Trekking po Peru - dobrodružství z Choquequira do Machu Picchu- 12 dní 3*3*3*

1. den: LET NA TRASE PRAHA/ VÍDEŇ- CUSCO.

2. den: CUSCO - VILLA LOS LOROS. Po vyzvednutí cestujících z letiště/ hotelu opustíme město Cusco v 8:00 ráno soukromým autobusem směr Abancay, přejedeme řeku Apurímac ve výšce 1,600 metrů nad mořem a pokračujeme na přechod Qorimarca (4,000 metrů nad mořem), odkud budeme klesat do meziandského údol Huanipaca a následně dojedeme do Villa los Loros. Po ubytování bude následovat oběd, večeře a nocleh.

3. den: VILLA LOS LOROS (2,200 M.N.M.) - CHOQUEQUIRAO (2,900 M.N.M.). Po snídani začíná trek s 2,5 hodinovou chůzí na pláž řítící se řeky Apurímac (což v místním jazyce znamená "bůh, který mluví"). Přejdeme visutý most San Ignacio, začneme stoupat z úrovně řeky (1,500 m) do našeho tábořiště v Choquequirao ve výšce 2,900 m.n.m. Po cestě budeme mít možnost obdivovat krásné výhledy a místní rozmanitou faunu a floru.Po obědě navštívíme systém zemědělských teras Phaqchayoq a &Dům Vodopádu&. Potom se vrátíme do tábořiště, kde bude večeře a nocleh.

(Trekking: 17 km, čas 7-8 hodin). Vstupné do archeologického místa Choquequirao je v ceně.

4. den: CELÝ DEN V CHOQUEQUIRU. Snídaně. Budeme mít celý den na návštěvu hlavních části archeologického parku: oblast administrativních budov v Pikiwasi; kněžskou rezidenci, bohoslužebnou plošinu Ushnu; hlavní náměstí nebo Hauqaypata; skladiště nebo Qolqas a Horní komplex nebo Hanan a další. Oběd absolvujeme blízko komplexu, aby to nebylo daleko zpátky, a s trochou štěstí uvidíme i obrovského andského kondora, jak se vysoko vznáší nad hloubkou kaňonu řeky Apurímac. Nakonec se vrátíme do tábořiště, kde bude večeře a nocleh.

5. den: CHOQUEQUIRAO (2,900 M.N.M.) - PINCHA UNUYOC (2,487 M.N.M.). Snídaně. Začneme stoupáním z tábořiště, projdeme vysoko položeným lesem bohatým na epifyty a nádherné orchideje, a dosáhneme přechodu Choquequirao (3,270 m.n.m.), odkud zahájíme dlouhý sestup po západním svahu hory. Navštívíme archeologické naleziště Pincha Unuyoc, vějířovité systémy zemědělských teras korunované malým obřadním místem, kde si postavíme tábor. (Trekking: 8.5 km, čas 5 hodin): Oběd, večeře v ceně.

6. den: PINCHA UNUYOC (2,487 M.N.M.) - MAIZAL (2,892 M.N.M.). Snídaně. Pokračujeme v klesání do údolí řeky Blanco (nebo Yuraqmayo, 1,875 m.n.m.), kde se zastavíme na oběd. Potom slezeme horu známou jako Qoriwayrachina až na Maizal, přírodní &balkon&, odkud je krásný výhled. Zde si uděláme tábořiště. Následuje večeře a nocleh. (Trekking: 9.5 km, čas 5 hodin). Oběd zajištěn.

7. den: MAIZAL (2,892 M.N.M.) - YANAMA (3,520 M.N.M.). Snídaně. Budeme stoupat rozmanitým lesem, projdeme kolem dolů Old Victoria a dojdeme na přechod San Juan (4,200 m.n.m.), odkud je skutečně nádherný výhled na oblast Vilcabamba. Potom budeme sledovat cestu kolem příkrého útesu a dojdeme do Yanamy. (Trekking: 12.5 km, čas 7 hodin). Oběd a večeře zajištěny.

8. den: YANAMA (3,520 M.N.M.) - TOTORA (3,400 M.N.M.). Snídaně. Cesta nás vede trávou vysokoandského údolí, středně prudkým svahem na přechod Yanama (4,620 m.n.m.). Z přechodu budeme klesat do údolí Santa Teresa , s krásnými výhledy na hory Salkantay ( 6,270 m.n.m.) a Humantay (5,917 m.n.m.), které jsou nejvyššími vrcholky oblasti Vilcabamba a v jejichž svazích se nachází Machu Picchu. Budeme klesat až do našeho dalšího tábořiště,na kraji řeky, která teče kolem vesničky Totora. (Trekking: 12 km, čas 7 hodin). Oběd a večeře zajištěny.

9. den: TOTORA (3,400 M.N.M.) - LA PLAYA (2,135 M.N.M.). Snídaně. Tento denní pochod bude směrem dolů, vlnitou cestou, která nás zavede do osady Collpapampa, kde se dostaneme na pokraj údolí Santa Teresa. Zde budeme mít oběd a taky čas na vyzkoušení místních bylinných koupelí.

Po koupeli budeme pokračovat, projdeme lesem, kávovými plantážemi a tropickými sady s mučenkami, papayou a avokádem, s krásnými výhledy na hory na druhé straně. Následně dojdeme k silnici a do La Playa, kde se utáboříme. (Trekking: 15 km, čas 5 hodin). Oběd a večeře zajištěny.

10. den: LA PLAYA (2,135 M.N.M.) & VODNÍ ELEKTRÁRNA (1,875 M.N.M.) & VESNICE MACHU PICCHU. Snídaně. Dnes se musíme rozhodnout mezi 2 možnostmi: pokračovat trekking až k vodní elektrárně , odkud můžeme jet vlakem do vesnice Machu Picchu; nebo jet autobusem z La Playa, který nás také zaveze k elektrárně, odkud můžeme jet vlakem do vesnice Machu Picchu. První možnost znamená 6 hodin chůze a možnost návštěvy archeologického komplexu Llactapata (2,590 m.n.m.), posvátné místo zimního slunovratu, které je nad Machu Picchu. Druhá možnost je cesta 1-2 hodiny. V obou případech je to vlakem do Machu Picchu 15 minut. Zde si odpočineme v hotelu a budeme mít možnost vychutnat termální koupele Aguas Calientes. (Trekking: 15 km, čas 6 hodin) . Oběd a večeře zajištěny.

11. den: MACHU PICCHU - CUSCO. Snídaně. Hotel opustíme brzy a prvním autobusem pojedeme to svatyně Inků, která je umístěna vysoko nad kaňonem řeky Urubamba v srdci lesa pod horou Mount Salkantay. Zbytek dne budeme mít na návštěvu divu světa, s možností udělat si výlet na horu Wayna Picchu- není zahrnuto v ceně nebo do sluneční brány (Intipunku) - není zahrnuto v ceně. Oběd budeme mít v hotelu Sanctuary Lodge Hotel, velmi blízko Inkské citadely, potom se vrátíme do vesnice Machu Picchu, odkud pojedeme vlakem zpět do Cusca, kde vás čeká transfer k odletu zpět do Evropy. Vstup do Machu Picchu je zahrnut v ceně.

12. den: PŘÍLET DO PRAHY/ VÍDNĚ, konec našich služeb.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 22°C vzduch 22°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 21°C vzduch 22°C vzduch 23°C vzduch 20°C vzduch 22°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*