Peru, Královská cesta Inků s cestou do Machu Picchu nejluxusnějším vlakem jižní Ameriky- 8 dní 5*5*5*5*5*

1. den: Let na trase PRAHA/ VÍDEŇ- LIMA s přestupem/ přestupy.

2. den: LIMA - PŘÍJEZD. Příjezd do Limy, &města králů&, známého svou španělskou koloniální architekturou, neobvyklými muzei a skvělou kuchyní. Lima je mezinárodně známá jako "Gastronomické hlavní město Ameriky", a jeho kuchyně je spolu s např. Francouzskou považována za jednu z nejrozmanitějších a také nejlepších na světě. Po příjezdu se sejdete s pracovníkem místní cestovní kanceláře, který Vás dopraví do hotelu Miraflores Park *****, ubytování v Executive suite s výhledem na moře. Zbytek dne je volný.

3. den: LIMA. Snídaně. Při dnešním polodenním výletě navštívíte jak staré koloniální, tak moderní části Limy. Z koloniálních částí nesmí chybět nádherné Plaza Mayor, Palác Vlády, kostel San Francisco a nádherný palác Torre Tagle, současné sídlo zdejšího ministerstva zahraničních věcí. V moderní Limě Vás čeká projížďka exkluzivními obytnými částmi Miraflores a San Isidro. Pokračovat budeme do muzea Larco, založeného v roce 1926, které nabízí ke shlédnutí velmi zajímavou chronologicky řazenou expozici mapující 3000 let dlouhou Peruánskou a Kolumbijskou historii. Muzeum leží v místokrálovském paláci z 18. století, přestavěném z původní prekolumbijské pyramidy ze 7. století a ležícím v krásné zahradě. Muzeum Larco také vystavuje nejlepší sbírku zlata a stříbra z dávného Peru a také nejslavnější eroticko- archeologickou kolekci, která je jednou z nejznámějších atrakcí Peru.

4. den: LIMA / CUSCO. Snídaně. Brzy ráno transfer z hotelu na letiště na krátký, ale krásný panoramatický let přes zasněžené Andy do nejstaršího obydleného města na této polokouli, Cusca. Město leží v nadmořské výšce 11,440 stop. Následovat bude Odpolední tour po Cuscu a nedalekých ruinách. Chtě nechtě budete vtaženi do okouzlující atmosféry dávného centra Incké říše. Celé Cusco je velmi vkusnou kombinací Incké a koloniální architektury. Tour obsahuje návštěvu katedrály a kostela Santo Domingo, projdeme hlavní ulice města a Plaza de Armas. Tour potom pokračuje na nedaleká archeologické naleziště Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay a do pevnosti Sacsayhuaman fortress. Ubytování v hotelu Monasterio Cusco***** v Deluxe Oxygen- Enriched pokoji.

5. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ. Snídaně, potom odjezd do panenské andské vesničky Chincheros, kde absolvujeme zajímavou ukázku místního tkalcovského umění s Nilda Calla&aupa. Nilda se naučila tkát jako dítě pásla stádo oveček ve své rodné vesnici. Později začala pracovat spolu s vědci na obnovení tradičních témat a technik tkaní v Andském národě a následně cestovala po univerzitách USA, kde na toto téma dělala přednášky a workshopy. Tím co umí se právem řadí mezi opravdu zajímavé umělce dnešní doby. Pokračovat budeme do španělské koloniální vesničky Pisac, kde se v úterky, čtvrtky a soboty koná indiánský trh. V ostatních dnech je možné si prohlédnout náboženské jádro a archeologické naleziště vesnice. Po obědě tour pokračuje přes posvátné údolí Inků do města Ollantaytambo a do impozantní Incké pevnosti. Následuje návrat do Cusca. Oběd je v krásné krajině na břehu řeky Urubamba. Oběd je zahrnut v ceně.

6. den: MACHU PICCHU LUXUSNÍM VLAKEM &ORIENT EXPRESS HIRAM BINGHAM&. Snídaně, po ní cesta nejluxusnějším vlakem jižní Ameriky za pozůstatky neuvěřitelného &Ztraceného města Inků&," Machu Picchu. Je položené 8,200 stop nad údolím. Bylo skryté horami a subtropickou džunglí po celých 400 let, až jen nakonec objevil Hiram Bingham z univerzity Yale v roce 1911. Archeologové věří, že Incké &sluneční panny&se zde skrývaly před španělskými dobyvateli.tour s průvodcem do svatyně a potom spousta volného času na individuální prohlídku tohoto zvláštního, mystického místa. Pozdní snídaně a čtyřchodový oběd a koktejly ve vlaku Hiram Bingham. Odpolední čaj v Orient Express Sanctuary Lodge, umístěné jen pár kroků od Incké citadely, jsou rovněž zahrnuty v programu. PROČ LUXUSNÍ VLAK HIRAM BINGHAM? Jednoduše proto, že je to opravdu nezapomenutelný zážitek, jedná se o nejluxusnější vlak v jižní Americe. Ráno není potřeba vstávat příliš brzo, protože Hiram Bingham odjíždí z vlakové stanice Poroy v 9:00. Do Machu Picchu dorazíte v době, kdy odsud největší davy odcházejí a svatyni budete tak mít skoro pro sebe. O VLAKU HIRAM BINGHAM: Vlak bere pasažéry na nádhernou cestu měnící se krajinou, bohatými poli, barevnými vesničkami a nádhernými výhledy na nezapomenutelné Andy. Vlak vyjíždí z nádraží Poroy Station (20 minut od Cusca) v 9 hodin ráno, Na palubě je servírována pozdní snídaně. Po cestě se Vám bude věnovat průvodce a upozorňovat na zajímavosti po cestě, samozřejmě s Vámi bude i na Machu Picchu. Odpolední čaj se servíruje v Machu Picchu Sanctuary Lodge, jen pár kroků od Inkské citadely. Odjezd zpět je v 18:30, servírují se koktejly před večeří, je zde živá animace a následně 4- chodové menu typu Á la carte. Čaj i večeře jsou zahranuty v ceně.

7. den: CUSCO / LIMA / CESTA DOMŮ. Snídaně. Transfer z hotelu na letiště a odlet do Limy, následně přípoj na let zpět do Evropy. Domů se vrátíte plni krásných vzpomínek a nezapomenutelných zážitků z koloniální Limy a tajemné země Inků.

8. den: PŘÍLET ZPĚT DO PRAHY/ VÍDNĚ, konec našich služeb.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 22°C vzduch 22°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 22°C vzduch 23°C vzduch 20°C vzduch 22°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*