7 denní odpočinek v přírodě Jihoafrické republiky/ 4 noci 4*4*4*4*

 

1. den - přílet do Kapského města, privátní transfer do hotelu Yellow Aloe Guest House https://www.yellowaloe.co.za/, který se nachází v městě Clanwilliam – vzdálené asi 2,5 hodiny jízdy od letiště. Zde je 2x nocleh ve Premium Garden pokoji, se snídaní. Poté volný program.

Město Clanwilliam se nachází v malebné oblast Olifants River Valley. Clanwillim je nazýván jako světové hlavní město čaje Rooibos, proto se zde také nachází nespočet čajoven a historických budov.

Město je situováno vedle velké nádrže, která je perfektní pro plavání, vodní lyžování nebo rybaření.

Doporučujeme projít si tzv. ‚Stezku Rooibosu‘ (https://www.rooibos-route.co.za/), na které se nachází nespočet menších i větších čajoven, kde můžete ochutnat právě čaj Rooibos. Nebo také muzeum Old Gaol, aj.

2. den – po snídani následuje transfer od hotelu do Národní botanické zahrady Hantam. Tato botanická zahrada se rozkládá na více než 6000 hektarech, která nabízí 9 různých tratí, přičemž každá z nich je unikátní a odlišná od ostatních. Poté návrat do hotelu, volný program.

3. den – po snídani následuje check out z hotelu, následuje transfer do přírodní rezervace Ramskop.

Tato rezervace je místem, kde je obrovské množství původních druhů rostlin, rovněž také několik pěších tras (jedna z tras vede až ke Clanwilliamské přehradě). Je zde několik míst, ze kterých jsou úchvatné výhledy na hory, město a přehradu.

Po prohlídce rezervace následuje cca 2 hodinová cesta do města Langebaan, do hotelu The Farmhouse https://www.thefarmhousehotel.com/. Zde je 2x nocleh v classic pokoji, se snídaní. Po check-inu volný program.

Město Langebaan je pouhých 120 km od Kapského města, přičemž dominuje krásnými plážemi s bílým pískem a průzračnou tyrkysovou lagunou. Je tak místem vhodným pro vodní sporty (vodní lyže, kajak, kitesurfing, plachtění, rybaření, aj.). Mimo krásné pobřeží je město vhodným místem pro projížďky na kole a výšlapy.

4. den – Po snídani následuje transfer do národního parku West Coast National Park, zde je možné vidět rostliny Postbergu. (https://www.sanparks.org/parks/west_coast/)

Významnou částí parku je rezervace Postberg Flower Reserve, kterou je ne vždy možné navštívit. I když je součástí národního parku, tato část se navštěvuje tak málo, jak je jen možné – proto je jaro nejpříhodnější dobou pro návštěvu, jelikož všude, kam oko dohlédne, je možné spatřit nádherné rostliny.
Další přidanou hodnotou toho, že je park po většinu roku uzavřen, je výskyt některých druhů zvířat (zebry, pakoně, želvy, aj.). Nejen několikabarevné rostliny jsou lákadlem do této rezervace, ale také velryby, které je možné v této době zpozorovat.

 

5. den - po snídani následuje privátní transfer na letiště v Kapském městě, cesta trvá cca 2 hodiny.

  • cena již od 42 090 Kč
  • v nabídce 1 termín
Přehled termínů

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. leden 2. únor 3. březen 4. duben 5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 25°C vzduch 23°C vzduch 23°C vzduch 21°C vzduch 20°C vzduch 19°C vzduch 20°C vzduch 21°C vzduch 23°C vzduch 24°C vzduch 25°C vzduch 25°C
voda 24°C voda 25°C voda 25°C voda 24°C voda 22°C voda 21°C voda 20°C voda 20°C voda 20°C voda 20°C voda 24°C voda 23°C

Přehled termínů

Zobrazit pouze:
19.08. - 25.08.2021 7 dní, 4 noci letecky Praha snídaně sleva 28% first minute 42 090 Kč Vybrat