Rande s mexikem- 14 dní

1. den: Let Praha/ Vídeň- Mexico City

2. den: mexico city

Příjezd do Mexico city, ubytování, nocleh.

3. den: Mexico city

Naše prohlídka začíná v Zocalo- Mexico City. Je jen několik málo míst, která mají pro Mexickou kulturu takový význam jako Zocalo, monumentální náměstí obklopené těmi nejznámějšími archeologickými zajímavostmi metropole- je zde Katedrála, Národní palác, Nejvyšší soud a areál aztéckého hlavního chrámu Tenochtitlan. Následuje transfer do Xochimilco, kterému se přezdívá Benátky Mexika díky jeho síti kanálů, ostrůvků a zahrad, kterou zde vybudovali rovněž Aztékové na místě původně k bydlení úplně nevhodném. Následuje malá plavba na barevných lodičkách, kterým se tu říká Trajineras, abyste si vychutnali skutečnou atmosféru Mexika, s hudbou znějící ze všech stran a také možností pochutnat si na některé z místních specialit, které se prodávají na ostatních lodičkách. Následovat bude prohlídka Národního muzea antropologie a historie Mexico city, které je považováno za jedno z nejdůležitějších muzeí na světě. Potom zavítáme na Garibaldi Square, kde budete mít možnost poslechnout si některou z mnoha místních hudebních skupin a dát si tequilu v některém z barů. Nocleh.

4. den: Mexico city- Teotihucan- Puebla ( 130 km )

Opustíme město a vyrazíme do Teotihuacanu, ale ještě předtím se zastavíme na Náměstí Tří kultur a u Basilica of Guadalupe. Teotihuacan je jedno z největších a také nezajímavějších archeologických nalezišť v Mexiku. Navštívíme chrámy Quetzalcoatl a Tlaloc, Ulici Mrtvých a Sluneční a Měsíční pyramidu- 2. Největší na světě. Následuje transfer do města Puebla, známého také jako Puebla de los

Angeles. Toto město je památkou národního dědictví a sestává z 5000 koloniálních budov převážně barokního stylu z 16. Století. Jedna z nejhezčích z nich je katedrála, skvělý příklad architektonické krásy města. Bude příležitost se podívat také na řemeslný trh, navštívit kostel Tonanzintla a dát si něco dobrého k jídlu- místní kuchyně je poznamenaná prehispánským, arabským, francouzským a španělským vlivem. Nocleh v Puebla.

5. den: Puebla- Oaxaca

Transfer do Oaxacy. V Oaxaca city budeme mít možnost obdivovat krásnou architekturu budov historického centra, které je na seznamu UNESCO. Navštívíme katedrálu, klášter Santo Domingo, kostel a divadlo Macedonio Alcala Theater . Nocleh v Oaxace.

6. den: Oaxaca- Monte Alban- Tehuantepec ( 253 km )

Začneme návštěvou archeologického naleziště Monte Alban ze Zapotécké kultury. Navštívíme chrám Los Danzantes, ball court, Palác a další budovy doslova vtesané do skály. Toto politické a náboženské město bylo založeno kolem roku 300 před Kristem, je asi 10 km od města Oaxaca a jeho budovy doslova vyrůstají z hory ve výšce skoro 2000 m.n.m. Svojí strategickou polohou umožňovalo Zapotékům ovládat údolí a jeho okolí- dnešní města Oaxaca, Puebla, Guerrero, Chiapas a Veracruz. Pokračujeme nádhernou skalnatou krajinou s kaktusovými poli. Tehuantepec je jedno z nejstarších Zapoteckých center, s velmi klidnou atmosférou a stálým mořským vánkem. Nocleh v Tehuantepecu.

7. den: Tehuantepec & San Cristobal de las Casas ( 383 km )

Necháme za sebou Tehuantepec a pokračujeme co Chiapa de Corzo, malého městečka uprostřed státu Chiapas, na jihovýchodě země. Navštívíme ekologický park El Ca&on del Sumidero s krásnými výhledy na kaňon a zajímavými kamennými útvary a útesy na březích řeky. Uvidíme také Jeskyni Ticha, Jeskyni Barev, vodopády a majestátní Vánoční strom. Bude také možnost ochutnat Chiapanecské tradiční jídlo s doprovodem Marimby. Po programu přejezd do San Cristobal de las Casas a nocleh.

8. den: San Cristobal de las Casas- Zinacatan/ San Juan Chamula

Prohlídka San Cristobal de las Casas, magického města, které je nejlépe objevovat pěšky, aby měl člověk příležitost poznat místní lidi blíž. Město je plné etnických a kulturních odlišností, různých tradic a zvyků. Prohlídka ulic města s možností vidět obchody, kostely, barokní domy, květinové zahrady a balkonky. Následovat bude návštěva vesniček Zinancantan a San Juan Chamula, asi 10 km od San Cristobal. Přibližte se kultuře a tradicím místních komunit Tzotzil, velmi pyšných na svoje kořeny nebo si udělejte radost krásným oblečením, šperkem nebo něčím jiným z množství věcí, které se zde nabízejí. Nocleh v San Cristobal de las Casas.

9. den: San Cristobal- Palenque ( 191 KM )

Ráno transfer do Palenque, po cestě zastávka na návštěvu majestátních vodopádů Agua Azul. Palenque, umístěné v srdci pralesa nabízí nádherné výhledy na krajinu chrámů z období 400- 700 n.l. Mezi nejdůležitější budovy komplexu patří Palác s vysokou věží mimo budovu, Chrám Slunce a Chrám Zápisů s hrobkou krále Pakala. Nocleh v Palenque.

10. den: Palenque- Uxmal ( 508 km )

Začínáme tour do archeologického naleziště Palenque, následovat bude cesta do Mexického zálivu , možnost obědu na pláži a potom pokračování směrem na Uxmal, kde budeme mít možnost vychutnat show zvuku a světla. Nocleh v Uxmalu.

11. den: Uxmal- Merida ( 80 km )

Den začíná ranní návštěvou archeologického místa Uxmal,také známého jako centrum obchodu s obidiánem a čedičem. Projdeme si toto pradávné Mayské město a budeme obdivovat dechberoucí konstrukce Puucké architetury jako klášter, Dům Želv a Guvernérův palác, s nádhernými fasádami vyřezávanými z vápence, které ohromí snad každého. Dějiny tohoto místa se odehrávaly mezi lety 200- 600 našeho letopočtu. K obědu bude možnost ochutnat zdejší specialitu- kuře Pibil, následovat bude cesta do města Merida, známého také jako Bílé město- to kvůli svým koloniálním budován postaveným z vápence a lomového kamene. Město bylo založeno Franciscem Montejem v roce 1542 a spojuje se v něm tradice, umění a kultura. Navštívíme Guvernérský palác s krásnými malbami na téma historie Yucatanu, slavný Montejův dům, Katedrálu, divadlo Peon Contreras, Univerzitu a další historické budovy. V noci si můžete užít místního nočního života a zdejší skvělé kuchyně. Nocleh v Meridě.

12. den: Merida- Chichen Itza- Cancun ( 320 km )

Odjezd z Meridy do Chichen Itza, starého Mayského místa, jednoho ze 7 divů moderního světa. Toto důležité náboženské místo je plné magie a tajemství. Prohlédneme si Kukulkanovu pyramidu, také známou jako El Castillo, Observatoř, Chrám bojovníků a velký sál s 12 metrovými zdmi. Následně příjezd, večeře a nocleh v tropickém ráji- městě Cancun.

13. den: Cancun- Mexico city

Ráno volno, možnost koupání na nejkrásnější pláži Mexického karibiku. Následně transfer na letiště k odletu zpět.

14. den: Přílet do Prahy/ Vídně.

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Mexiko-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*