Skvosty Střední Ameriky (Mexiko, Guatemala, Honduras a Belize) 3*3*3*3*

Tento hotel Vám naše cestovní kancelář DOPORUČUJE na základě dlouhodobé spokojenosti našich klientů.

21/11/2017

Odlet z Prahy (možnost nacenit jiné letiště - na vyžádání u CK).

22/11/2017

1.den: Vítejte v Mexiku. Přivítání na letišti v Cancunu a transfer na hotel v centru města . Ubytování. Odpoledne/večer osobní volno určeno k procházkám po okolí hotelu. Ubytování: hotel Margaritas 3* (snídaně)

23/11/2017

2.den: Cancún & cenote Xkekén & Chichén Itzá & Izamal - Mérida

Ranní odjezd z Cancunu k cenote Xkekén a koupání vprůzračných jeskynních vodách a pokračování do archeologické zóny v Chichén Itzá, návštěva Kukulkánovy pyramidy, hřiště na pelotu, observatoře. Caracol a dalších pamětihodností. Pokračování do dalšího městečka, Izamal,ve kterém se nachází konvent sv. Antonína z Padovy se druhým největším atriem nasvětě, hned po Vatikánu, oběd v typické mexické restauraci, kde nás mile obslouží mayské ženy v krojích. (není v ceně). Večerní příjezd do Méridy a pěší prohlídka historického centra (katedrála sv. Idelfonsa, Palác vlády s nástěnnými malbami vyprávějících historii Mexika a další). Ubytování v historickém centru. Mérida je město s kouzelnou noční atmosférou, doporučuje se posezení u živé hudby a ochutnávka pravého sorbetu. Ubytování: hotel Los Aluxes 4* (snídaně)

24/11/2017

3.den: Mérida & Uxmal - Campeche

Ranní projížďka Montejovou pasáží v Méridě a přesun do archeologické zóny v Uxmalu , prohlídka proslulé. Kouzelníkovy pyramidy, Želvího domu, prostranství Jeptišek a dalších pamětihodností, výstup na Velkou pyramidu a pokračování do krásného opevněného koloniálního města Campeche ze XVI. století, prohlídka města a nocleh v hotelu v historickém jádru. Campeche je stejně jako Mérida město, které založili Montejovi přibližně ve stejném roce, Campeche však byl důležitý přístav, později několikrát napaden piráty. Ubytování: hotel H177 4* (snídaně)

25/11/2017

4.den: Campeche - Palenque

Brzo ráno vyrazíme z Campeche do Palenque, navštívíme trosky starého mayského sídla, jsou tam velice zajímavé památky, jako hrobka proslulého krále Pakala, hrobka Červené královny a všude kolem bujná příroda! Když budeme mít štěstí, natrefíme na opice, tukány, pestrobarevné motýly a další zvířátka. Přesun k vodopádům Misol-Ha a možnost koupání za křiku vřešťanů. Nocleh na hotelu u řeky Nututun. Ubytování: hotel Nututun 4* (snídaně)

26/11/2017

5.den: Misol-Ha & Agua Azul & San Juan Chamula & San Cristóbal

Ranní odjezd k tyrkysové řece a k efektním kaskádám Agua Azul, kde budeme mít dostatek prostoru k odpočinku a koupání. Odpolední příjezd do San Juan Chamula, jemuž vévodí zářivý katolický kostelíček, ve kterém se ale praktikují pohanské rituály. Uvidíme tam místní domorodce, jak sedí různě na zemi, popíjejí bublinkovou limonádu a krkají, aby ze sebe vypudili zlé duchy. Občas tam zaříznou kohouta a pak s ním provádějí nějaké rituály a pořád si pod nosem brblají nějaké mayské modlitby a zapalují svíčky, které přilepují na zem. Uvnitř je krásně nakouřeno z různých kadidel. Večerní příjezd do San Cristobalu a ubytování v hotelu v centru města. Ubytování: hotel Rincón del Arco 4* (snídaně)

27/11/2017

6.den: San Cristóbal & Mesilla & Atitlán

Po snídani přesun ke hraničnímu přechodu La Mesilla, vyřízení hraničních formalit a pokračování do Panajachelu. Kratší zastávka k občerstvení. Posléze nástup do člunu a plavba po jezeře Atitlán do vesnice San Pedro. V přístavu budou přistaveny tuk tuky, ve večerních hodinách doprava do hotelu Sak Carí s krásným výhledem na jezero. Ubytování: hotel Sak Carí 3* (snídaně)

28/11/2017

7.den: San Pedro Atitlán a projížďka ve člunu.

Po snídani cesta do přístavu v San Pedru a půldenní projížďka po jezeře Atitlán ležícího mezi sopkami Atitlán a Tolimán. Toto tajuplné jezero je zahaleno mysteriem o mayské Atlantidě. Návštěva některých indiánských vesniček a seznámení se s životním stylem svých obyvatel. Návrat do San Pedra a odpoledne osobní volno k relaxaci a procházkám u jezera. Ubytování: hotel Sak Carí 3* (snídaně)

29/11/2017

8.den: San Pedro & Iximché - Antigua

Po snídani cesta tuk tuky do přístavu, odkud se vypluje zpět do Panajachelu, kde bude přistaven vůz k přesunu do horského Iximché, kde indiáni doposud praktikují své rituály a oběti Bohům. Po návštěvě tohoto starodávného místa cesta do nedalekého bývalého hlavního města Guatemaly & Antigua. Toto překrásné koloniální město obklopeno sopkami se vyznačuje svou původní architekturou a koloniálními stavbami zničenými zemětřesením. Ubytování v centru města, prohlídka historického jádra a osobní volno. Ubytování: hotel La Sinventura 3* (snídaně)

30/11/2017

9.den: Antigua - Copán.

Po snídani osobní volno určeno k nákupům suvenýrů a toulkám po městě Antigua. V poledních hodinách přesun k hranicím s Hondurasem, vyřízení hraničních formalit a příjezd do Copánu. Večer osobní volno v Copánu. Ubytování: hotel Casa Rosa 3* (snídaně)

01/12/2017

10.den: Copán & Puerto Barrios - Livingston

Po snídani návštěva jednoho z nejdůležitějších mayských sídel & Copán. Toto překrásné město se rozprostírá kolem stejnojmenné řeky a je obklopeno bujnou džunglí. Po ukončení prohlídky Copánu cesta do největšího guatemalského přístavu Puerto Barrios, kde můžete sledovat lodě vyplouvající do Evropy plně naloženy banány. Nasednutí do člunu a plavba do Livingstonu, černošského městečka žijícího v rytmu reggae. Krátká zastávka a pokračování v plavbě kaňonem Río Dulce dále do džungle, kde budete nocovat v komfortně zařízených chatkách se střechou z palmového listí. Fakultativně noční tour do lesa za hady a pavouky. Ubytování: Finca Tatin (snídaně)

02/12/2017

11.den: Tatin & Río Dulce & El Remate Po snídani plavba ve člunu do městečka Río Dulce. Cestou, která vede napříč bujnou přírodou budete míjet pevnost San Felipe. V Río Dulce bude přistaven vůz, který vás dopraví do El Remate, malá vesnice, která se nachází u peténského jezera. Odpolední koupání v Peténu. Nocleh na menším rodinném hotýlku nedaleko jezera. Ubytování: hotel Las Gardenias 2*+ (snídaně)

03/12/2017

12.den: El Remate & Tikal - Belize

Brzy ráno odjezd do bývalé mayské metropole, Tikalu. V tuto časnou ranní hodinu je největší pravděpodobnost spatřit jaguára anebo jinou divokou zvěř. Po ukončení prohlídky a zdolání nejvyšší přístupné mayské pyramidy pokračování do Belize City. Ubytování. Osobní volno k procházkám a posezení ve městě. Ubytování: hotel Chateau Carribbean 3* (snídaně)

04/12/2017

13.den: Belize & San Pedro & Playa del Carmen

Po snídani fakultativně plavba vodním taxíkem na ostrov San Pedro, kde budete mít možnost šnorchlovatv křišťálových vodách Karibiku mezi korály, pestrobarevnými rybičkami, rejnoky, želvami a bezzubými žraloky. Plavba zpět do Belize a odjezd do Mexika. Cesta do Puerto Morelos a ubytování přímo na pláži. Ubytování: hotel Hacienda Morelos 3* (snídaně)

05/12/2017

14.den: Transfer na letiště do Cancúnu

06/12/2017

Přílet do Prahy.

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Mexiko-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*