Namíbie

Objevte Namíbii, zemi s nejstarší pouští na světě a s nepřekonatelnými safari a národními parky. Budeme vašimi průvodci po vodě i po souši. Co třeba privátní rezervace s možností vidět tzv. velkou pětku zvířat, slona, nosorožce, buvola, lva a leoparda?

Namíbie - zobrazit všechny informace »

Poznávací zájezdy v Namíbii

Poznávací zájezdy v Namíbii

Mezi největší turistické zajímavosti v Namíbii patří: - Národní Park Etosha - Sossusvlei a Deadvlei - Poušť Kalahari - Vesnice Himbu - Twyfelfontein - Privátní safari - Delta řeky Okawango

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Namíbie - informace

Namibie, oficiálně jako Namibijská republika je stát na západním pobřeží jižní Afriky. Na severu sousedí s Angolou, na severovýchodě se Zambií, na východě s Botswanou a na jihu s Jihoafrickou republikou. Na západě ji omývají vody Atlantského oceánu. Má rozlohu 824 292 km² a přes 2,5 miliónů obyvatel, což představuje nejmenší hustotu zalidnění v Africe (2,9 ob./km2). Hlavním městem země je město Windhoek, kde žije kolem 500 tis. obyvatel (20% obyvatelstva). Namibie (dříve Německá jihozápadní Afrika) získala nezávislost v roce 1990 jako jedna z posledních afrických zemí, a to od Jihoafrické republiky, která ji pod názvem Jihozápadní Afrika přechodně spravovala. Je jednou ze čtyř zemí světa, které mají možnost jít z jednoho bodu do tří jiných zemí.

Související odkazy