Norsko

Norsko, oficiální název Norské království, je stát ležící ve Skandinávii. Se svou rozlohou 323 758 kilometrů čtverečních zaujímá 8. místo v Evropě. Hlavním městem je Oslo se zhruba 911 000 obyvateli (tzv. Velké Oslo & Stor Oslo).

Norsko - zobrazit všechny informace »

Oslo

Oslo

Oslo je hlavním městem Norska, leží v jeho jihovýchodní části. Jeho historie se datuje až do roku 1048. V současné době ve městě žije cca 530 000 obyvatel. Kromě toho, že je Oslo hlavním městem Norska, je také jedním z jeho nejvýznamnějších přístavů. Mezi nejvýznamnější památky města patří Královský palác, Hrad a pevnost Akershus z roku 1300, Norsk ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Norsko - informace

Norsko, oficiální název Norské království, je stát ležící ve Skandinávii. Se svou rozlohou 323 758 kilometrů čtverečních zaujímá 8. místo v Evropě. Hlavním městem je Oslo se zhruba 911 000 obyvateli (tzv. Velké Oslo – Stor Oslo). Státním zřízením Norska je unitární stát a parlamentní monarchie. Sousedí se Švédskem na většině jihovýchodní hranice, s Finskem a s Ruskem na severovýchodě. S Ruskem vede spor o dělící linii teritoriálních vod v Barentsově moři. Pod norskou suverenitu patří rovněž arktické souostroví Svalbard (Špicberky) a ostrov Jan Mayen v blízkosti Islandu. Administrativně dosud patří Norsku také ostrov Bouvetøya v jižním Atlantiku. Země si činí nárok i na Ostrov Petra I. v jižním Pacifiku a teritorium Země královny Maud (Dronning Maud Land) v Antarktidě.

Související odkazy