Dánsko

Dánsko je nejmenší ze severských zemí, neleží však na Skandinávském poloostrově. Je tvořeno Jutským poloostrovem, ostrovy Fyn, Sj&lland a stovkami dalších menších ostrovů. Na východě je omýváno Baltským mořem a na západě mořem Severním.

Dánsko - zobrazit všechny informace »

Kodaň

Kodaň

Kodaň je hlavní a největší město Dánska. Leží na východním pobřežíostrova Sjaelland a částečně na ostrově Amager. Je zde největší skandinávské letiště. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí je bronzová socha malé mořské víly, v jejíž blízkosti je historická přístavní pevnost Kastellet. V centru Kodaně leží známý zábavní park Tivoli.

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Dánsko - informace

Dánsko je země ležící v severní Evropě. Spolu s Grónskem a Faerskými ostrovy tvoří státní celek Dánské království.

Grónsko a Faerské ostrovy patřící oficiálně také Dánsku (Dánskému království), disponují autonomií, nepatří do Evropské unie a každý z nich deleguje dva zástupce do parlamentu (Folketingu). Pro vztah kontinentálního Dánska a obou autonomních území (Faerských ostrovů a Grónska) je používán polooficiální termín Rigsfællesskabet.

Dánsko je nejmenší ze severských zemí, neleží však na Skandinávském poloostrově. Je tvořeno Jutským poloostrovem, ostrovy Fyn, Sjælland a stovkami dalších menších ostrovů. Na východě je omýváno Baltským mořem a na západě mořem Severním. Jedinou suchou hranici má Dánsko na jihu s Německem, další blízké země jsou na jihu Polsko, na severu a severovýchodě Švédsko a na severu Norsko. cca 60 % Dánů žije v aglomeraci hlavního města Kodaně, což je oblast, která se velmi malou částí rozkládá i ve Švédsku.

Související odkazy