Madagaskar

Madagaskar - Maroentsetra

Madagaskar - Maroentsetra

Maroensetra je malá vesnička nacházející se na severovýchodě Madagaskaru. V této oblasti Madagaskaru se nachází se nachází tropický les s lemury a bohatou florou. Kousek od vesničky můžete spatřit ostrůvek Nosy Mangabe. V srpnu a září v této oblasti proplouvají velryby, které můžete vidět z loděk, které pořádají výlety za velryby.

cena na vyžádání Zobrazit
Madagaskar - Nosy Be

Madagaskar - Nosy Be

Nosy Be a Nosy Sakatia jsou ostrůvky nacházející se severozápadně od hlavního ostrova Madagaskar, Ostrůvek Nosy Be má rozměry 30 x 40 km. Nosy Be je větší ostrov, na které je mezinárodní letiště Aeroport de Fascene, kde se ideálně dostanete leteckou společností Air Austral, s přestupem na Reunionu, ideální je kombinace Reunionu a Madagaskaru.

v nabídce16 zájezdůdo1 hotelu Zobrazit
Madagaskar - Nosy Sakatia

Madagaskar - Nosy Sakatia

Nosy Be a Nosy Sakatia jsou ostrůvky nacházející se severozápadně od hlavního ostrova Madagaskar, Ostrůvek Nosy Sakatia má rozměry 3 x 4 km. Nosy Sakatia leží západně od Nosy Be, na kterém je mezinárodní letiště Aeroport de Fascene, kde se ideálně dostanete leteckou společností Air Austral, s přestupem na Reunionu, následně je přejezd do přístavu a ...

v nabídce8 zájezdůdo1 hotelu Zobrazit
Madagaskar - Sainte Marie

Madagaskar - Sainte Marie

Ostrov Sainte Marie je malinký ostrůvek, který leží východně od Madagaskaru, je dlouhý 60 km a široký maximálně 3 km. Na ostrůveki začali v 16. století jezdit piráti, dodnes je tu pirátský hřbitov Saint Pierre. V 80. letech 20. století se zde začaly stavět první hotýlky. Krása zdejšího ostrova se dá srovnat s těmi nejkrásnějšími místy světa.

cena na vyžádání Zobrazit
Poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy

cena na vyžádání Zobrazit

Madagaskar - informace

Základní informace o ostrově Madagaskar

Rozloha ostrova Madagaskar: 587 041 km2 z toho vodní plocha 5 500 km2
Nejvyšší hora ostrova Madagaskar: Maromokotro 2 876 m
Nejdelší řeka ostrova Madagaskar: Mangoky 560 km
Délka pobřeží ostrova Madagaskar: 4 828 km
Počet obyvatel ostrova Madagaskar: 20 042 554
Státní zřízení ostrova Madagaskar: republika s jednokomorovým parlamentem
Největší města ostrova Madagaskar: Antananarivo (s aglomerací 2 500 000), Toamasina (350 000), Fianarantsoa (300 000), Mahajanga (280 000)
Úřední jazyk na ostrova Madagaskar: mangalština a francouzština
Etnické složení ostrova Madagaskar: Maltasové 99%, ostatní 1%
Náboženská příslušnost na Madagaskaru: tradiční africká víra 47%, římští katolíci 26% protestanté 23 %, ostatní křesťané 2%, muslimové 2% ...

Madagaskar - zobrazit všechny informace »