Řecko - Mykonos

Ostrov Mykonos je jeden ze souostroví Kyklad, nalézajícím se na jihu Egejského moře. Jeho rozloha činí 86 km čtverečních, s počtem obyvatel asi přes 6 tisíc. Největším městem ostrova je stejnojmenný Mýkonos. Samotný ostrov je tvořen hlavně z žuly. Mykonos je znám i svou architekturou s modrobílými domky, bělostnými kostely a také s množstvím větrných mlýnů. Na ostrově, hlavně na jeho jižním pobřeží, se nachází řada pěkných pláží ve členitém pobřeží, kde je velmi příjemné klima & chladný vánek. Je zde jemný písek a také dost nudistických pláží. Mezi vyhledávaná místa patří především Agios Ioannis, Elia, Platis Yialos a Psarou. Pobřeží ostrova Mykonos je dostupné i pro jachty, na kterých sem připlouvá za odpočinkem mnoho světových celebrit. Domy si tu pořídili i bohatí Řekové a známí umělci. V hlavním městě ostrova Mykonos najdete řecké butiky a klenotnictví se zbožím věhlasných značek. O historii Mykonu se ví velice málo. Mykonos byl kdysi důležitým obchodním místem, ale řecké dějiny mu nevěnovaly výraznější roli. Podle archeologických nálezů se dá soudit, že ostrovy byly osídleny Ióny počátkem 11. století. Byly však také nalezeny stopy různých neolitických kmenů, které je možno datovat až zpět do 3. tisíciletí př. n. l. Vzhledem ke své blízkosti k tenkrát posvátnému ostrovu Délos (vzdálený jen 2 km) se dnes soudí, že Mykonos hrál v antické době důležitou roli pro zásobování obyvatel Délu. V řecké mytologii byl Mykonos jevištěm bojů mezi Zeem a giganty, ostrov sám byl pojmenován po Apollónově vnukovi Mýkonovi.

Řecko - Mykonos - zobrazit všechny informace »

 

Alkistis

Alkistis 3*3*3*3*

Poloha: Rodinný hotýlek Alkistis je postavený v tradičním řeckém stylu, hotýlek se nachází pouze 50 metrů od pláže. Hlavní město Mykonos je vzdlené cca 2,5 km od hotelu, nový přístav je vzdálený cca 1 km od hotelu a mezinárodní letiště je vzdálené cca 5 km od hotelu. Vybavení: Recepce, restaurace, bar, bazén, Wifi v prostorách hotelu. Ubytování: ...

cena již od18 390 Kč Zobrazit
Apollonia Resort

Apollonia Resort 5*5*5*5*5*

cena na vyžádání Zobrazit
Boheme

Boheme 5*5*5*5*5*

Poloha: Hotel Boheme se nachází 2 km od starého přístavu Mykonos a 4 km od nového přístavu. Umístění hotelu umožňuje jedinečný výhled na západ slunce na ostrově Delos a panoramatický výhled na Egejské moře. Letiště Mykonos je vzdálené 2 km daleko, vyhlášená pláž Psarou Beach je ve vzdálenosti cca 3,5 km a pláž Ornos je vzdálená cca 2 km daleko. Z hotelu ...

cena již od36 490 Kč Zobrazit
Cavo Tago

Cavo Tago 5*5*5*5*5*5*

cena již od71 690 Kč Zobrazit
Giannoulaki Hotel

Giannoulaki Hotel 4*4*4*4*

cena již od20 390 Kč Zobrazit
Kouros

Kouros 5*5*5*5*5*

cena na vyžádání Zobrazit
Louis Mykonos Theoxenia

Louis Mykonos Theoxenia 5*5*5*5*5*

cena na vyžádání Zobrazit
Myconian Ambassador Hotel & Thalasso Center
MYCONIAN AVATON

MYCONIAN AVATON 5*5*5*5*5*

cena již od27 390 Kč Zobrazit
Myconian Imperial Resort & Villas
Mykonos Beach

Mykonos Beach 3*3*3*

cena již od17 590 Kč Zobrazit
Mykonos Grand Hotel & Resort

Mykonos Grand Hotel & Resort 5*5*5*5*5*

cena již od28 190 Kč Zobrazit
NISSAKI Boutique Hotel

NISSAKI Boutique Hotel 5*5*5*5*5*

cena již od41 790 Kč Zobrazit
Peter Studios

Peter Studios 3*3*3*

cena na vyžádání Zobrazit
Petinos Beach

Petinos Beach 4*4*4*4*

cena již od32 590 Kč Zobrazit
Royal Myconian Resort & Villas

Royal Myconian Resort & Villas 5*5*5*5*5*

cena již od29 190 Kč Zobrazit
Royal Myconian Thalasso Spa

Royal Myconian Thalasso Spa 5*5*5*5*5*

cena na vyžádání Zobrazit
Yiannaki Hotel

Yiannaki Hotel 4*4*4*4*

cena již od19 390 Kč Zobrazit

 

Mapa hotelů

Řecko - Mykonos - informace

Ostrov Mykonos je jeden ze souostroví Kyklad, nalézajícím se na jihu Egejského moře. Jeho rozloha činí 86 km čtverečních, s počtem obyvatel asi přes 6 tisíc. Největším městem ostrova je stejnojmenný Mýkonos.

Samotný ostrov je tvořen hlavně z žuly. Mykonos je znám i svou architekturou s modrobílými domky, bělostnými kostely a také s množstvím větrných mlýnů.

Na ostrově, hlavně na jeho jižním pobřeží, se nachází řada pěkných pláží ve členitém pobřeží, kde je velmi příjemné klima & chladný vánek. Je zde jemný písek a také dost nudistických pláží. Mezi vyhledávaná místa patří především Agios Ioannis, Elia, Platis Yialos a Psarou. Pobřeží ostrova Mykonos je dostupné i pro jachty, na kterých sem připlouvá za odpočinkem mnoho světových celebrit. Domy si tu pořídili i bohatí Řekové a známí umělci. V hlavním městě ostrova Mykonos najdete řecké butiky a klenotnictví se zbožím věhlasných značek.

O historii Mykonu se ví velice málo. Mykonos byl kdysi důležitým obchodním místem, ale řecké dějiny mu nevěnovaly výraznější roli. Podle archeologických nálezů se dá soudit, že ostrovy byly osídleny Ióny počátkem 11. století. Byly však také nalezeny stopy různých neolitických kmenů, které je možno datovat až zpět do 3. tisíciletí př. n. l. Vzhledem ke své blízkosti k tenkrát posvátnému ostrovu Délos (vzdálený jen 2 km) se dnes soudí, že Mykonos hrál v antické době důležitou roli pro zásobování obyvatel Délu.

V řecké mytologii byl Mykonos jevištěm bojů mezi Zeem a giganty, ostrov sám byl pojmenován po Apollónově vnukovi Mýkonovi.

Obvyklé počasí

1. leden 2. únor 3. březen 4. duben 5. květen 6. červen 7. červenec 8. srpen 9. září 10. říjen 11. listopad 12. prosinec
ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 24°C vzduch 27°C vzduch 30°C vzduch 30°C vzduch 28°C vzduch 24°C
voda 20°C voda 22°C voda 23°C voda 27°C voda 26°C voda 24°C

Související odkazy