Vychutnejte si Argentinu- 11 dní 4*4*4*4*

1. den: Let Praha/ Vídeň- Buenos Aires

2. den: Buenos Aires

Příjezd, setkání s místním průvodcem a transfer do hotelu. Půldenní prohlídka města Buenos Aires. Navštívíte Plaza de Mayo, Casa Rosada, Metropolitní katedrálu Cabildo. Následovat bude přejezd do čtvrti La Boca a procházka po Caminito Street, kde se můžete poučit jak žili první imigranti, kteří do buenos aires přijeli. Nocleh.

3. den: Buenos Aires & Ushuaia

Snídaně. Transfer na letiště k letu do Ushuaiy. Přílet a transfer do hotelu, nocleh.

4. den: Ushuaia

Snídaně. Dopoledne půldenní výlet do národního parku Tierra del Fuego. Tento park je Ushuaiy a je jediným parkem s pobřežím oceánu v zemi. Jeho 63000 hektarů schraňuje nespočetné druhy flory a fauny, např. Calafaty, orchideje a mnohé další. Cesta po parku nabízí nádherné panoramatické výhledy na kanál Beagle umístěný v horách a také příležitost zažít místní přírodu na vlastní kůži, v té nejkrásnější podobě. Panamerická cesta , která spojuje Ameriku od severu k jihu, začíná na Aljašce a končí v zátoce Lapataia Bay, vysněném ráji, je spolu s Laguna Verde a Lago Roca největší zajímavostí tohoto výletu.

Večer se bude konat půldenní výlet po Beagle. Tour začíná v Don Eduardo Arturo Brisighelli. Odtud je krajina kombinací moře a hor Olivia, Five Brothers, the Fique a řeky Encajonado. Katamarán Vás zaveze doprostřed kanálu Beagle a pak směrem na jihozápad k majáku Les Eclaireurs na stejnojmenném souostroví. Na jednom z těchto ostrůvků je možné vidět kousky lodě Monte Cervantes, která ztroskotala v roce 1930. Směrem k Tulenímu ostrovu je možné sledovat hry těchto zajímavých mořských savců. Katamarán úplně tiše asi 20 minut objíždí ostrov abyste se na tuleně mohli dosyta vynadívat v jejich přirozeném prostředí. Později se budeme plavit zpět přes Paso Chico do Ushuaiy, kde bude následovat nocleh.

5. den: Ushuaia & EL Calafate

Snídaně. Transfer na letiště k letu do El Calafate. Příjezd, transfer do hotelu, nocleh.

6. den: El Calafate

Snídaně. Celodenní výlet na ledovec Perito Moreno. Odjezd z El Calafate do Národního parku Los Glaciares (90 km daleko)a cesta na ledovec. Perito Moreno je starý asi 30.000 let. Povrch ledovce činí 192 km2, přední stěna je dlouhá 5 km a některé vrcholky jsou vysoké až 80m. Tmavě modrý základ ledovce je skoro tak tmavý, jako voda kolem. Hluboké ticho je jen sem tam přerušeno děsivým zvukem, to jak se ulamují od ledovce kusy ledu a padají do vody. Odplouvají do kanálu Icebergs. Nocleh.

7. den: El Calafate & Puerto Madryn

Snídaně. Transfer na letiště k letu do Puerto Madryn. Přílet, transfer do hotelu a nocleh.

8. den: Puerto Madryn

Snídaně a celodenní exkurze do Península Valdés. Brzy ráno odjezd do Isthmus Carlos Ameghino, odkud je možné vidět ve stejné chvíli Nuevo a San Jose Gulfs, návštěva Centra výkladu a Ptačího strova. Jedná se o malý ostrov spojený s pevninou pouze při odlevu. Vstup sem není možný. Na ostrov připlouvá velké množství druhů ptáků- hlavně v období páření: racci, plameňáci, volavky, kormoráni, kachny, tučňáci a mnozí další. Tour pokračuje do Caleta Valdes, kde je k vidění velká kolonie tuleňů, a do Punta Delgada. Po obědě cesta na Puerto Piramides, hezkou pláž umístěnou mezi útesy. Volitelný výlet: Pozorování velryb. Po cestě zpět do Puerto Madryn pojedeme kolem Salinas Grande a Chica, přírodní propasti 42 metrů pod hladinou moře. Nocleh.

9. den: Puerto Madryn & Buenos Aires

Snídaně a půldenní exkurze do Punta Tombo. Jedná se o rezervaci na pobřeží Atlantského oceánu, který je domovem největší kolonie Magellanických tučňáků na světě. Tráví většinu svého života ve vodě, ale každý rok se vrací na Patagonské pobřeží pářit a vychovávat mláďata. Samečci připlouvají první, obnoví svoje stará hnízda, kde se usadí. Když dorazí samičky, hledají svého životního partnera , ozývají se série volání a odpovědí. Po námluvách samička snese 1 vejce a po 2 měsíce na něm střídavě se samečkem sedí. Jakmile se malý tučňák vylíhne, začnou rodiče shánět potravu a krmí mladé dokud to nezvládne samo. Jakmile se mláďata naučí plavat, rodina se vrací do oceánu a migruje na sever směrem k Brazílii. Když se tučňáci do Punta Tombo další rok vrátí, přepelichají a všechno začne znovu. Kromě tučňáků je možné v oblasti vidět spoustu dalších druhů ptáků. Po prohlídce návrat do Puerto Madryn a transfer na letiště k letu do Buenos Aires. Přílet, transfer do hotelu a nocleh.

10. den: Buenos Aires

Snídaně. Transfer na letiště k letu zpět do Evropy.

11. den: přílet do Prahy/ Vídně.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 29°C vzduch 28°C vzduch 26°C vzduch 24°C vzduch 21°C vzduch 19°C vzduch 18°C vzduch 18°C vzduch 20°C vzduch 23°C vzduch 29°C vzduch 28°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*