Anguilla

Anguilla

Anguilla

Anguilla je korálový a vápencový ostrov v souostroví Malých Antil. Situován je přibližně 250 kilometrů východně od Portorika. Pojmenování ostrova pochází od legendárního mořeplavce Kryštofa Kolumba v roce 1493, který jej nazval pravděpodobně pro jeho dlouhý a útlý tvar podle španělského slova úhoř.

v nabídce5 zájezdůdo5 hotelů Zobrazit

Anguilla - informace

Anguilla je korálový a vápencový ostrov v souostroví Malých Antil, který má rozlohu 91 km². Situován je přibližně 250 kilometrů východně od Portorika. Pojmenování ostrova pochází od legendárního mořeplavce Kryštofa Kolumba v roce 1493, který jej nazval pravděpodobně pro jeho dlouhý a útlý tvar podle španělského slova úhoř. Na ostrově je přibližně 8 960 obyvatel. Populace je převážně afro-amerického původu.

Ostrov byl osídlen evropskými osadníky od 17. století a od roku 1650 byl spravován v rámci ostatních Závětrných ostrovů Britskou korunou. Do sféry britského vlivu patří dodnes. Na počátku 19. století se stala součástí britské kolonie Svatý Kryštof a Nevis, i před odpor části obyvatelstva. V roce 1871 byla Anguilla začleněna do spojené britské kolonie Závětrné ostrovy.

Když ...

Anguilla - zobrazit všechny informace »