Krásy a památky Argentiny- 12 dní 2*2*

1. den: Let Praha/ Vídeň- Buenos Aires

2. den: Buenos Aires

Příjezd, setkání s místním průvodcem a transfer do hotelu. Půldenní prohlídka města Buenos Aires. Navštívíte Plaza de Mayo, Casa Rosada, Metropolitní katedrálu Cabildo. Následovat bude přejezd do čtvrti La Boca a procházka po Caminito Street, kde se můžete poučit jak žili první imigranti, kteří do Buenos Aires přijeli. Nocleh.

3. den: Buenos Aires

Snídaně. Den volna. Možnost výletů- není zahrnuto v ceně: Delta del Tigre- plavba moderní lodí rozličnými rameny delty budete si moci vychutnat řeku Paraná a tisíce ostrůvků všude kolem. Nocleh.

4. den: Buenos Aires & El Calafate

Snídaně. Transfer na letiště a let do El Calafate. Přílet a transfer do hotelu. Jedná se o malou vesničku položenou na jižním břehu jezera Argentino, na jihozápadě provincie Santa Cruz. Byla pojmenována po typickém trnitém keři jižní Patagonie. Calafate na jaře žlutě kvete a v létě plodí růžové ovoce. Podle tradice ti, kdo ochutnají toto ovoce, se budou do Patagonie vždy vracet. El Calafate je důležitá turistická destinace, protože je východiskem pro výlety do rozličných částí národního parku Los Glaciares, včetně ledovce Perito Moreno & jednoho z nejnavštěvovanějších ledovců na světě, Cerro Chaltén a Cerro Torre. Nocleh.

5. den: El Calafate

Snídaně. Celodenní výlet na ledovec Perito Moreno. Odjezd z El Calafate do Národního parku Los Glaciares (90 km daleko)a cesta na ledovec. Perito Moreno je starý asi 30.000 let. Povrch ledovce činí 192 km2, přední stěna je dlouhá 5 km a některé vrcholky jsou vysoké až 80m. Tmavě modrý základ ledovce je skoro tak tmavý, jako voda kolem. Hluboké ticho je jen sem tam přerušeno děsivým zvukem, to jak se ulamují od ledovce kusy ledu a padají do vody. Odplouvají do kanálu Icebergs. Nocleh.

6. den: El Calafate

Snídaně. Volitelný výlet- není v ceně: celodenní plavba do Upsaly a k vodopádům Onelli. Nocleh.

7. den: El Calafate & Cataratas del Iguazú

Snídaně a transfer na letiště k odletu do Buenos Aires a na navazující let do Iguazú. Na letišti setkání s pracovníkem partnerské cestovní kanceláře, transfer do hotelu, nocleh.

8. den: Cataratas del Iguazú

Snídaně. Polodenní exkurze na vodopády Cataratas del Iguazú (Brazilská strana), na krásné výhledy na vodopády při pěším výletě. Vodopády Cataratas del Iguazú jsou umístěny v jižním cípu provincie Misiones na hranicích s Brazílií a jsou asi největší zajímavostí argentinsko- brazilského deštného pralesa. Jedná se o největší a také nejkrásnější vodopády na světě. Jejich jméno v domorodém jazyku je guaraní , což se dá přeložit jako &velká voda&, což je přinejmenším trefné. Po prohlídce následuje nocleh.

9. den: Cataratas del Iguazú

Snídaně. Celodenní výlet k vodopádům Cataratas del Iguazú (Argentinská strana). Garganta del Diablo (Ďáblovo hrdlo) je nejkrásnější z těchto vodopádů, a tvoří hranici mezi Argentinou a Brazílií. Na Brazilské straně je dlouhá pěší cesta kolem kaňonu k nižší části "Garganta del Diablo". Argentinský přístup je zajištěn pralesním ekologickým vlakem Tren Ecológico de la Selva , který rozváží turisty na různé pěšiny. Volitelný v ceně nezahrnutý výlet: La Gran Aventura. Nocleh.

10. den: Cataratas del Iguazú & Buenos Aires

Snídaně. Transfer na letiště k letu do Buenos Aires. Příjezd a transfer do hotelu. Večer transfer na večeři a tango show. Nocleh.

11. den: Buenos Aires

Snídaně a transfer na letiště k odletu zpět do Evropy, let zpět

12. den: přílet do Prahy/ Vídně.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 29°C vzduch 28°C vzduch 26°C vzduch 24°C vzduch 21°C vzduch 19°C vzduch 18°C vzduch 18°C vzduch 20°C vzduch 23°C vzduch 29°C vzduch 28°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*