Jordánsko a Mrtvé moře - klasický okruh - 8 dní 3*3*3*

1. den: Ammán

Přílet do Ammánu, transfer do hotelu a nocleh.

2. den: Ammán- prohlídka- Jerash- Ajlun- Ammán

Po snídani bude následovat prohlídka moderní části Ammánu, potom transfer do Jerashe, který leží asi 45 minut jízdy severně od Ammánu. Místo je důležitou památkou na Římské osídlení oblasti, bývá také nazýváno Pompejemi východu. Prohlédneme si divadlo, kostely, chrámy, nymfeum a místní kolonádu. Potom se přesuneme do Ajlounu, hradu z 12. století postaveného Saladinem. Po prohlídce se vrátíme do Ammánu, kde budeme mít večeři a nocleh.

3. den: Ammán- pouštní hrady- Mrtvé moře- Ammán

Po snídani se vypravíme k pouštním hradům, umístěným ve východní poušti království. Jsou bohaté na fresky, uvidíme dům zvěrokruhů s lázněmi Qasr Amra, tajemnou Qasr Karana; římskou pevnost přestavěnou na palác Umayyad v Qasr el Hallabat a také pevnost Azraq, postavenou ve směsi Římského a muslimského stylu z černého čediče. Potom se vydáme k Mrtvému moři, nejníže položenému místu na světě, které je skutečně mrtvé- díky vysokému obsahu soli a minerálů zde nežijí téměř žádní živočichové, ovšem právě z tohoto důvodu se ze zdejší vody a bahna vyrábějí nejrůznější léčivé přípravky. Velkou zajímavostí je také to, že se ve zdejší vodě v podstatě nedá ani plavat, ani potopit. Následovat bude cesta do Ammánu, večeře a nocleh.

4. den: Ammán- Madaba- Nebo- Kerak- Petra

Po snídani pojedeme do Petry po slavné Silnici Králů. Po cestě navštívíme mozaikové město Madabu, kde se v kostele sv. Jiřího rozkládá jedna z nejstarších map tehdejšího Křesťanského světa. V Madabě je samozřejmě mnoho dalších mozajek, jsou buď ve veřejných, nebo i soukromých budovách. Po prohlídce bude následovat krátký transfer na Mt. Nebo, horu, ze které kdysi shlížel Mojžíš na údolí Jordánu a Mrtvé moře. Františkáni zde postavili obrannou strukturu, která chránila byzantský kostel ze 4. století. Následně budeme pokračovat ke krásným kaňonům ve Wadi Mujib a ke křižáckému hradu v Keraku. Tato pevnost ze 12. století má ochozy, věže, kaple a opevnění, které připomínají slávu Křižáků. Následovat bude příjezd do Petry, večeře a nocleh.

5. den: Petra

Snídaně a celodenní prohlídka Petry & dávné metropole, která stále má honě co říct a ukázat. Návštěva začne v centru návštěvníků, kde každý návštěvník dostane Beduínem vedeného koně pro cestu do ztraceného města. Po prohlídce několika hrobek vně města návštěvníci projdou přes SIQ, obrovskou trhlinu ve skále, vstupní bránu do města. Je větrná,dlouhá kilometr, nad hlavou budete mít 300 stop skály. Na konci trhlina končí poslední zatáčkou, vystoupíte ze šera a přímo před vámi se v oslnivém světle objeví nejznámější monument Petry, El Khazneh - Pokladnice. Je jedním z nejelegantnějších pozůstatků dávno minulé doby, vytesaná z pevné skály, vysoká skoro 140 stop a 90 stop široká. . Kromě el Khaznehu Vás uchvátí stovky dalších vytesaných nebo postavených struktur, vznosných chrámů, propracovaných královských hrobek, římské divadlo, větší i menší domy, pohřební komnaty a mnoho dalšího. Po prohlídce se vrátíme do hotelu, kde bude večeře a nocleh.

6. den: Petra- Wadi Rum- Mrtvé moře

Po snídani cesta do Wadi, domova Lawrence z Arábie, prohlídka džípy. Při příjezdu si dáme mátový čaj nebo kardamom a pak nasedneme do džípu a vydáme se na tour po zdejší poušti podobné měsíční krajině, kde strávíme i část noci- nezapomenutelné zážitky v poušti mezi horami pod hvězdami. Následovat bude transfer zpět k mrtvému moři, večeře a nocleh.

7. den: Mrtvé moře

Volný den, večeře a nocleh.

8. den: Letiště Ammán

Snídaně, transfer na letiště, let zpět do Evropy.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 8°C vzduch 9°C vzduch 12°C vzduch 16°C vzduch 20°C vzduch 24°C vzduch 25°C vzduch 25°C vzduch 23°C vzduch 19°C vzduch 14°C vzduch 9°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*