Madagaskar

Madagaskar je čtvrtý největší ostrov světa a největším africkým ostrovem. Madagaskar je hlavně jedinečná příroda s endemickými druhy rostlin a živočichů, je to místo, kde civilizace ještě pevně nezakotvila své kořeny, místo, kde se vrátíte k přírodě.

Madagaskar - zobrazit všechny informace »

Madagaskar - Maroentsetra

Madagaskar - Maroentsetra

Maroensetra je malá vesnička nacházející se na severovýchodě Madagaskaru. V této oblasti Madagaskaru se nachází se nachází tropický les s lemury a bohatou florou. Kousek od vesničky můžete spatřit ostrůvek Nosy Mangabe. V srpnu a září v této oblasti proplouvají velryby, které můžete vidět z loděk, které pořádají výlety za velryby.

cena na vyžádání Zobrazit
Madagaskar - Nosy Be

Madagaskar - Nosy Be

Nosy Be a Nosy Sakatia jsou ostrůvky nacházející se severozápadně od hlavního ostrova Madagaskar, Ostrůvek Nosy Be má rozměry 30 x 40 km. Nosy Be je větší ostrov, na které je mezinárodní letiště Aeroport de Fascene, kde se ideálně dostanete leteckou společností Air Austral, s přestupem na Reunionu, ideální je kombinace Reunionu a Madagaskaru.

cena na vyžádání Zobrazit
Madagaskar - Nosy Sakatia

Madagaskar - Nosy Sakatia

Nosy Be a Nosy Sakatia jsou ostrůvky nacházející se severozápadně od hlavního ostrova Madagaskar, Ostrůvek Nosy Sakatia má rozměry 3 x 4 km. Nosy Sakatia leží západně od Nosy Be, na kterém je mezinárodní letiště Aeroport de Fascene, kde se ideálně dostanete leteckou společností Air Austral, s přestupem na Reunionu, následně je přejezd do přístavu a ...

cena na vyžádání Zobrazit
Madagaskar - Sainte Marie

Madagaskar - Sainte Marie

Ostrov Sainte Marie je malinký ostrůvek, který leží východně od Madagaskaru, je dlouhý 60 km a široký maximálně 3 km. Na ostrůveki začali v 16. století jezdit piráti, dodnes je tu pirátský hřbitov Saint Pierre. V 80. letech 20. století se zde začaly stavět první hotýlky. Krása zdejšího ostrova se dá srovnat s těmi nejkrásnějšími místy světa.

cena na vyžádání Zobrazit
Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Madagaskar - informace

Základní informace o ostrově Madagaskar

Rozloha ostrova Madagaskar: 587 041 km2 z toho vodní plocha 5 500 km2

Nejvyšší hora ostrova Madagaskar: Maromokotro 2 876 m

Nejdelší řeka ostrova Madagaskar: Mangoky 560 km

Délka pobřeží ostrova Madagaskar: 4 828 km

Počet obyvatel ostrova Madagaskar: 20 042 554

Státní zřízení ostrova Madagaskar: republika s jednokomorovým parlamentem

Největší města ostrova Madagaskar: Antananarivo (s aglomerací 2 500 000), Toamasina (350 000), Fianarantsoa (300 000), Mahajanga (280 000)

Úřední jazyk na ostrova Madagaskar: mangalština a francouzština

Etnické složení ostrova Madagaskar: Maltasové 99%, ostatní 1%

Náboženská příslušnost na Madagaskaru: tradiční africká víra 47%, římští katolíci 26% protestanté 23 %, ostatní křesťané 2%, muslimové 2%

Měna Madagaskaru: 1 Madagaskarský frank = 100 centimů

Naděje dožití věku při narození muži: 60 let

Naděje dožití věku při narození ženy: 64 let

Madagaskar je čtvrtý největší ostrov světa a největším africkým ostrovem, vznikl oddělením od kontinentální Afriky cca před 60 miliony lety. Madagaskar leží východně od Mosambiku, nejvyšší hora je Maromokotro 2876 m, žije zde přes 20 milionů lidí, kteří mluví asi 300 různými jazyky a dialekty, oficiální jazyky jsou francouzština a malgaština. Madagaskar měl celkem zajímavou historii, před našim letopočtem sem přijeli Melanésané, Polynésané a Indonésané, kteří se smísili s místními křováky a od začátku letopočtu s bantuskými kmeny. V 16 století si osvojili ostrov Francouzi, kteří měli problémy s piráty. Samostatnost získal Madagaskar v roce 1960. Madagaskar je hlavně jedinečná příroda s endemickými druhy rostlin a živočichů, je to místo, kde civilizace ještě pevně nezakotvila své kořeny, místo, kde se vrátíte k přírodě.

Pro cestovatelé, kteří se rozhodnou jet na Madagaskar doporučujme očkování proti žloutence A a B, tetanus, břišní tyf a antimalarika. Dále je nutné vízum, získá se na letišti za 20 USD.

Související odkazy