Cookovy Ostrovy

Výjimečná dovolená v Pacifiku. To je bez nadsázky nejkratší a nejpravdivější popis pro exotickou dovolenou v Tichomoří na Cookových ostrovech. Dovolenou nabízíme na dvou nejkrásnější atolech ostrovů, které vynikají turisticky téměř nedotčenou krajinou. Zažijte Polynésii v tom nejúžasnějším koutu světa.

Cookovy Ostrovy - zobrazit všechny informace »

Cookovy Ostrovy - Aitutaki

Cookovy Ostrovy - Aitutaki

Aitutaki je každoročním horkým kandidátem na vítěze v soutěži o nejkrásnější ostrov Tichomoří. Pohled na jeho obrovskou trojúhelníkovou lagunu je nezapomenutelným zážitkem. Na Aitutaki je jen minimum turistů a život se zde podobá daleko víc tomu, jak to na pacifických ostrovech vypadalo před příchodem Evropanů. Aitutaki: "skrytý" poklad Pacifiku. ...

cena na vyžádání Zobrazit
Cookovy Ostrovy - poznávací zájezdy
Cookovy Ostrovy - Rarotonga

Cookovy Ostrovy - Rarotonga

Rarotonga & hlavní a největší z Cookových ostrovů zabírá plochu 67 kilometrů čtverečních. Na Rarotonze sídlí vláda a zároveň je domovem pro 11 000 obyvatel Cookových ostrovů. Rarotonga má i mezinárodní letiště. Jsou zde nádherné pláže, křišťálově čistá voda a většina hotelů.

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Cookovy Ostrovy - informace

Základní informace o Cookových ostrovech

Rozloha Cookových ostrovů: 237 km2

Délka pobřeží Cookových ostrovů: 120 km

Nejvyšší hora Cookových ostrovů: Te Manga 652 m

Největší ostrov Cookových ostrovů: Rarotonga 67 km2

Počet obyvatel Cookových ostrovů: 21 496

Státní zřízení Cookových ostrovů : Konstituční monarchie (hlavou je Britská královna) s jednokomorovým parlamentem

Ozbrojené síly Cookových ostrovů: 0

Největší města Cookových ostrovů: Avarua

Úřední jazyk Cookových ostrovů: angličtina, maorština

Etnické složení Cookových ostrovů: Polynésané (Maorové) 75%, míšenci 15%, ostatní 10%

Náboženská příslušnost na Cookových ostrovech: křesťané 56%, římští katolíci 17%, Adventisti sedmého dne 8%, protestanté 5%, ostatní 14%

Měna Cookových ostrovů : 1 Novozélandský dolar = 100 centrů

Naděje dožití věku při narození muži: 68let

Naděje dožití věku při narození ženy: 74let

Cookovy ostrovy je souostroví v Polynésii v Tichém oceánu pojmenované po kapitánu Jamesi Cookovi, který 3 x navštívil ostrovy. Ostrovy jsou rozdělené do dvou hlavních skupin: severní (28 km2) - 7 hlavních ostrovů a jižní (212 km2) - 8 hlavních ostrovů včetně Rarotongy, na které je hlavní město Avarua s 10 tisíci obyvateli, což představuje polovinu obyvatel Cookových ostrovů. Rarotonga – hlavní a největší z Cookových ostrovů zabírá plochu 67 kilometrů čtverečních. Na Rarotonze sídlí vláda a zároveň je domovem pro více než 12 000 obyvatel Cookových ostrovů.

Historie Cookových ostrovů:

První Evropan, který přistál u Cookových ostrovů byl španělský mořeplavec Alvaro de Mendaña de Neyra, přistál roku 1595 u ostrova Pukapuka a zapsal si tento okamžik, do svého deníku, Britové poprvé přistáli u ostrůvku Pukapuka v letech 1764, pojmenovali ho nebezpečným ostrovem, protože se jim nepodařilo na tento ostrůvek vylodit. Kapitán James Cook navštívil tyto ostrovy v letech 1773 a 1776, kotvil na největším ostrově Rarotonga. Další slavný námořník William Bligh zde přistál s lodi Bounty (několikrát zfilmováno Vzpoura na lodi Bounty) na jednom z nejpěknějších ostrovů světa Aitutaki. Roku 1814 zde zakotvila obchodní loď z Nového Zélandu a po sporu domorodci vznikla válka, po které byla většina námořníků snědena. Postupem času byly Cookovy ostrovy připojeny k Novému Zélandu.

Související odkazy