Azorské Ostrovy

Azorské Ostrovy - Santa Maria

Azorské Ostrovy - Santa Maria

Santa Maria je ostrov patřící k Portugalsku. Nachází se na Azorském souostroví v Atlantickém oceánu. Santa Maria je třetí nejmenší a zároveň nejjižnější a také je nejvýchodnější obývaný ostrov z celého Azorského souostroví, díky tomu je tu nejtepleji. Oválný ostrov je veliký pouhých 97, 4 kilometrů čtverečních. Západ tvoří suchá jílovitá planina, východ ...

v nabídce27 zájezdůdo3 hotelů Zobrazit
Hotel Colombo 4*4*4*4*
Hotel Santa Maria 3*3*3*
Azorské Ostrovy - Sao Miguel

Azorské Ostrovy - Sao Miguel

SAO MIGUEL: největší z Azorských ostrovů je dlouhý 65 km. Hlavní město je Porto Delgada. Naleznete zde několik vulkánů se sopečnými jezery, termální prameny, bohatou vegetaci a 2 golfová hřiště s párem 72 s úžasným výhledem na moře. Agua de Pau je staré portugalské městečko s typickou architekturou, je zde hodně restaurací s typickou kuchyní.

v nabídce81 zájezdůdo10 hotelů Zobrazit
Hotel Canadiano 3*3*3*
Hotel Vale do Navio 4*4*4*4*
Talisman 4*4*4*4*
Azorské Ostrovy - Terciera Island

Azorské Ostrovy - Terciera Island

Terceira je ostrov patřící Portugalsku v souostroví Azor. Jmenuje se podle toho, že byl objeven jako třetí ze souostroví. Je sopečného původu.  Ostrov se dělí na dva obvody Praia da Vitória na severovýchodě a Angra do Heroísmo na jihozápadě. Povrch ostrova je hornatý, nejvyšší bod je Santa Barbara, která dosahuje nadmořské výšky 1023 metrů. Díky ...

v nabídce27 zájezdůdo3 hotelů Zobrazit
Aparthotel Praia Marina 4*4*4*4*
Hotel Angra 3*3*3*
Hotel Terciera Mar 4*4*4*4*

Azorské Ostrovy - informace

Azory, též Azorské ostrovy jsou portugalské souostroví a zámořské autonomní území Portugalska nacházející se v Atlantském oceánu v oblasti Makaronézie, přibližně 1500 km od Lisabonu a asi 3900 km od východního pobřeží Severní Ameriky. Jde o významnou turistickou oblast, nacházejí se zde 2 lokality zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO - město Angra do Heroísmo a vinařská kulturní krajina na ostrově Pico. Souostroví je tzv. „nejvzdálenějším regionem“ Evropské unie. Mají i značný dopravní význam - leží na námořní trase z Evropy do Ameriky, nachází se zde několik letišť a stanice podmořských kabelů.
Počasí:
Na Azorských ostrovech je chladno a deštivo od listopadu do března. Tyto ostrovy doporučujeme navštěvovat od dubna do října.

Azorské Ostrovy - zobrazit všechny informace »