Austrálie

Austrálie je nejmenší kontinent na Zemi. Patří mezi velmi oblíbené turistické cíle.

Austrálie - zobrazit všechny informace »

Austrálie - Brisbane, Gold Coast a Fraser Island

Austrálie - Brisbane, Gold Coast a Fraser Island

Brisbane: Gold Coast: Fraser Island: Program zájezdu: 1. den odlet z Prahy 2. den přílet do Brisbane, transfer z letiste v Brisbane do hotelu 3.den volný den na prohlídku města 4.den odjezd z hotelu na 2 denní výlet na Fraser Island (největší písečný ostrov na světě) s angl. hovoricim pruvodcem, nocleh 5.den pobyt na Fraser Islandu, ...

cena na vyžádání Zobrazit
Austrálie - Cairns

Austrálie - Cairns

Město Cairns je hlavní bránou k Velkému Barierovému útesu, z původní rybářské vesničky vzniklo moderní turistické centrum, které nabízí vše, co turista potřebuje. Velký Bariérový útes je ideální místo pro milovníky podmořského života, tedy potápěče. Pro ty kdo nemusí potápění, mohou si udělat výlety do tropického lesaležícího u Cairns.

cena na vyžádání Zobrazit
Austrálie - Melbourne

Austrálie - Melbourne

Melbourne je druhým největším městem Austrálie, Melbourne je známé svými zahradami, parky a golfovými hřišti. Každoročně do Melbourne směřuje i tenisový svět díky Australia Open, které patří mezi 4 nejprestižnější turnaje světa. Kousek od Melbournesi můžete lyžovat v Australských Alpách, obvykle je sníh v červu-srpnu.

cena na vyžádání Zobrazit
Austrálie - Sydney a okolí

Austrálie - Sydney a okolí

Sydney: leží v jihozápadní části Austrálie, Sydney je považováno za nejpěknější město Austrálie. Díky jedinečné směsi obyvatel zde naleznete prvky všech architektonických stylů, Chinatown, sinagogu, ortodoxní kostel, mešitu, restaurace z celého světa od italské, čínské po vyhlášené libanonské restaurace. Všem cestovatelům doporučujeme navštívit přístav ...

cena na vyžádání Zobrazit
Austrálie - Uluru

Austrálie - Uluru

cena na vyžádání Zobrazit
Austrálie - Whitsundays Islands

Austrálie - Whitsundays Islands

Whitsundays Islands je souostroví skládající se ze 74 ostrovů a ostrůvků. Na těchto ostrovech naleznete jedny z nejpěknějších pláží Austrálie. Nejznámější pláž tohoto souostroví Whiteheaven Beach, naleznete na většině pohledů tohoto souostroví, krásná romantická pláž s bílým pískem. Tyto ostrovy navštěvují i milovníci golfu, jezde i 18tijamkové golfové ...

cena na vyžádání Zobrazit
Poznávací zájezdy Austrálie

Poznávací zájezdy Austrálie

1. - 4. den odlet do Sydney (procházka k budově Opery UNESCO přes čtvrť The Rocks v blízkosti slavného Harbour Bridge), návštěva přístavu Darling Harbour, možnost prohlídky třetího největšího akvária na světě nebo muzea lodí, plavba lodí na nejoblíbenější pláž v Sydney - Manly Beach kolem budovy Opery a Harbour Bridge, večer grilování na pláži 5. - 6. ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Austrálie - informace

Základní informace o Austrálii

Rozloha Austrálie: 7 682 300 km2

Délka pobřeží Austrálie: 25 760 km

Nejvyšší hora Austrálie: Mount Kosciusko 2 230 m

Nejnižší bod Austrálie: Eyreovo jezero -16 m

Nejdelší řeka Austrálie: Murray-Darling 3 780 km

Počet obyvatel Austrálie: 21 007 300

Státní zřízení Austrálie: Federativní stát, konstituční monarchie hlavou státu Britská královna

Ozbrojené síly Austrálie: 63 200

Největší města Austrálie: Sydney ( 4 100 000), Melbourne ( 3 350 000), Perth (2 050 000), Brisbane (1 500 000), Adelaide (1 100 000)

Úřední jazyk Austrálie: angličtina

Etnické složení Austrálie: Evropané 90%, asiaté 7%, původní obyvatelé Aborogines 1,5%, ostatní 2,5 %

Náboženská příslušnost Austrálie: římští katolíci 26 %, anglikáni 24&%, jiní protestanté 17%, bez vyznání 13%, ostatní křesťané 6%, ostatní víry 14%

Měna: 1 Australský dolar = 100 centů

Naděje dožití věku při narození muži: 79 let

Naděje dožití věku při narození ženy: 84 let

Austrálie je nejmenší kontinent na Zemi. Federativní stát Austrálie se skládá ze 6 států & Nový jižní Wales a Victorie na jihovýchodě, Queensland na severovýchodě, jižní Austrálie na jihu, Západní Austrálie na západě a Tasmánie (ostrov ležící jižně od Victorie), dvou pevninský teritorií Severní teritorium (severní a střední Austrálie) a území hlavního města Canbery v Novém Jižním Walesu a dalších ostrovních teritorií.

Australská kontinent omývají vody Tichého oceánu na Východě (Tasmánové moře a Korálové moře), Indického oceánu (na severu Arafurské moře a Timorské moře, na jihu velký Australský záliv).

Povrch Austrálie tvoří tři základní geografické oblasti, Velká Západoaustralská plošina (zaujímá přes 50% Austrálie), Středoaustralská pánev a na východě Velké předělové pohoří.

Historie Austrálie:

Prvními obyvateli byli asi součastní domorodci, kteří přišli do Austrálie cca před 40 000 lety. Prvním Evropanem, který navštívil Austrálii byl v březnu roku 1 606 holandský kapitán Willem Jansz. James Cook navštívil Austrálii roku 1770. Britští ,,zločinci& a političtí odpůrci odsouzení k vyhnanství byli zprvu deportováni do Ameriky, během občanské války začali být deportování do Austrálie, tyto deportace skončily roku 1868. Prudký rozvoj chovu ovci na počátku 19. století začal vytlačovat původní obyvatelstvo z jejich historických obydlí, jejich konec téměř zpečetil objevení zlata. Původní obyvatelé získali hlasovací práva až roku 1962 a do sčítání obyvatelstva byli započítáni až roku 1971.

Počasí Austrálie:

Podnebí v Austrálii se mění se zeměpisnou šířkou a nadmořskou výškou, Austrálii jsou klimatická pásma od tropického na severu po mírné pásmu na jihu země. Nejchladněji je v horách na jihovýchodě a v Tasmánii (ostrov jižně od Melbourne). Leden a únor bývají obvykle nejteplejší měsíce v zemi. Sever Austrálie vykazuje teplé tropické podnebí po celý rok, v létě je zde více srážek. Aridní oblasti centrální a západní Austrálie jsou sužovány suchy po většinu roku, v pánvi Eserova jezera často nenaprší ani 150 mm srážek/rok. Arnhemská země na severním pobřeží Austrálie mají vlhké monzunové klima.

Související odkazy