Z Bali až na Komodo 2*2*2*

1. - 3. den letecký přesun na Bali, odpočinek v letovisku Kuta - Legian (koupání, nákupy, možnost surfování), prohlídka královského dvorce Taman Ayun UNESCO, chrámu Tanah Lot na skalnatém ostrohu v moři a směrového chrámu Batukaru ukrytého v pralese na úpatí stejnojmenné hory, cesta přes rýžové terasy Jatiluwih UNESCO do kulturního centra ostrova Ubudu. 

4. den výlet k jezeru Bratan s chrámem Ulun Danu, zastávka u vodopádu Gitgit, přesun okolo Buyanského jezera a jezera Tamblingan do vesničky Munduk (všudypřítomné opičky, rýžová pole, plantáže kávy a hřebíčku), prohlídka buddhistického kláštera Brahma Arama Vihara a odpočinek v termálních pramenech Banjar. 

5. den výhled na jezero Batur v kaldeře stejnojmenné činné sopky, chrámový komplex Gunung Kawi uprostřed tropické džungle s královskými hrobkami z 11. stol., procházka okolo rýžových teras k vodním chrámům Tirta Empul UNESCO, tajemná sloní jeskyně Goa Gajah, návrat do Ubudu (návštěva tradičního uměleckého představení a řemeslných dílen), procházka Opičím lesem. 

6. den přelet do Maumere na ostrově Flores, odpočinek na pláži, přesun do horské vesnice Moni. 

7. den nenáročný ranní výstup na vulkán Kelimutu (1690 m) se třemi kráterovými jezírky s proměnlivou barvou - duchovní a kulturní místo kmene Ende, cesta do nitra ostrova do města Bajawa, zastávky v malebných údolích plných rýžových polí a na „modré pláži“ Nanga Panda. 

8. den celodenní výlet v oblasti původního domorodého kmene Ngada vyznávajícího animistické náboženství (tradiční domy s tkalcovskými dílnami, staré megalitické kameny a totemické stavby, koupání v termálech uprostřed divoké přírody), ochutnávka domácí palmové pálenky arak ve vesnici Aimere, pokračování cesty na západ do města Ruteng. 

9. den pavoučí rýžová pole a návštěva vesnice kmene Manggarai pod majestátním vrcholem Gunung Ranaka (2382 m), přístavní město Labuan Bajo. 

10. - 12. den třídenní plavba po národním parku Komodo UNESCO, koupání a šnorchlování, návštěva divokého ostrova Rinca (jedinečný ekosystém plný varanů, buvolů, koní, jelenů a makaků), výstup na vrcholek ostrova Padar s panoramatickými výhledy, výlet po ostrově Komodo (suchá tropická vegetace, domov světoznámých ještěrů varanů komodských), nezapomenutelné pozorování podmořského světa na Růžové pláži (pestrobarevné korály, hejna malých i velkých ryb), procházka s nádhernými výhledy na celé komodské souostroví, zastávka na ostrově Sebayur nebo Kanawa, návrat do Labuan Baja. 

13. - 15. den přelet zpět na Bali, návštěva chrámu Uluwatu z 11. století na stometrovém útesu nad Indickým oceánem, odpočinek na pláži, poslední nákupy, návrat do ČR Okouzlující krajina a chrámy balijského venkova Třídenní plavba po NP Komodo, pozorování prastarých ještěrů, koupání a šnorchlování Totemy a megality v oblasti kmene Ngada Barevná kráterová jezera sopky Kelimutu.

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Bali-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*