Klasický okruh Srí Lankou a pobyt u moře 3 * 3*3*3*

1.Den: Sraz cca 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti, odbavení, let na trase na Srí Lanku.

2.den: Po příjezdu Vás bude čekat delegát na letišti.

Odpoledne prohlídka města Colombo. Památky tohoto malebného města jsou tak rozmanité jako jeho lidé. Architektura je směs moderna, její koloniální minulosti a multi-církevní památek. Uvidíte high-tech budovy, staré holandské kostely, hotely postavené během Britské Raj, buddhistických chrámů s tradičním nástěnnou umění a sochy, ozdobený hinduistických chrámů a mešit. Poté budete cestovat přes Fort - obchodní oblasti, hlučného chaosu z rušného tržiště oblasti Pettah do elitní rezidenční čtvrti města Cinnamon Gardens, můžete si také všimnout rozmanitosti lidí v komunitě, rasy a náboženského přesvědčení.

Večeře a přenocování v hotelu.

3. den: Po snídani cesta do Dambully.

Po cestě navštivíte Zlatý jeskynní chrám v Dambulla, který byl postaven králem Walagambahu v 1. století před naším letopočtem a je světovým dědictvím UNESCO. Je to nejpůsobivější jeskynní chrám na Srí Lance. Komplex pěti jeskyní s více než 2000 čtverečních metrů malovaných stěn a stropů je největší plocha obrazů nalezených na světě. Obsahuje více než 150 snímků Buddha, z nichž největší je kolosální postava Buddhy vytesané ve skále 14 metrů.

4.Den: Hosté odjedou brzy ráno po snídani do Hiriwaduna na výlet do této architektonicky zvláštní obce. Výlet začíná scénickou procházkou podél hráze Wewa (umělá nádrž). Úžasný BirdLife ( ptačí svět), motýli a možné pozorování krokodýlů jen přidá do kouzla treku. Můžete pozorovat vesničany, jak jdou o jejich časných ranních hodinách na ryby nebo prát prádlo na okraji jezera.

Volitelné - Odpoledne se můžete projet na slonovi po džungli Habarana, kde je les proložený vesnicemi a jezery.

V odpoledních hodinách komentovaná prohlídka Polonnaruwa - středověké království od 11. do 13. století. Etnickou harmonii převládaly mezi Sinhálci a Tamilové během tohoto období. Buddhistické a hinduistické chrámy se nachází ve stejném komplexu a mnoho dalších ruin symbolizuje tuto skutečnost. Paláce, obrovské žulové sochy a masivní tanky a komplexní zavlažovací systémy postavené od velkých vládců vyjadřuje rozsah vývoje, které existovaly v tomto období středu historie.

Večeře a přenocování v hotelu.

5. Den: Brzo ráno stoupání na skalní pevnost z 5. století Sigiriya, která je světové dědictví, postavenou králem Kashyapa (477-495 nl). "Lion Rock" je citadela neobvyklé krásy stoupající 200 metrů od džungle. Skála byla nejvnitřnější pevnost 70 hektarů opevněného města. Vodní příkop, val, a rozsáhlé zahrady včetně renomovaných vodní zahrady obklopené úpatím skály. Navštivte světoznámé fresky z "nebeských panen" Sigiriya, které jsou v chráněné kapse skály pod točitým schodištěm. Tyto fresky jsou vymalovány v zemitých pigmentech na omítku.

Pokračujte do Kandy na návštěvě Batik Factory. Pouč te se v různých druhů koření používaných v srílanských kuchyních, jak se slavné koření Srí Lanky pěstuje a zpracovává.

Poté navštívíte Spice Garden v Matale.

Ve večerních hodinách buďte svědky typického kulturního vystoupení Kandyan.

Večeře a přenocování v hotelu.

6.Den: Po snídani návštěva posvátného chrámu Tooth a typické kulturní vystoupení Kandyan. Slavný Dalada Maligawa nebo chrám Tooth v Kandy je nejvíce uctívané místo pro buddhisty po celém světě. Postaven v 16. Století, několik budov bylo přidáno do chrámového komplexu postupnými vládci, nejnovější byl přidán Golden Canopy do vnitřní svatyně, kde je Tooth Relic umístěn.

Potom navštivte Gem muzeum a tradiční obchod tkanin.

Odpoledne navštívíte Peradeniya botanické zahrady, známé jako nejkrásnější zahrady v jižní Asii a je krásné místo, kde lze strávit pár hodin. Tyto nádherné zahrady byly poprvé vysazeny a konstruovaný pro krále Kirthi Sri Rajasingha (1747 - 1780) a pokrývají asi 60 ha (150 akrů) stromů, trávníky a kvetoucí keře, včetně 20-ha (50 akrů) arboretum s více než 10.000 stromů , Pod britskou nadvládou, Royal Park se stal botanickou zahradu v roce 1821 a je největší ze Srí Lanky tří hlavních botanických zahrad. Zde exotické plodiny, jako je káva, čaj, muškátový oříšek, kaučuku a cinchona (chininu) - to vše se později stalo důležité pro hospodářství Srí Lanky.

Večeře a přenocování v hotelu.

7.Den: Po snídani pokračování po vrchovině.

Volitelné - vlakem z Peradeniya Station Nanu Oya Station - kromě úchvatné scenérie je to opravdu nezapomenutelný zážitek.

Změna teploty Vás jistě překvapí. Cesta k Hill, země hadů přes čajové plantáže. Pokud jste v náladě, můžete se podílet se na škubání čaje nebo si jen vychutnat krásné památky.

Večeře a přenocování v hotelu.

8.den: Volitelné: NP Horton Plains.

Šířka přes 3160 hektarů a tyto tiché a tajemné roviny a na jihu kopce jsou rájem pro výlety. Toto velkolepé místo se nazývá "Konec světa". Žijí zde leopardi, stáda Sambar a opice, různé druhy ptáků.

Poté navštivte čajové plantáže a Tea Factory. Zjistěte, jak se zpracovávají čajové lístky a nezapomeňte si koupit několik čerstvě připravených čajů na cestě ven.

Pokračujte do Colomba, po cestě Ramboda Falls ( vodopády).

9.-10. den: relax u moře a večer odjezd na letiště.

11. Den: Přílet do Prahy.

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Sri-lanka-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 30°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 30°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 30°C vzduch 30°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*