Andská Kolumbie 3*3*3*

Program poznávacího zájezdu:

 

1.den: VÍTEJTE V KOLUMBII

Přílet do hlavního města Kolumbie Bogotá, přivítání na letišti anglicky mluvícím průvodcem a cesta na hotel v historickém jádru města. Ubytování v klidné čtvrti La Candelaria v tématickém boutique hotelu Muisca.

 

2.den: HORA MONSERRATE A PROCHÁZKA HISTORICKÝM CENTREM BOGOTY

Ráno po snídani vyzvednutí na hotelu anglicky mluvícím průvodcem. Procházka (20 min.) ke stanici a výjezd lanovkou na horu Monserrate, odkud budete mít Bogotu jako na dlani. Doporučujeme navštívit typickou tržnici a ochutnat místní nápoje, mezi kterými se vyznačuje tzv. "rompecalzón", typický likér vyrobený ze sedmi bylin, canelazo, aromática nebo čaj z koky. Doporučujeme také ochutnat polévku "ajíaco". Po návštěvě Monserrate návrat lanovkou ke stanici a pěší prohlídka historického jádra Bogoty, návštěva muzea zlata "Museo de Oro", které se pyšní největší sbírkou prehispánského zlata na světě. Zastávka u historického domu "Casa del Florero", procházka po Bolívarově náměstí se svými historickými budovami a v uličkách malebné čtvrti La Candelaria. Ubytování v tématickém boutique hoteu Muisca.

 

3.den: BOGOTÁ - ZIPAQUIRÁ SOLNÁ KATEDRÁLA - VILLA DE LEYVA

Ráno po snídani cesta do nedaleké Zipaquirá a skupinová prohlídka Solné katedrály s místním průvodcem. Jedná se o památku, která obsadila první místo na seznamu Sedmi divů Kolumbie! Je to jediná solná katedrála na světě v nadmořské výšce 180 metrů pod mořem. Jedná se spíš o turistickou atrakci, neboť zde nesídlí žádný prelát. Projdete chodbičkami, které představují Křížovou cestu Ježíše, budete obdivovat kopuli a zdoláte peniteční schodiště. Po vyčerpávající prohlídce čas k obědu v některé z místních restaurací nabízejících steaky. Pokračování do koloniálního městečka Villa de Leyva, které se vyznačuje vůbec největším náměstím v Kolumbii, což je pro tak malé město paradox. Odpolední procházka po městě s místním průvodcem. Ubytování v koloniálním hotelu Plaza Mayor 4*.

 

4.den: VILLA DE LEYVA - RÁQUIRA - BOGOTÁ

Dopoledne osobní volno k individuálním procházkám po městečku a přilehlém okolí. Pokračování do Ráquiry, malého městečka, které se proslavilo řemeslnickou terakotovou výrobou. Kromě hrnčířských výrobků zde seženete také pestrobarevné tašky nebo hamaky. Odpolední návrat do Bogoty na hotel Muisca.

 

5.den: BOGOTÁ - PANORAMATICKÁ CESTA DO SALENTA

Po snídani nás čeká celodenní přejezd do oblasti kávovníkových plantáží "Eje Cefetero", která byla zapsána na seznam kulturních památek Unesco. Po klikatící se cestě budeme pozorovat bohatost a rozmanitost měnící se přírody, od vysokých And po vyprahlé údolí řeky Magdaleny a dále k úpatí Západních And, kde se nachází malebná vesnička Salento. Zbytek odpoledne osobní volno k procházkám po okolí. Ubytování v typickém hotelu Salento Real 4*.

 

6.den: SALENTO - VALLE DEL COCORA

Po snídani bude k hotelu přistaven typický Jeep Willi´s a dobrodružná cesta do malebného údolí Valle del Cocora může začít. Kratší trek s místním průvodcem až k místům, kde rostou nejvyšší palmy na světě, tzv. Voskové palmy, a které jsou zároveň národním stromem Kolumbie. Fakultativně možnost jízdy na koni. Po treku čas k obědu, posléze návrat do jeepu a cesta do kávovníkové haciendy " El Ocaso", kde se dozvíme spoustu zajímavostí týkajících se pěstování kávy. Nakonec nás čeká degustace té nejlepší kolumbijské kávy a návrat na hotel Salento Real 4*.

 

7.den: SALENTO - CALI

Po snídani přejezd do Cali, hlavního města departmentu Valle de Cauca a především salsy. Tento department je specifický pěstováním cukrové třtiny, jejíž plantáže budeme dlouhé kilometry míjet. Příjezd do Cali a procházka historickým centrem, nesmíme vynechat ani kočičí park, kde každá kočka zosobňuje charakter města. 

 

8.den: CALI - POPAYÁN

Dopoledne osobní volno na odpočinek po salsa noci. V odpoledních hodinách přesun do "bílého města" Popayán, které zde v XVI. století založili španělští konkvistadoři. Ubytování ve stylovém koloniálním hotelu Dann Monasterio Popayán 5*.

 

9.den: POPAYÁN - SILVIA

Po snídani cesta s místním průvodcem do horského indiánského městečka Silvia, kde každé úterý probíhá typická domorodá tržnice. Domorodci kmene Guambianos nakupují své typické zboží. Po prohlídce městečka a tržnice návrat do Popayánu a prohlídka historické části města. Zbytek odpoledne osobní volno. Ubytování ve stylovém hotelu Dann Monasterio Popayán 5*. 

 

10.den: POPAYÁN - SAN AGUSTÍN

Po snídani panoramatická cesta andským horským masivem charakteristickým svými nádhernými přírodními scenériemi. Budeme projíždět přes Coconuco, místo, kde vyvěrá termální sirná voda. Budeme pokračovat přes Paletara, kde se vyrábí lahodná "aquapanela" - nápoj z cukrové třtiny, který zde místní pijí místo čaje a zajídají jej svým typickým regionálním sýrem. V oblasti San Agustínu pak navštívíme Estrecho del Magdalena - úžinu řeky Magdaleny v místech, kde protéká mezi útesy a zúží se na pouhé 2,20 m. Ubytování v hotelu Terrazas San Agustín 4*.

 

11.den: SAN AGUSTÍN - ALTO DE LOS IDOLOS

Po snídani krátký přesun do archeologického parku, kde strávíme celý den s anglicky mluvícím průvodcem. V tomto parku se nachází nejvyšší koncentrace soch (cca 500) z předkolumbovské éry v regionu. Oblast San Agustín je jednou z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v celé Latinské Americe. Patřila k tzv. agustinianské kultuře, která vyvrcholila mezi II. a VIII. stol. n. Některé sochy jsou jednoduché, jen náčrt antropomorfní postavy, zatímco jiné jsou až 7 m vysoké a dobře zhotovené, představují masky nebo posvátná zvířata, jako orla, jaguára či žábu. Během dne navštívíme další dvě velmi důležitá místa, která jsou taktéž součástí komplexu pod ochranou Unesca, a to El Alto de los Idolos, umístěný na druhém břehu řeky Magdaleny a El Alto de las Piedras, s četnými hrobkami pokrytými velkými kamennými deskami a také se slavnou sochou "Doble Yo" - Dvojité Já. Ubytování v hotelu Terrazas San Agustín 4*.

 

12.den: SAN AGUSTÍN - TIERRADENTRO

Brzy ráno odjezd z hotelu přes krásnou andskou oblast až k archeologickému nalezišti Tierradentro pocházejícího ze stejného období jako San Agustín. Tento archeologický park je charakterizován slavnými "Hypogea", krásnými podzemními hroby, z nichž některé jsou zdobeny barevnými geometrickými freskami. Těchto krásných podzemních hrobek je více než sto a jejich původ doposud není zcela jasný. Během naší procházky navštívíme některé nejvýznamnější lokality, mezi něž patří Segovia, El Duende, kde jsou k dispozici čtyři hroby, El Tablon s 9 kamennými sochami, El Alto de San Andrés s hroby se zachovalými malbami, El Aguacate, kde si můžeme vychutnat nádherný výhled do okolní krajiny. Prohlídku lze zakončit v malém archeologickém muzeu, kde je možné vidět mnoho předmětů nalezených v této oblasti, včetně zdobených pohřebních uren. Ubytování v hotelu La Cabaňa Grand Hotel.

 

13.den: TIERRADENTRO - POUŠŤ TATACOA - NEIVA

Po snídani odjezd z Tierradentro do pouště Tatacoa, také známé jako " údolí smutku" - jeden z kolumbijských divů. Tato zvláštní suchá oblast nemá nic společného s tradičním obrazem písečných dun. Má rozlohu 370 km2 a skládá se z obrovského polosuchého a suchého lesa, z kaktusů a divokých bavlníků a krásných geologických formací různých odstínů barev od okrové  až po světle žlutou. Budete si připadat jako v měsíční krajině, kde bylo vše poznamenáno časem. Kromě toho je poušť Tatacoa nejlepším místem v Kolumbii pro pozorování vesmíru. Fakultativní projížďka na koni mezi kaktusy a přírodními útvary. Pokračování do Neivy, hlavního města departamentu Huila. Ubytování v hotelu La Cabrera 4*.

 

14.den: NEIVA - BOGOTÁ

Po snídani návrat do Bogoty, zbytek odpoledne osobní volno. Doporučujeme navštívit Boterovo muzeum. Ubytování v boutique hotelu Muisca.

 

15.den: TRANSFER NA LETIŠTĚ

Transfer na letiště a "Hasta pronto en Colombia!"

 

 

 

 

 

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*