Bonaire

Bonaire je ostrůvek dlouhý 39 km a široký 8 km patří do skupiny ostrůvků Nizozemských Antil, nachází východně od ostrůvků Curacao a Aruby. Na severu ostrova se nachází národní park Washington, který zaujímá téměř 20% ostrova, v tomto národní parku jsou i nejpěknější pláže ostrova.

Bonaire - zobrazit všechny informace »

Bonaire

Bonaire

Kralendijk je hlavní město ostrova Bonaire, nachází se v jihozápadní části ostrova. Naproti hlavnímu městu se nachází sesterský ostrůvek známý jako Malé Bonaire, kde najdete nejlepší potápěčské lokality ostrova. Kralendijku najdete restaurace, bary, diskotéky a vše co potřebujete ke strávení aktivnější dovolené.

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Bonaire - informace

Základní údaje o Nizozemských Antilách

Rozloha Nizozemských Antil: 940km2

Pobřeží Nizozemských Antil: 364 km

Nejvyšší bod Nizozemských Antil: Mount Scenery 860 m

Počet obyvatel Nizozemských Antil: 225 380

Státní zřízení Nizozemských Antil: součást Nizozemského království

Ozbrojené síly Nizozemských Antil: 0

Největší města Nizozemských Antil: Willemstad

Úřední jazyk Nizozemských Antil: holandština, papiamento

Etnické složení na Nizozemských Antil: černoší a míšenci 85%, ostatní 15%

Náboženská příslušnost v Nizozemských Antilách: katolíci 72%, svatodušní 5%, protestanti 4%, Metodisté 3%, jehovisti 2%, židi 1%, ostatní 13%

Měna Nizozemských Antil: 1 gulden = 100 centů

Naděje dožití věku při narození muži: 74let

Naděje dožití věku při narození ženy: 78 let

Bonaire je ostrůvek dlouhý 39 km a široký 8 km patří do skupiny ostrůvků Nizozemských Antil, nachází východně od ostrůvků Curacao a Aruby. Na Bonaire žije cca 10 000 obyvatel hlavním městem je Kralendijk. Na severu ostrova se nachází národní park Washington, který zaujímá téměř 20% ostrova, v tomto národní parku jsou i nejpěknější pláže ostrova, mezi další turistické zajímavosti patří Flamengo Sanctuary, kterou proslavily hejna plameňáků a solná jezírka, pro potápěče je jako stvořený ostrůvek Klein Bonaire, který obklopuje korálový útes. Ostrůvek Bonaire doporučujeme navštívit milovníkům přírody a potápění.

Související odkazy