Francouzská Polynésie - Poznávací Okruh

Tahiti Tahiti je největší ostrov ze soustroví Francouzské Polynésie. Celý ostrov je rozdělen na dvě části, severní Tahiti Nui a jižní Tahiti Iti. Ostrov vznikl díky sopečné aktivitě a proto je také jeho povrch hornatý. Ostrov lemují korálové útesy. Hlavní město ostrava se nazývá Pepeete a na ostrově žije přibližně 185 tisíc obyvatel. Moorea Je vulkanický ostrov spadající pod Francouzskou Polynésii ležící severozápadně od Tahiti. Název z tahitského překladu znamená "žlutá ještěrka". Dříve se ostrov nazýval Aimeho. Na ostrově žije asi 16 tisíc obyvatel. Největší vesnicí je Pao Pao. Ostrov se díky svým nádherným písčitým plážím, lagunám a korálovým útesům stal dějištěm natáčení filmu Bounty.  Punaauia Punaauia je obec na západním pobřeží ostrova Tahiti. Na konci 19. století zde žil malíř Paul Gauguin a namaloval zde své vrcholné dílo Odkud přicházíme? Co jsme? Kam jdeme? V 90.letech minulého století zde vypukl boom příchodu obyvatel, jež tato obec čítá na 25 tisíc. Ostrovy byly zkoumány nejrůznějšími vědci a objeviteli jako například James Cook či Charles Darwin. Možná i díky tomu se na tomto místě nachází přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů.

Francouzská Polynésie - Poznávací Okruh - zobrazit všechny informace »

 

Francouzskou Polynésií

Francouzskou Polynésií 2*2*2*

1. den letecký přesun na západ nad Atlantikem, Amerikou a Pacifikem na Tahiti 2. - 4. den přílet do Papeete, plavba lodí přes Měsíční moře na romantický &Ostrov srdce& a dějiště filmu Bounty - Mooreu (bílé písčité pláže, laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování), &Shark Tour& (krmení žraloků a mazlení s rejnoky - životní ...

cena na vyžádání Zobrazit
Okruh Francouzskou Polynésií s pobytem na Bora Bora a s návštěvou Velikonočního ostrova

Okruh Francouzskou Polynésií s pobytem na Bora Bora a s návštěvou Velikonočního ostrova 3*3*3*

1.den Sraz na letišti v Praze cca 2 hodiny před plánovaným odletem cca ve 13:00, odlet. let smět Francouzská Polynésie. 2.den. Přílet do Francouzské Polynésie v ranních hodinách, ubytování na Tahiti, volný program k regeneraci a odpočinku. možnost výletů. 3.den. Snídaně, transfer na ostrov Moorea, kde jsou mnohem pěknější pláže než na Tahiti, během ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Francouzská Polynésie - Poznávací Okruh - informace

Tahiti

Tahiti je největší ostrov ze soustroví Francouzské Polynésie. Celý ostrov je rozdělen na dvě části, severní Tahiti Nui a jižní Tahiti Iti. Ostrov vznikl díky sopečné aktivitě a proto je také jeho povrch hornatý. Ostrov lemují korálové útesy. Hlavní město ostrava se nazývá Pepeete a na ostrově žije přibližně 185 tisíc obyvatel.

Moorea

Je vulkanický ostrov spadající pod Francouzskou Polynésii ležící severozápadně od Tahiti. Název z tahitského překladu znamená "žlutá ještěrka". Dříve se ostrov nazýval Aimeho. Na ostrově žije asi 16 tisíc obyvatel. Největší vesnicí je Pao Pao. Ostrov se díky svým nádherným písčitým plážím, lagunám a korálovým útesům stal dějištěm natáčení filmu Bounty. 

Punaauia

Punaauia je obec na západním pobřeží ostrova Tahiti. Na konci 19. století zde žil malíř Paul Gauguin a namaloval zde své vrcholné dílo Odkud přicházíme? Co jsme? Kam jdeme? V 90.letech minulého století zde vypukl boom příchodu obyvatel, jež tato obec čítá na 25 tisíc. Ostrovy byly zkoumány nejrůznějšími vědci a objeviteli jako například James Cook či Charles Darwin. Možná i díky tomu se na tomto místě nachází přírodovědné a etnografické muzeum Tahiti a ostrovů.

Související odkazy

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Francouzska-Polynesie.cz