Jordánsko a Sýrie- klasický okruh - 11 dní 3*3*3*

1. den: Ammán

Příjezd do Ammánu. Transfer do hotelu, nocleh.

2. den: Ammán- Mrtvé moře- Wadi Rum- Petra

Snídaně. Potom se vydáme k Mrtvému moři, nejníže položenému místu na světě, které je skutečně mrtvé- díky vysokému obsahu soli a minerálů zde nežijí téměř žádní živočichové, ovšem právě z tohoto důvodu se ze zdejší vody a bahna vyrábějí nejrůznější léčivé přípravky. Velkou zajímavostí je také to, že se ve zdejší vodě v podstatě nedá ani plavat, ani potopit. Následně cesta do Wadi Rum, domova Lawrence z Arábie, prohlídka džípy. Při příjezdu si dáme mátový čaj nebo kardamom a pak nasedneme do džípu a vydáme se na tour po zdejší poušti podobné měsíční krajině, kde strávíme i část noci- nezapomenutelné zážitky v poušti mezi horami pod hvězdami. Následovat bude transfer do Petry, večeře a nocleh.

3. den: Petra-Ammán

Snídaně a celodenní prohlídka Petry & dávné metropole, která stále má honě co říct a ukázat. Návštěva začne v centru návštěvníků, kde každý návštěvník dostane Beduínem vedeného koně pro cestu do ztraceného města. Po prohlídce několika hrobek vně města návštěvníci projdou přes SIQ, obrovskou trhlinu ve skále, vstupní bránu do města. Je větrná,dlouhá kilometr, nad hlavou budete mít 300 stop skály. Na konci trhlina končí poslední zatáčkou, vystoupíte ze šera a přímo před vámi se v oslnivém světle objeví nejznámější monument Petry, El Khazneh - Pokladnice. Je jedním z nejelegantnějších pozůstatků dávno minulé doby, vytesaná z pevné skály, vysoká skoro 140 stop a 90 stop široká. . Kromě el Khaznehu Vás uchvátí stovky dalších vytesaných nebo postavených struktur, vznosných chrámů, propracovaných královských hrobek, římské divadlo, větší i menší domy, pohřební komnaty a mnoho dalšího. Po prohlídce se vrátíme do Ammánu, kde bude večeře a nocleh.

4. den: Ammán- prohlídka města- Jerash- Damašek

Po snídani bude následovat prohlídka moderní části Ammánu, potom transfer do Jerashe, který leží asi 45 minut jízdy severně od Ammánu. Místo je důležitou památkou na Římské osídlení oblasti, bývá také nazýváno Pompejemi východu. Prohlédneme si divadlo, kostely, chrámy, nymfeum a místní kolonádu. Následovat bude cesta do Damašku, večeře a nocleh.

5. den: Damašek- Palmira

Po snídani bude následovat prohlídka Damašku, včetně Národního muzea, Starého bazaru, mešity Omeyad, paláce Azem, Via Recta, Anania's House, Bab Charki & St Paul's Window, potom transfer to Palmiry, večeře a nocleh.

6. den: Palmira

Prohlídka Palmiry včetně muzea, the temples of Bel, Baal Shamin a Nebo, Římských lázní, Tetrapylu, Diokleciánova tábora a Údolí hrobek. Večeře a nocleh.

7. den: PALMIRA -KRAK DES CHEVALIERS-HAMA-ALEPO

Po snídani cesta do Krak des Chevaliers, jedné z nejslavnějších a také nejhezčích Křižáckých pevností s dlouhou a zajímavou historií. Potom cesta do Hamy známé svými Norias (obrovskými vodními koly) umístěnými na řece Orontes. Po prohlídce přejezd do Aleppa, večeře a nocleh.

8. den: ALEPO-ST. SIMONE-ALEPO

Návštěva Alepa, prohlídka města včetně muzea, Velké mešity, osmikilometrového starého bazaru, citadely,The Citadel, několika karavanních stanic a staré křesťanské čtvrti.. Chybět nebude katedrála sv. Šimona. Stavba tohoto chrámu začala v roce 491 a byl to největší kostel na světě, než byla postavena St. Sophia v Konstantinopoli v roce 532. Po prohlídce bude následovat cesta zpět do Alepa, večeře a nocleh.

9. den: Alepo- Aphamea- Maloula- Damašek

Snídaně a výlet do Aphamey- jednoho ze 4 měst založených Seleukem 1.- Nikátorem na začátku 3. století před Kristem. Město bylo chovným centrem armádní jízdy. V roce 64 před Kristem bylo město dobyto Římany a jeho citadela lehla popelem. Pod Římskou nadvládou se dále rozvíjelo jako vojenská základna. Divadlo, lázně, chrámy a vily byly vybudovány ve 2. století n.l.- v době největší slávy města. Hlavní kolonáda byla do dnešní podoby dokončena za vlády Marca Aurelia. I v době Byzantské bylo město důležité, bylo hlavním městem provincie Syria Secunda a sídlem biskupa. Peršané město dobyli a spálili v roce 573. Drželi ji pak až do roku 628, kdy přišlo byzantské &osvobození&, jen pár let před pádem samotné Byzance. Křižáci město vlastnili od roku 1106. V roce 1149 jej znovu dobyl Nur Al-Din. Následovat bude prohlídka vesničky Maaloula, kde se stále ještě mluví Aramejsky. Potom transfer do Damašku, večeře a nocleh.

10. den: Damašek- Bosra- Ammán

Snídaně a cesta do Bosry,zmiňované už v záznamech Egyptské 18. dynastie. Budete moci poznat bohatou a dlouhou historii tohoto města. Po zajímavé prohlídce transfer do Ammánu, večeře a nocleh.

11. den: Ammán- letiště

Snídaně a transfer k odletu, let zpět do Evropy.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 8°C vzduch 9°C vzduch 12°C vzduch 16°C vzduch 20°C vzduch 24°C vzduch 25°C vzduch 25°C vzduch 23°C vzduch 19°C vzduch 14°C vzduch 9°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*