Velký okruh Latinskou Amerikou - Guatemala, Honduras, Belize, Mexiko 3*3*3*

Program poznávacího zájezdu:

1.den: GUATEMALA CITY - PANAJACHEL
Večerní přílet do Guatemaly, přivítání českým průvodcem na letišti a cesta do Panajachelu (cca 3h.). Ubytování v příjemném rodinném hotýlku Utz Jay (3 noci) v centru městečka, pár kroků od jezera Atitlán.

2.den: ATITLÁN
09:00: po snídani procházka k molu, kde pro vás bude připraven soukromý člun, na kterém podnikneme plavbu po tomto mystickém jezeře opředeném legendami. Jedna z nich praví, že na dně jezera se nachází Samabaj, staré mayské sídlo, které bylo záhadně zaplaveno vodou. Místní se zde přepravují na člunech, do některých vesniček ležících na břehu jezera totiž nevede žádná cesta. My navštívíme tři vesničky, seznámíme se s místním folklórem, projdeme se malou tržnicí, kde si budeme moci nakoupit rukodělné výrobky místních obyvatel. Po cestě budeme mít nádherný výhled na sopky Tolimán a Atitlán, které se zde tyčí do výšky nad 3.000 metrů. Odpoledne osobní volno v Panajachelu určené k relaxu a procházkám po nábřeží.

3.den: Pouze čtvrtek nebo neděle!! CHICHICASTENANGO
Po snídani vystoupáme autobusem do legendárního městečka Chichicastenango, kde každý čtvrtek a neděli probíhá největší indiánská tržnice v celé Střední Americe. Mayové zde prodávají vše možné, od koření po ovoce, zeleninu či rukodělné výrobky, převážně huipily, vyšívané halenky, tašky, ubrusy, kožedělné výrobky a spoustu dalších. Tržnice se nachází mezi dvěma kostely, v jednom z nich Mayové provádějí své rituály, i když kostel zahalen do kouře kopálu byl založen křesťany. Odpolední návrat a osobní volno u jezera.

4.den: IXIMCHÉ - ANTIGUA (cca 100 km-ca 3h)
Po snídani přejezd přes horské Iximché, staré mayské sídlo, kde indiáni doposud praktikují své rituály a oběti Bohům. Po návštěvě tohoto starodávného místa cesta do bývalého hlavního města kapitanátu Guatemala Antigua (Unesco), které bylo několikrát zničeno mohutnými zemětřeseními. Hlavní město tak ke konci XVIII. století muselo být přemístěno do dnešní Ciudad de Guatemala. Na začátku minulého století bylo rozhodnuto, že se Antigua musí opravit a uchovat tak cennou památku. Dnes je toto romantické městečko jedním z nejkrásnějších v celé Střední Americe. Ubytování v koloniálním hotelu Convento Santa Catalina 4* (1 noc).

5.den: ANTIGUA -COPÁN (cca 280 km - ca 6h) 
12:00 odjezd do Hondurasu. Dopoledne osobní volno v Antigua. Večerní příjezd do Copánu. Ubytování v hotelu Ciudad Blanca 4* (1 noc).

6.den: COPÁN - PUERTO BARRIOS - FINCA TATIN (plavba 30 min. + cca 250 km - ca 5h)
08:00 cesta do starobylého mayského sídla Copán (Unesco), v mayském světě proslulý převážně svou zdobnou architekturou. Zachovaly se zde stély znázorňující panovníka "Králíka 18" v různých životních proměnách, schodiště obsahující nejdelší mayský glyfický nápis, ale také masky a reliéfy představující různé Bohy. Za příplatek 20 USD se můžete dostat do tunelů, ve kterých můžete sledovat různé fáze konstrukce chrámu i s původně zachovalou barvou. V Copánu můžete sledovat hejna křičících papoušků ARA a spoustu dalších ptáků, kteří zde nalezli mír a klid, protože jsou přísně chránění. Nebudou zde chybět ani vřeštící opice. Pokračování do nejdůležitějšího přístavu v Guatemale Puerto Barrios, odkud vyplouvají lodě plně naloženy banány společnosti Chiquita a Dole mířící do Evropy. V přístavu již bude přistaven náš člun, který nás dopraví do džungle k přenocování. Fakultativně možnost noční procházky za hady a pavouky. Ubytování v chatkách Tatin (1 noc).

7.den: FINCA TATIN - LIVINGSTON - RÍO DULCE - YAXHA - EL REMATE (cca 220 km - ca 4h + plavba 1h)
Po snídani, za pozorování nádherných přírodních scenérií plavba kaňonem Río Dulce do malého přístavu v Río Dulce, po cestě krátká zastávka v černošském Livingstonu, jehož většinová populace se skládá z kmene Garifunů. Pokračování dále do Yaxhá, hned po Tikalu jedno z nejnavštěvovanějších bývalých mayských sídel. V Yaxhá se nachází pyramida, ze které je nádherný výhled na zapadající slunce za stejnojmennou lagunou. V tuto večerní hodinu je ze všech stran slyšet křik džungle, vřešťanů a papoušků. Po tomto překrásném zážitku cesta do El Remate a nocleh v rodinném hotýlku Las Gardenias (2 noci).

8.den: EL REMATE - TIKAL - EL REMATE (cca 1h)
08:00: po snídani cesta z El Remate do bývalé mayské metropole Tikalu, která byla svého času nejdůležitějším mayským sídlem a dnes tvoří součást Národního parku zapsaného na seznam památek Unesco. Prohlídka nejdůležitějších struktur s místním průvodcem a možnost výstupu na nejvyšší přístupnou mayskou pyramidu "Pirámide de la Serpiente Bicéfala" (pyramida dvouhlavého hada), která měří 64 metrů a odkud budete mít nádherný výhled na rozlehlou peténskou džungli. Prohlídka s průvodcem trvá cca 4 hodiny, zbytek dne můžete strávit buď zde, anebo koupáním v jezeru Petén Itzá.

9.den: EL REMATE - BELIZE CITY - SAN PEDRO (plavba 2h + cca 200 km - ca 3h)
07:00: po snídani cesta k hraničnímu přechodu s Belize, po cestě zastávka v malebném San Ignaciu na oběd a pokračování do malého přístavu v Belize City, kde nasedneme do člunu a poplujeme na ostrůvek San Pedro, který proslavila zpěvačka Madonna ve své písni "La Isla Bonita". V San Pedru budou v přístavu přistaveny taxíky, které nás dopraví do hotelu Caribbean Villas 3* (2 noci). Zbytek dne osobní volno.

10.den: SAN PEDRO A CHRÁNĚNÁ REZERVACE HOL CHAN
09:00: po snídani bude k našemu hotelu přistaven soukromý člun a společně se vypravíme za dobrodružstvím do mořské chráněné rezervace Hol Chan. První zastávku provedeme v místech korálů, kde se vyskytuje spousta barevných rybiček, ale také ostatní živočichové jako murény nebo barakudy. Druhou zastávku pak provedeme tam, kde připlouvají rejnoci a bezzubí žraloci. Po ukončení výletu budeme opět dopraveni do resortu a zbytek odpoledne máme osobní volno k odpočinku. Můžete buď relaxovat nebo se projít po pláži. Na ostrově je možnost pronájmu golfových vozíků (cca 60 USD), na kterých se lze dopravit na Secret Beach (cca 8 km). V oblasti hotelové zóny a přístavu se vyskytují chaluhy, proto koupání zde není ideální. Nocleh v hotelu Banana Beach 3*.

11.den: SAN PEDRO - CHETUMAL - CANCÚN (cca 380 km - ca 5h + plavba 2h)
07:00: plavba ve člunu ze San Pedra do mexického Chetumalu, vyřízení pohraničních formalit, nástup do soukromého minibusu a cesta do Cancúnu. Po cestě je možno zastavit u laguny 7-mi barev Bacalar a fakultativně projížďka ve člunu. Tato laguna se vyznačuje tím, že do ní vyvěrají podzemní řeky, vytvářejí cenotes a ty laguně dodávají specifické zbarvení. Příjezd do Cancúnu a ubytování v hotelu Calypso 3* (2 noci).

12.den: CANCÚN A RELAX NA PLÁŽI
Odpočinek po náročné cestě na bělostných plážích v Cancúnu. Fakultativně možnost výletu na ostrov Isla Mujeres, Chichén Itzá (Unesco) anebo Tulum & Coba.

13.den: CANCÚN A TRANSFER NA LETIŠTĚ
V případě večerního / nočního odletu osobní volno v Cancúnu a následný transfer na letiště. "Hasta pronto en México"!

14.den: PŘÍLET DO PRAHY

  • cena již od 86 990 Kč
  • v nabídce 4 termíny
Přehled termínů

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Přehled termínů

Zobrazit pouze:
05.02. - 18.02.2021 14 dní, 12 nocí letecky Praha snídaně sleva 5% 87 990 Kč Vybrat
05.03. - 18.03.2021 14 dní, 12 nocí letecky Praha snídaně sleva 5% 87 990 Kč Vybrat
05.04. - 18.04.2021 14 dní, 12 nocí letecky Praha snídaně sleva 3% 89 990 Kč Vybrat
05.05. - 18.05.2021 14 dní, 12 nocí letecky Praha snídaně sleva 6% 86 990 Kč Vybrat