Štěpánova cesta- 11 dní

1. den: Let Praha/ Vídeň- Cancún

2. den: Cancun- Chichen Itza- Merida ( 320 km )

Odjezd z Vašeho resortu a cesta na slavné Mayské místo Chichen Itza, jeden ze sedmi divů moderního světa. Toto náboženské centrum je plné magie a mystiky, budete okouzleni úžasnou architekturou Kukulkanovy pyramidy, známé také jako El Castillo, uvidíte Observatoř, Chrám bojovníků a další. Následuje transfer do Meridy a check in do hotelu. Volné odpoledne na objevování tohoto krásného koloniálního města, známého také jako Bílé město. Můžete navštívit Plazas market, koloniální kostely a sídla nebo některou z možností večerního života města.

3. den: Merida

Tour po historickém centru města Merida založeném v roce 1542, které je mixem koloniálního a francouzského vlivu. Vydáme se na cestu dolů po slavné Montejo Avenue a navštívíme&El Palacio Canton&, současné sídlo muzea Antropologie a historie Mayské kultury, guvernérův palác, Montejův dům a univerzitu.Následovat bude rozchod, abyste mohli město objevit i po svém, zarelaxovat si v některé z kavárniček a užili si mír a pohostinnost města. Nocleh.

4. den: Merida- Puuc route- Uxmal ( 80 km )

Cesta po Puuc Route, archeologické zóně plné pozůstatků Puuckého architektonického stylu. Budete mít možnost objevit staré Mayské ruiny na pozadí bohaté flory a fauny této oblasti. Naše první zastávka bude v Kebah, zajímavém Mayském místě známém pro svůj Palác masek se stovkami masek boha deště vyřezanými na fasádě. Pokračujeme po Puuc Route a navštívíme Sayil, malé zachovalé archeologické místo v kopcích. Zde budete mít možnost vidět jednu z nejkrásnějších Mayských struktur, El Palacio, 3- podlažní budovu s 85 m dlouhou fasádou. Všechny budovy města jsou velmi pečlivě a do detailu propracované. Transport a nocleh v Uxmalu. Budete mít možnost navštívit show Světla a zvuku, označovanou za jednu z nejhezčích podívaných na světě.

5. den: Uxmal- campeche ( 154 km )

Tour po městě Uxmal, při které budeme mít možnost obdivovat výtvory Puucké architektury- klášter, Dům želv a guvernérův palác, s krásnými fasádami vyřezávanými z vápence. Historie tohoto města se odehrávala mezi lety 200 a 600 našeho letopočtu. Nedaleko Uxmalu je malá vesnice, kde si prohlédneme faru a klášter postavené z kamení prekolumbijských mayských ruin. Transfer do města Campeche, check in a nocleh. Večer můžete využít k poznání tohoto šarmantního opevněného města,vystavěného v barokním stylu.

6. den: Campeche- Palenque ( 180 km )

Tour po městě Campeche, kde začalo dobývání Yucatanu. Projdeme si ulice a opevněné centrum, které připomínají nekončící útoky pirátů v 17. století. Město si uchovalo dotyk magie a slavné koloniální minulosti ať už v architektuře nebo celkové atmosféře. Následovat bude transfer a nocleh v Palenque, Chiapas.

7. den: Palenque & San Cristobal de las Casas ( 191 km )

Tour s průvodcem na archeologické naleziště Palenque. Toto místo je jedno z nenavštěvovanějších v celém Mexiku, je to centrum vzdělání a kultury s krásnou přírodou kolem. Budeme mít možnost si prohlédnout architektonické zajímavosti, např. The Temple of the Cross, Pyramidu nápisů s hrobkou krále Pakala a palác. Následovat bude transfer a nocleh v San Cristobal de las Casas.

8. den: San Cristobal de las Casas

Tour po San Cristobal de las Casas, magickém městě, které je nejlépe objevovat pěšky, abyste také měli možnost poznat místní lidi. Město je bohaté na různé rasy a kultury. Vydáme se po ulicích města a navštívíme trhy, kostely a domy s barokními fasádami, květinovými zahradami a balkony. Navštívíme také domorodá města Zinancantan a San Juan Chamula, abychom se dozvěděli i o tradicích a životě zdejších domorodců. Nocleh.

9. den: San Cristobal

Volný den na prohlídku města po vlastní trase, možnost ochutnat něco ze zdejší skvělé kuchyně, vidět folklor nebo si poslechnout legendy. Samozřejmostí je možnost nakupování na barevném trhu plném místních výrobků. Nocleh.

10. den: San Cristobal- Tuxtla Gutierrez ( 68 km )

Transfer a návštěva přírodního parku El Ca&on del Sumidero. Toto zajímavé místo má snad nejhezčí výhled v krajině se zdmi rostoucími do výšky 3500 stop a atmosférou plného a přirozeného soužití s přírodou. Následovat bude transfer na letiště a odlet.

11. den: Přílet do Prahy/ Vídně.

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Mexiko-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*