Mayské dědictví 2 + pobyt v hotelu Grand Bahía Principe Coba 5*5*5*5*5*

Popis poznávacího zájezdu:

 

1.den: CANCÚN - CHICHÉN ITZÁ - IZAMAL - MÉRIDA

Odjezd z Cancúnu a pokračování k jednomu ze sedmi divů světa Chichén Itzá (cca 2,5h.). Místo, kde nás Mayové nepřestávají udivovat svými vědomostmi. Každých 6 měsíců zde sestoupí Opeřený Had Kukulkán, vždy v rovnodennosti. Měli zde největší hřiště na pelotu v celé Mezoamerice, tzompantli a spoustu dalších pamětihodností. Po prohlídce pokračování do Izamalu, žlutého městečka tří kultur, kde navštívíme konvent sv. Antonína z Padovy se svým druhým největším atriem na světě, hned po Vatikánu. Cesta do Méridy (1 h.) a večerní procházka po tomto romantickém koloniálním městě ze XVI. století.

 

2.den: MÉRIDA - UXMAL - CAMPECHE

Odjezd z Méridy a cesta do bývalého mayského sídla v Uxmalu (1 h.), kde Mayové uctívali boha deště Chaaca, jehož podobiznu můžeme rozeznat snad na všech stavbách. Najdeme zde také spoustu "chultunů", do kterých se shromažďovala dešťová voda. Uxmal je typický svým architektonickým stylem puuc, který je považován za tzv. mayské baroko. Pokračování do koloniálního opevněného města Campeche (2 h.), jejž vybudovali španělští konkvistadoři v XVI. století. Projdeme se historickým jádrem nebo si můžeme objednat projížďku večerním vláčkem.

 

3.den: CAMPECHE - PALENQUE - VODOPÁD MISOL- HA

Ranní cesta (5 h.) a návštěva bývalého mayského sídla Palenque, tajemné místo vsazené do chiapaských bujných tropických lesů. V době svého rozkvětu zde vládnul mocný král Pakal, který zde nechal vystavit svou vlastní hrobku. Ta zůstávala v utajení až do 2. poloviny 20 stol., kdy byla objevena a artefakty převezeny do muzeí. Navštívíme královský palác a náměstí tří chrámů. Zachoval se zde také původní akvadukt. Po ukončení prohlídky krátký přesun k vodopádu Misol- Ha (30 min.).

 

4.den: YAXCHILÁN & USUMACINTA

Tento den nás čeká opravdové dobrodružství! Brzy ráno vyrazíme k řece Usumacinta, která vytváří přírodní hranici mezi Mexikem a Guatemalou. Nastoupíme do lodičky a poplujeme po této řece plné krokodýlů až na místo, kde řeka vytváří tzv. omegu, ve které se ukrývá starodávné mayské sídlo Yaxchilán. Zde projdeme labyrintem, ve kterém žijí už jen netopýři a vystoupáme k chrámu s reliéfy bezhlavého krále. Místem nás za křiku opic provede místní indián, jehož rodina stále dodržuje prastaré tradice. Oběd u lakadonských indiánů, kde se zájemci mohou přihlásit na rafting. Večerní návrat do Palenque.

 

5.den: PALENQUE - BECAN - XPUJIL

Ranní přejezd do dalšího mayského archeologického naleziště v Becanu "Hadí Stezka" (5 h.), která je specifická tím, že byla v dávné historii obehnána dokola vodním příkopem, který měl oblast chránit před vpádem nepřátel. Procházka tímto poklidným místem a výstup na pyramidu. Pokračování do nedalekého Xpujilu a odpočinek po cestě.

 

6.den: XPUJIL - CENOTE COCALITOS - LAGUNA BACALAR - TULUM - CANCÚN

Ranní přejezd k laguně Bacalar a cenote Cocalitos, který vyvěrá právě z této laguny. Čas ke koupání a oběd. Pokračování do Tulumu (2,5 h.), starého mayského přístavu a jednoho z posledních mayských sídel. Tento přístav byl velice důležitý, Mayové odtud podnikali plavby v kanoích podé pobřeží za účelem obchodu. Toto město z doby poklasické zaniklo až v XVI. století s příchodem Španělů. Po návštěvě Tulumu návrat do Cancúnu. Konec expedice.

 

6.-13.den: POBYT U MOŘE S ALL INCLUSIVE V HOTELU GRAND BAHIA PRINCIPE COBA 5*.

 

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Mexiko-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*