Mini Tour na 4 noci 3* 3*3*3*

1.den: Sraz cca 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti, odbavení, let na trase na Srí Lanku.

2.den: Po příletu cesta do Dambully.

Volitelné:

Projížďka na slonech do džungle Habarana - velmi populární exkurze pro návštěvníky této oblasti, slon projíždí velmi pěknou krajinou Habarana, kde je les proložený vesnicemi a jezery.

Volitelné:

Jeep safari v NP Minneriya.

Národní park Minneriya je v severní centrální provincii Srí Lanky, asi deset minut jízdy na východ od Habarana. Dominantou je člověkem vytvořená nádrž Minneriya, tento relativně malý park má obrovskou škálu divoké zvěře žijící v mnoha stanovištích.

Večeře a přenocování v hotelu.

3.den: Brzo ráno stoupání na skalní pevnost z 5. století Sigiriya, která je světové dědictví, postavenou králem Kashyapa (477-495 nl). "Lion Rock" je citadela neobvyklé krásy stoupající 200 metrů od džungle. Skála byla nejvnitřnější pevnost 70 hektarů opevněného města. Vodní příkop, val, a rozsáhlé zahrady včetně renomovaných vodní zahrady obklopené úpatím skály. Navštivte světoznámé fresky z "nebeských panen" Sigiriya, které jsou v chráněné kapse skály pod točitým schodištěm. Tyto fresky jsou vymalovány v zemitých pigmentech na omítku.

Pokračujte do Kandy na návštěvě Batik Factory. Pouč te se v různých druhů koření používaných v srílanských kuchyních, jak se slavné koření Srí Lanky pěstuje a zpracovává.

Poté navštívíte Spice Garden v Matale + masáž.

Ve večerních hodinách buďte svědky typického kulturního vystoupení Kandyan.

Večeře a přenocování v hotelu.

4.den: Po snídani návštěva posvátného chrámu Tooth a typické kulturní vystoupení Kandyan. Slavný Dalada Maligawa nebo chrám Tooth v Kandy je nejvíce uctívané místo pro buddhisty po celém světě. Postaven v 16. Století, několik budov bylo přidáno do chrámového komplexu postupnými vládci, nejnovější byl přidán Golden Canopy do vnitřní svatyně, kde je Tooth Relic umístěn.

Potom navštivte Gem muzeum a tradiční obchod tkanin.

Pokračujte do Nuwara Eliya.

Po cestě uvidíte Ramboda vodopády.

Změna teploty vás překvapí, cesta k Hill, země hadů, přes čajové plantáže. Možnost zastavit se na cestě a podílet se na škubání čaje nebo si jen vychutnat krásné památky.

Po snídani následuje prohlídka čajové plantáže a Tea Factory, kde bude ukázka zpracování čajových lístku a možnost zakoupit si kvalitní čaje domů.

Večeře a přenocování v hotelu.

5.den: Šířka přes 3160 hektarů a tyto tiché a tajemné roviny a na jihu kopce jsou rájem pro výlety. Toto velkolepé místo se nazývá "Konec světa". Žijí zde leopardi, stáda Sambar a opice, různé druhy ptáků.

Poté přejděte do Colomba.

Odpoledne prohlídka města Colombo. Památky tohoto malebného města jsou tak rozmanité jako jeho obyvatelé. Architektura je směs modernity, její koloniální minulosti a multi-církevních památek. Uvidíte high-tech budovy, staré holandské kostely, hotely postavené během British Raj, buddhistické chrámy s tradičním nástěnným uměním a sochami, ozdobené hinduistické chrámy a mešity. Jak budete cestovat přes Fort - obchodní oblasti, hlučné, chaotické a rušného tržiště oblasti Pettah do elitní rezidenční čtvrti města Cinnamon Gardens, můžete si také všimnout rozmanitosti obyvatel v komunitě, rase a náboženského přesvědčení.

Večeře a přenocování v hotelu.

6.-10. den: relax u moře a večer odjezd na letiště.

11. Den: Přílet do Prahy.

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Sri-lanka-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 30°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 30°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 30°C vzduch 30°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*