Omán - Polostrov Musandam

Geograficky, poloostrov Musandam vybíhá do Hormuzského průlivu, úzce vstupuje do Perského zálivu, z Arabského poloostrova. Musandam je exklávou Ománu, oddělený od zbytku země Spojenými arabskými emiráty. Jeho umístění dává Ománu částečnou kontrolu, společně s Íránem, nad strategickou úžinou. V severní části Musandamu, kolem osady Kumzar, je běžnou řečí kumzarština, jež náleží do skupiny jihozápadních íránských jazyků a je větví perštiny. Rozloha Musandamu dosahuje 1 800 km& a počet obyvatel 28 727 lidí. Spojení se zbytkem Ománu je tradičním problémem oblasti, ale od srpna 2008 se situaci značně zlepšila zahájením světově nejrychlejší osobní trajektové dopravy mezi Musandamem a Maskatem. Do Musamdanu s hlavním městem Dibba se klienti nejrychleji dostanou ze Spojených Arabských Emirátů, tato oblast sousedí s Emirátem Fujairah, kde je i celní kontrola. Pro vstup do této oblasti není za potřebí vízum.

Omán - Polostrov Musandam - zobrazit všechny informace »

 

Golden Tulip Resort - Dibba

Golden Tulip Resort - Dibba 4*4*4*4*

Poloha: Hotel Golden Tulipp Dibba se nachází cca 120 km od mezinárodního letiště v Dubaji, což představuje cca 2 hodiny jízdy. Nejbližší město Dibba se nachází cca 10 km od hotelu. Vybavení: Recepce, restaurace, 3 bary, bazén, konferenční místnosti, hlídaní dětí za poplatek, dětské hřiště, dětský koutek, směnárna, prádelna. Ubytování: Klimatizace, ...

cena na vyžádání Zobrazit
Six Senses - Zighy Bay

Six Senses - Zighy Bay 5*5*5*5*5*5*

Poloha: Hotel Six Senses Zighy Bay je určen pro hodně náročnou klientelu, kterou osloví svým individuálním přístupem ke každému zákazníkovi, leží v oblasti Musandan, severní části Ománu, ale přiřadili jsme ho k Dubaji. Transfer z mezinárodního letiště v Dubaji trvá cca 2 hodiny jízdy. Vybavení: Recepce, restaurace s místní a mezinárodní kuchyní, ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Omán - Polostrov Musandam - informace

Geograficky, poloostrov Musandam vybíhá do Hormuzského průlivu, úzce vstupuje do Perského zálivu, z Arabského poloostrova. Musandam je exklávou Ománu, oddělený od zbytku země Spojenými arabskými emiráty. Jeho umístění dává Ománu částečnou kontrolu, společně s Íránem, nad strategickou úžinou. V severní části Musandamu, kolem osady Kumzar, je běžnou řečí kumzarština, jež náleží do skupiny jihozápadních íránských jazyků a je větví perštiny. Rozloha Musandamu dosahuje 1 800 km² a počet obyvatel 28 727 lidí. Spojení se zbytkem Ománu je tradičním problémem oblasti, ale od srpna 2008 se situaci značně zlepšila zahájením světově nejrychlejší osobní trajektové dopravy mezi Musandamem a Maskatem.

Do Musamdanu s hlavním městem Dibba se klienti nejrychleji dostanou ze Spojených Arabských Emirátů, tato oblast sousedí s Emirátem Fujairah, kde je i celní kontrola. Pro vstup do této oblasti není za potřebí vízum.

Honza na cestách: Omán

Související odkazy