanceláří a agentur, nyní umožňujeme storno zájezdů na základě všeobecných smluvních podmínek nebo překnihování zájezdů  na nový termín. Mmožnost bezplatného překnihování je aktuálně pouze pro klienty s odletem do 12.4.2020.

Aktuálně letecké společnosti nezrušily lety a jsme schopni dodat Vámi veškeré objednané služby, Vaše storno zájezdu na základě našich všeobecných smluvních podmínek je ke dni storna zájezdu 100%. Letecké společnosti i hotel nyní umožňují zdarma překnihovat let na nový termín, což Vám nabízíme. Změna zcela zdarma je možná pouze za předpokladu stejné sazby letenky i hotelu - dle individuálních podmínek.

Stanovisko AČCKA k vyhlášení stavu nouze ze dne 12.3. a následného zpřísnění opatření ze dne 13.3.

Usnesením vlády ČR ze dne 12.3. o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic byl vyhlášen stav nouze.

Doplněním tohoto usnesení ze dne 13.3. a plošným uzavřením hranic dochází ke znemožnění realizace zájezdů a pobytů do zahraničí po dobu jeho platnosti, zcela mimo vůli cestovních kanceláří a agentur.

Tato opatření zcela zabraňují zákazníkům cestovních kanceláří a agentur v čerpání sjednaných služeb.

AČCKA respektuje prioritu vlády, kterou je ochrana zdraví a bezpečnost občanů ČR. Vyhlášením stavu nouze se činnost cestovních kanceláří a agentur dostává mimo platný právní rámec, kdy na smluvní vztahy nelze nahlížet běžným způsobem. Příslušná legislativa řešící tuto situaci musí být dopracována.

Dotčené zájezdy a pobyty doporučujeme realizovat v pozdějších termínech, na které budou uhrazené finanční prostředky zákazníků přesunuty. Aktuálně cestovní kancelář Palma Travel nevybírá doplatky zájezdů od klientů, protože s určitostí nevíme, kdy klienti budou moci vycestovat, předpokládáme, že se začne cestovat v průběhu letních prázdnin do vybraných zemí.

Berte prosím na vědomí, že cestovní kancelář je uzavřena, dle nařízení vlády, očekáváme otevření po 15.4.2020. Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Ing. Arsen Takos
Generální Ředitel
Palma travel Touroperator a.s.