Peru- kouzelné zážitky v tajemné zemi - 10 dní   3*3*3*

1. den: Let na trase PRAHA/ VÍDEŇ- LIMA s přestupem/ přestupy.

2. den: LIMA - PŘÍJEZD. Příjezd do Limy, &města králů&, známého svou španělskou koloniální architekturou, neobvyklými muzei a skvělou kuchyní. Lima je mezinárodně známá jako "Gastronomické hlavní město Ameriky", a jeho kuchyně je spolu s např. Francouzskou považována za jednu z nejrozmanitějších a také nejlepších na světě. Po příjezdu se sejdete s pracovníkem místní cestovní kanceláře, který Vás dopraví do hotelu Mariel ***. Zbytek dne je volný.

3. den: LIMA & PROHLÍDKA MĚSTA. Snídaně, potom tour po moderní i koloniální Limě včetně světově známého muzea Larco.jedná se o půldenní tour, při které navštívíte jak koloniální, tak moderní část města. Z koloniálních částí nesmí chybět nádherné Plaza Mayor, Palác Vlády, kostel San Francisco a nádherný palác Torre Tagle, současné sídlo zdejšího ministerstva zahraničních věcí. V moderní Limě Vás čeká projížďka exkluzivními obytnými částmi Miraflores a San Isidro.

4. den: LIMA - CUSCO SE DNEM VOLNA. Snídaně, brzy ráno transfer z hotelu na letiště na krátký, ale krásný panoramatický let přes zasněžené Andy do nejstaršího obydleného města na této polokouli, Cusca.,město leží v nadmořské výšce 11,440 stop. Po příjezdu Vás bude čekat pracovník místní CK a odveze vás na ubytování do hotelu Amerindia ***. Po zbytek dne je volno, doporučujeme odpočívat, aby si Vaše tělo zvyklo na změnu nadmořské výšky.

5. den: TRH PISAC MARKET ARCHEOLOGICKÝ KOMPLEX OLLANTAYTAMBO. Snídaně, celodenní exkurze na indiánský trh Pisac a pevnost Ollantaytambo - ranní odjezd a potom cesta úrodnou krajinou údolí Urubamba do koloniální vesnice Pisac, kde se v úterky, čtvrtky a soboty koná indiánský trh. Při své návštěvě trhu budete mít možnost si zasmlouvat s domorodci o rozličné ručně vyrobené předměty a šperky. Tour pokračuje do archeologického komplexu Ollantaytambo, který Inkové vystavěli jako pevnost s chrámem ,zemědělskými terasami a obytnou částí. Jsou zde 2 odlišné části- náboženská a uctívací část a obytná část. Ollantaytambo bylo důležitým administrativním centrem pravděpodobně také s vojenskou funkcí soudě podle zdí a věží. Jsou zde také zřetelné stopy dávných silnic a akvaduktů. Ollantaytambu se říká "Živé Incké město", protože místní obyvatelé si uchovali mnoho z pradávných zvyků a tradic. Oběd je v krásné krajině na břehu řeky Urubamba a je zahrnut v ceně.

6. den: MACHU PICCHU. Snídaně, dále VOLITELNÉ- nezahrnuto v ceně: ráno odjezd vlakem přes posvátné údolí Urubamba do "Ztraceného města Inků," Machu Picchu. Je položené 8,200 stop nad údolím. Bylo skryté horami a subtropickou džunglí po celých 400 let, až jen nakonec objevil Hiram Bingham z univerzity Yale v roce 1911. Archeologové věří, že Incké &sluneční panny&se zde skrývaly před španělskými dobyvateli. Po příjezdu tour s průvodcem.

7. den: PROHLÍDKA MĚSTA CUSCO A NEDALEKÝCH RUIN. Po snídani budete vtaženi do okouzlující atmosféry dávného centra Incké říše. Celé Cusco je velmi vkusnou kombinací Incké a koloniální architektury. Tour obsahuje návštěvu katedrály, Koricancha- chrámu Slunce, kostela Santo Domingo a Plaza de Armas. Cusco je nejstarší obydlené město na západní polokouli. Tour obsahuje také nedaleká archeologická naleziště Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay a také pevnost Sacsayhuaman, skutečně impozantní příklad Incké vojenské architektury.

8. den: CUSCO & VOLNÝ DEN. Snídaně, Toulky tímto krásným koloniálním městem, objevování až neuvěřitelně úzkých uliček a místní atmosféra udělají z volného dne v Cuscu nezapomenutelný zážitek. Něco ohromujícího či neobvyklého je vidět opravdu na každém kroku. Kromě poznávání máte možnost také nakupovat- Perské koberce, vlněné svetry a pokrývky, ponča, keramika, zlaté a stříbrné šperky, kožené zboží a mnoho dalšího. Protože je toho zde ke koupi tolik,doporučujeme, pokud se Vám něco konkrétního zalíbí, si to koupit, protože v dalším obchodě už tu samou věc nemusíte najít. Mnoho z návštěvníků Cusca se domů vrací právě s pocitem lítosti nad tím, že zde neměli volný den, proto tento považujeme za nutnost.

9. den: CUSCO - LIMA & CESTA DOMŮ. Snídaně, Transfer na letiště k Vašemu odletu do Limy a následně navazující let zpět do Evropy. Domů se vrátíte plni krásných vzpomínek a nezapomenutelných zážitků z koloniální Limy a tajemné země Inků.

10. den: PŘÍLET DO PRAHY/ VÍDNĚ, konec našich služeb.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 22°C vzduch 22°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 22°C vzduch 23°C vzduch 20°C vzduch 22°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*