Řecko - Kefalonie

Kefalonie je největším z Jónských ostrovů a šestým největším ostrovem v Řecku - nazývaným Odysseovo království. Zaujímá rozlohu 737 km čtverečních. Kefalonie je velmi hornatá - nejvyšší hora Ainos má nadmořskou výšku 1628 m. Na ostrově však je možno spatřit mimo hor také smaragdově zelené lesy, úrodná zelená údolí s krásnými, divoce rostoucími květinami, citrusy, vinnou révu, ale také i vzácnou jedli kefalonskou a olivovníky. V létě je zde velmi živo a to nejen ve městě, ale hlavně na plážích. Krásné písečné či oblázkové pláže Vám zpřístupní průzračně čisté moře. Ve večerních hodinách si můžete v barech či tavernách poslechnout příjemnou řeckou hudbu. Bavit se můžete i na diskotékách. Můžete zde objevovat na svých procházkách i vzdálená romantická zákoutí, nebo krápníkové jeskyně a podzemní cesty s vyvěrajícími minerálními prameny Vás budou lákat k prozkoumání. V dávné historii obývalo ostrov mnoho národů, včetně Byzantinců, Franků, Otomanů či Benátčanů. Později okupovali ostrov i Francouzi pod vedením Napoleona a také Britové. Za druhé světové války Kefalonie byla pod nadvládou Němců a Italů.

Řecko - Kefalonie - zobrazit všechny informace »

 

Ionian Emerald

Ionian Emerald 5*5*5*5*5*

cena na vyžádání Zobrazit
Sun Villas

Sun Villas 4*4*4*4*

cena na vyžádání Zobrazit
Thalassa

Thalassa 4*4*4*4*

cena na vyžádání Zobrazit
Utopia Resort & Spa

Utopia Resort & Spa 4*4*4*4*4*

Poloha: hotel se nachází v klidnějším místě Katelios, které je vzdáleno cca 32 km od hlavního města ostrova Argostoli. Transfer z mezinárodního letiště na Kefalonii trvá cca 35 minut jízdy. Vybavení: Recepce, restaurace, bar, 3 venkovní bazény včetně dětského bazénu, dětské hřiště, lázně, sauna, masáže klasické, thajské a ayurvedské, jacuzzi, pára, ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Řecko - Kefalonie - informace

Kefalonie je největším z Jónských ostrovů a šestým největším ostrovem v Řecku - nazývaným Odysseovo království. Zaujímá rozlohu 737 km čtverečních. Kefalonie je velmi hornatá - nejvyšší hora Ainos má nadmořskou výšku 1628 m.

Na ostrově však je možno spatřit mimo hor také smaragdově zelené lesy, úrodná zelená údolí s krásnými, divoce rostoucími květinami, citrusy, vinnou révu, ale také i vzácnou jedli kefalonskou a olivovníky.

V létě je zde velmi živo a to nejen ve městě, ale hlavně na plážích. Krásné písečné či oblázkové pláže Vám zpřístupní průzračně čisté moře. Ve večerních hodinách si můžete v barech či tavernách poslechnout příjemnou řeckou hudbu. Bavit se můžete i na diskotékách. Můžete zde objevovat na svých procházkách i vzdálená romantická zákoutí, nebo krápníkové jeskyně a podzemní cesty s vyvěrajícími minerálními prameny Vás budou lákat k prozkoumání.

V dávné historii obývalo ostrov mnoho národů, včetně Byzantinců, Franků, Otomanů či Benátčanů. Později okupovali ostrov i Francouzi pod vedením Napoleona a také Britové. Za druhé světové války Kefalonie byla pod nadvládou Němců a Italů.

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 24°C vzduch 29°C vzduch 32°C vzduch 32°C vzduch 27°C vzduch 24°C
voda 20°C voda 21°C voda 23°C voda 25°C voda 24°C voda 22°C

Související odkazy