Barma - Myanmar

Barma ostrovy leží v jihovýchodní Asii u Bengálského zálivu a Andamanského moře. Na jihovýchodě sousedí s Thajskem, na západě s Bangladéšem a Indií, na východě s Laosem a na severovýchodě s Čínou.

Barma - Myanmar - zobrazit všechny informace »

Barma - Ngwe Saung

Barma - Ngwe Saung

Ngwe Saung je nádherná písečná pláž s bílým ležící 200 km jižně od hlavního města Yangoonu, transfer trvá cca 5 hodin jízdy, během transferu poznáte místní krajinu. Ngwe Saung je vyhlášená svou kuchyní, doporučujeme Vám ochutnat místní speciality & vždy čerstvé dary moře a šálek barmského čaje, vše stojí jen ,,pár dolarů&. Toto klidné místo ...

cena na vyžádání Zobrazit
Poznávací zájezd v kombinaci s Thajskem
Poznávací zájezdy v Barmě

 

Mapa destinací

Barma - Myanmar - informace

Základní informace o Myanmaru (Barmě)

Rozloha Barmy: 678 500 km2

Nejvyšší hora Barmy: Hlavo Razi 5 881 m

Nejdelší řeka Barmy: Salvin 2 820 km (v zemi km 1 200 km), Travádí 2150 km

Počet obyvatel Barmy: 47 758 000

Státní zřízení Barmy: Vojenský režim

Ozbrojené síly Barmy: 286 000

Největší města Barmy: Yangon ( 4 000 000), Mandalay ( 900 000), Moulmein (350 000), Pegu (250 000), Bassein (230 000)

Úřední jazyk Barmy: barmština

Etnické složení Barmy: Barmánci 68%, Šanové 9%, Karenové 7%, Rachinové 4 %, Číňané 3%, Monové 2%, Indové 2% ostatní 5%

Náboženská příslušnost v Barmě: buddhisté 90%, křesťané 4,5%, muslimové 3,5%, ostatní 2%

Měna Barmy: 1 Kyat = 100 pyaů

Naděje dožití věku při narození muži: 60let

Naděje dožití věku při narození ženy: 65 let

Barma ostrovy leží v jihovýchodní Asii u Bengálského zálivu a Andamanského moře. Na jihovýchodě sousedí s Thajskem, na západě s Bangladéšem a Indií, na východě s Laosem a na severovýchodě s Čínou. Barma jako země je velmi členitá, nížiny jsou převážně u dolních toku řek Iravadi a Salvin. Na severu se táhne Tibetsko-himalájská soustava hor s vrcholky pokrytými věčným sněhem.

Historie:

První civilizace v Barmě byla založena cca ve 3 století buddhistickými Mony, kteří zde přišli z Thajska a Kambodži a kultura národy Pyů ve střední Barmě, ti se usadili u břehu řeky Iravádí. V 9 století byla kultura Pyů dobyta Barmánci, v 11 století barmský král Anawharta sjednotil celou Barmu a z Paganu udělal hlavní město své říše (dodnes jsou zde nádherné památky). Roku 1287 Pagan zničili Mongolové. Následně zde bylo několik století plné válek, zemi znova sjednotil Alaungpaya a začal ji rozšiřovat až k Indickému Asámu, kde se Baráci střetli s Brity v první Barmsko-britské válce (1824-1826), v druhé Barmsko-britské Barmánci ztratili Rangún a Britové si přivlastnili jižní část Barmy, ve třetí Barmsko-britské válce Britové zase vyhráli a z Barmy udělali Indickou kolonii. V roce 1937 Britové osamostatnili Barmu od Indie a dostala statut korunní kolonie. Roku 1948 vyhlásila Barma nezávislost

Počasí:

Barma má tropické monzunové podnebí, měnící se podle nadmořské výšky. Přímořské oblasti mají teplé klima po celý rok. Od května do října trvá jihozápadní monzunové proudění s četnými dešti. V tomto období je úhrn srážek přes 90% z ročního průměru 2500 mm. V období Března-půlka května je v Barmě nejteplejší období, teploty dosahují ve střední Barmě přes 40°C.

Vstup do země:

Při vstupu do země je třeba si vyžádat vízum, možnost v Berlíně, v Thajsku. Při koupi zájezdu přes Palma Travel Vám zajistíme elektronické vízum, vyřízení cca 14 dnů.

Očkování v Barmě:

Při vstupu do Myanmaru doporučujeme očkování proti žloutence typu A, u poznávacího zájezdu rozšířit očkování o žloutenku typu B a břišnímu tyfu

Myanmar je země, která je zatím více opomíjena třeba ve srovnání s Thajskem, nabízí však více. Je to země, kde chlapi chodí v sukních, země, kde na jezeře v Inle při veslování na loďkách nepoužívají ruce, ale nohy, ve vládě zaměstnávají hvězdáře a ženy kouří velké doutníky, betel žvýkají kvůli silným a zdravým zubům, které už ale žádný z těchto ,,přežvýkavců“ nemá. Mynmar je prostě země, kde se hodně věcí dělá jinak, je to země, která stojí za navštívení.

Zájezdy do barmy zpracujeme na vyžádání

Související odkazy