Irsko

Irsko, oficiální název je Irská republika, stát v severozápadní Evropě, zaujímající zhruba pět šestin povrchu stejnojmenného ostrova. Irsko sousedí na severu s částí Spojeného království & Severním Irskem.

Irsko - zobrazit všechny informace »

Dublin

Dublin

Dublin je hlavním a největším městem Irska, celá aglomerace tohoto města má cca 1,3 milionu obyvatel. Město má velmi bohatou a zajímavou historii a patří k turisty ještě zcela neobjeveným místům, na rozdíl třeba od Londýna. Nudit se zde však rozhodně nebudete. K hlavním památkám a zajímavým místům, která byste v Dublinu rozhodně neměli minout, patří ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Irsko - informace

Irsko, oficiální název je Irská republika, stát v severozápadní Evropě, zaujímající zhruba pět šestin povrchu stejnojmenného ostrova. Irsko sousedí na severu s částí Spojeného království – Severním Irskem. Jeho břehy omývá na západě Atlantský oceán, na východě Irské moře, na jihovýchodě Svatojiřský průliv a na jihu Keltské moře. Irsko je unitární parlamentní republika v čele s prezidentem. Hlavním městem je Dublin.

Samostatné Irsko je výsledkem mnoholetého boje za nezávislost na Spojeném království Velké Británie a Irska. 29. prosince 1937 se Irská republika stala nástupcem Irského svobodného státu, jenž byl založen 6. prosince 1922.

Související odkazy