Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie se nachází východně od Cookových ostrovů, skládá se ze 120 ostrovů rozdělených do 5 souostroví. Nejvyšší hora Mont Orohena dosahuje výšky přes 2 200 metru.

Francouzská Polynésie - zobrazit všechny informace »

Bora Bora

Bora Bora

Bora Bora: patří nejznámější exotické ostrovy světa. Během 2 sv. války zde byly svedeny těžké boje mezi Japonci a spojenci, dodnes zde naleznete pozůstatky těchto bojů. Ostrov Bora Bora má 38 km2 , je vzdálený z Tahiti 1 hod. letu. Naleznete zde jedny z nejlepších koupacích a potápěcích lokalit světa.

cena na vyžádání Zobrazit
Fakarava

Fakarava

Fakarava je druhý největší Atol ve Francouzské Polynésii, nachází se v souostroví Archipelago, které je severovýchodně od Tahiti. Na tomto ostrově najdete nádherné šnorchlování, koupání a jedinečný ekosystém doposud nenarušený člověkem. Na ostrově žije 400 stálých obyvatel ve vesničkách Rotoava a Tetamanu.

cena na vyžádání Zobrazit
LE TAHA´A

LE TAHA´A

Le Tahaa Island je soukromý ostrůvek, na kterém se nachází luxusní hotel Le Tahaa Island Resort a Spa, který byl otevřen v roce 2002. Na tomto malém atolu najdete nádherné potápění, šnorchlování a koupání. Na tento ostrůvek se dostanete za cca 35 minut jízdy z ostrova Raiatea.

cena na vyžádání Zobrazit
Moorea

Moorea

Moorea se nachází 17 km od Tahiti, dostanete se zde za 10 minut letadlem nebo za 35 minut katamaranem. Moorea má 132 km2, je sopečného původu, jsou zde nádherné pláže s jemným bílým pískem a křišťálově průzračná voda. Je to jedno z nejexotičtějších míst na světě.

cena na vyžádání Zobrazit
Nuku Hiva

Nuku Hiva

Nuku Hiva je ostrov, který je součástí Marqueského spouostroví, nejvyšší bod ostrova Mount Tekao dosahuje výšky 1 224 m nad mořem, Ostrov má rozměry cca 20 x 15 km. Let z Tahiti trvá cca 90 minut.

cena na vyžádání Zobrazit
Raiatea

Raiatea

Raiatea znamená v místní řeči vzdálené nebe, je pravdou, že připomíná jeden z pozemských rájů. Druhý největší ostrov Francouzské Polynésie byl osídlen Tahiťany okolo roku 1000 našeho letopočtu. Na Raiatei leží posvátná hora Mt. Temehani, kde žili podobně jako na Olympu Polynéští bohové. Okolí ostrova lemuje korálový útes, který je ideálním místem pro ...

cena na vyžádání Zobrazit
Tahiti

Tahiti

Tahiti je nazýváno ostrovem lásky. Tahiti je největším ostrovem Francouzské Polynésie 1042 km 2, v západní části se nachází hlavní město Papeete, které je zároveň správním městem Francouzské Polynésie. Tahiti doporučujeme klientům, kteří hledají aktivní dovolenou, můžete zde navštívit muzea, hrát golf, vyjít si do pralesu, či sjíždět řeky. Tahiti je ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Francouzská Polynésie - informace

Základní informace o Francouzské Polynésii:

Rozloha Francouzské Polynésie: 4 168 km2 z toho vodní plocha 507 kmě

Nejvyšší hora Francouzské Polynésie: Mont Orohena 2 241 m

Délka pobřeží Francouzské Polynésie: 2 525 km

Počet obyvatel Francouzské Polynésie 283 120

Státní zřízení na Francouzské Polynésie: nezávislé území Francie

Největší města Francouzské Polynésie: Papeete (s aglomerací 160 000),

Úřední jazyk Francouzské Polynésie: francouzština

Etnické složení ve Francouzské Polynésii: Polynésané 78%, Číňané 12%, přistěhovalí Francouzi 6%, místní Francouzi 4%

Náboženská příslušnost ve Francouzské Polynésii: Protestanté 54%, Římští katolíci 30%, ostatní 10%, bez víry 6%

Měna ve Francouzské Polynésie: 1 Frank

Naděje dožití věku při narození muži: 74 let

Naděje dožití věku při narození ženy: 79 let

Tyto ostrovy poprvé osídlili cca v 5 století našeho letopočtu Polynésané, kteří se zde dostali ze Souostroví Markéz. Roku 1880 se staly tyto ostrovy Francouzskou kolonií a roku 1946, nezávislým zámořským územím Francie. Na ostrově Tahiti, žije dnes 65% celkové populace.

Francouzská Polynésie se nachází východně od Cookových ostrovů, skládá se ze120 ostrovů rozdělených do 5 souostroví. Nejvyšší hora Mont Orohena dosahuje výšky přes 2 200 metru.

Největší skupinu obyvatel tvoří Polynésané 75%, druhým nejpočetnějším etnikem jsou Číňané 13% , Evropanů zde žije 8%. Úředním jazykem je francouzština, v turistických oblastech není problém domluvit se anglicky. Let do Papeete trvá ze střední Evropy cca. 24 hodin. Nejčastěji se lítá přes USA s mezipřistáním.

Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Tahiti, Bora Bora, Moorea a Manihi.

Související odkazy

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Francouzska-Polynesie.cz