Velký okruh z Mexico city na Yucatán 3*3*3*

Proč jet na tento zájezd: Velmi malá skupinka 6-8 cestujících s českým průvodcem po autentických místech spjatá s mayskou a aztéckou kulturou, historií a krásnou přírodou. Zkušený český průvodce, který vám vysvětlí historii a její souvislosti a zasvětí třeba i do mexické kuchyně.

1.den: setkání na letišti v Praze cca 3 hodiny před plánovaným odletem, odlet s přestupem směr Mexiko City, přílet, ubytování večeře, nocleh.

2. den: MEXICO CITYPůldenní pěší prohlídka centra města: Metropolitní Katedrála, náměstí Zócalo, ,,Templo Mayor" - zbytky chrámu Aztéků, "Palacio Nacional" - palác s freskami Diego Rivery, následuje procházka centrem města po k "Palacio Bellas Artes", odpoledne volný program, možnost fakultativní návštěvy Antropologického musea a/nebo zámku Chapultepec popř. mrakodrapu "Tore Latinoamericana" s panoramatickým vyhledem na 20 mil. metropoli, v pozdním odpoledni volno, noc v Mexico City.

3. den: MEXICO CITY - TEOTIHUACAN - PUEBLACelodenní výlet do Teotihuacanu, tajemného města, které mezi lety 200 - 700 n. l. mělo nesmírný vliv na celou Mesoameriku a které se stalo později kultovním místem pro Aztéky: Pyramidy Slunce a Měsíce, Třída mrtvých či Chrám Quetzalcoatla. Při zpáteční cestě návštěva chrámu panny Guadeloupské a přejezd do Puebly, noc ve městě.

4. den: PUEBLA - OAXACARáno prohlídka historického centra města Puebla včetně kaple "Rosario" - nejbohatěji dekorované kaple v celém Mexiku. V Pueble se dá ochutnat nejlepší "mole poblano" speciální pokrm připravovaný z mnoha ingrediencí, z nichž nejdůležitější je chilli a čokoláda. Následuje transfer do města Oaxaca, ubytování.

5. den: OAXACA - MONTE ALBÁN

Ráno návštěva a prohlídka nedalekých ruin slavného města Monte Alban, proslulé tzv. "zapoteckou kulturou" a odpoledne prohlídka centra města Oaxaca. To je známé jedinečnou koloniální architekturou i skvělou gastronomií. Město založili španělští konquistadoři v roce 1529 v nadmořské výšce 1500 m..

6. den: MONTE ALBÁN - TEHUANTEPEC

Dopoledne volný čas v Oaxace a odpoledne odjezd směr Tuxtla Gutierrez, dlouhý přejezd centrální oblastí, nocleh v Tehuantepecu.

7. den: TEHUANTEPEC- KAŇON SUMIDERO - SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS Brzy ráno odjezd ke kaňonu Sumidero s nádhernou přírodní scenerií - řeka zde za miliony let vyhloubila kaňon, jehož stěny dosahují 900 metrů výšky. Při plavbě lodí budete moci zblízka obdivovat tento pozoruhodný přírodní útvar. Pokračování cesty do města San Cristobal de Las Casas ve výšce cca 2.000 m n. m. To je známé jedinečnou starobylou architekturou a v pozdním odpoledni možnost návštěvy indiánské komunity v San Juan Chamula.

8. den: SAN CRISTOBAL - AQUA AZUL - MISOLHA - PALENQUECelodenní přejezd přírodou horského masívu Sierra Madre. Navštívíte slavné, navštívíte blankytně modré kaskády Aqua Azul a také krásné vodopády Misol-Há situované v tropickém pralese (zde se natáčel film Predátor s A. Schwarzeneggerem). V podvečer příjezd do Palenque, ubytování.

9. den: PALENQUE - BONAMPAK A LACANHA Brzy ráno se vydáme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě je stylová snídaně v indiánské restauraci a poté příjezd do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje příjezd do indiánské vesničky, ubytování a oběd. Poté absolvujeme krátký trek džunglí, který bude jistě zajímavým zážitkem. Naším průvodcem bude Victor, místní Maya z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou, večeře a noc v rezervaci Lacanha v cabanas (jednoduché bydlení).

10. den: LACANHA - PALENQUE - CAMPECHE

Brzy ráno transfer z Lacanha do Palenque, které je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod ,,Chrámem nápisů" v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo (je na seznamu kulturního dědictví UNESCO). Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna a mystična. Mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Následuje transfer do Campeche, po cestě zastávka na oběd, kde dělají skvělé steaky. Příjezd do Campeche, krátká prohlídka historického centra města, (centrum města je na seznamu kulturního dědictví UNESCO), které bylo několikrát dobito piráty. Hotel se snídaní.

11. den: CAMPECHE - UXMAL - MERIDARáno cesta do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Po skončení prohlídky Uxmalu možnost fakultativní návštěvy čokoládové farmy. Následuje přejezd do Meridy a prohlídka tohoto koloniálního města z 15.století, uchvátí vás nejstarší katedrála na americkém kontinentu, palác conquistadora F. Monteja nebo Guvernérský palác...v Meridě zažijete autentickou atmosféru Mexika.

12. den: MERIDA -CHICEN ITZÁ - HOLBOXRáno krátký transfer Chichén Itzá a prohlídka největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Po prohlídce koupání v krásném přírodním cenotu Saamal spojené s obědem s yucateckými specialitami ve stylové haciendě. Následuje transfer do přístavu Chiquilá a plavba trajektem na ostrov Holbox a ubytování v hotelu hotel 3* se snídaní.Čarokrásný ostrov Holbox na severu Yucatanu vás překvapí: Je izolován od starostí hektického světa i turistického ruchu. Procházky a výlety vás zavedou do panenské přírody, v rezervaci UNESCO budete obdivovat růžové plameňáky, volavky, kanadské pelikány, koupat se v teplém moři a projíždět ostrov na golfovém vozítku neboť auta zde nejezdí. Můžete obdivovat svébytnou architekturu zdejších staveb, krásnou ostrovní přírodu i okusit báječnou mexickou kuchyni v místních restauracích.

13. den: HOLBOX Pobyt na ostrově, relax, možnost fakultativních výletů po ostrově golfovým vozítkem / návštěva ptačí rezervace, liduprázdné pláže a ostrůvky, nebo celodenní výlet na Rio Lagartos (výlety nejsou zahrnuty v ceně).

14. den: ODLET DOMŮ Transfer golfovým vozítkem do přístavu, pak lodí z ostrova do přístavu Chiquilá a následný privátní transfer na letiště v Cancunu. Odlet domů.

15. den: PŘÍLET do Prahy

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Mexiko-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Mapa

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*