Okruh Srí Lankou + pobyt na Maledivách Paradise Island 5* 4*4*4*4*4*

Program zájezdu:

 

1. DEN - PRAHA - COLOMBO

Odlet z Prahy do Colomba s přestupem s leteckou společností Air Arabia. Občerstvení v letadle.

 

2. DEN - COLOMBO LETIŠTĚ - SIGIRIYA - HABARANA

Přílet na mezinárodní letiště Bandaranaike v Kolombu a setkání s průvodcem. Transfer z letiště do Habarany, během cesty prohlídka ananasové plantáže s ochutnávkou. Příjezd do hotelu. Ubytování, volný čas do 15:00 hod. Odpoledne následuje prohlídka vesnice Habarana, projížďka vozem taženým voly, procházka, ukázka kultury vesnice. Poté návrat do města katamaránem.

Zapojení se do obřadu místních mnichů při dávání almužen v místním chrámu. Návštěva místního vesnického rodinného domu, patřícího farmářské rodině. Zapojení se do vaření 3-4 vegetariánských kari a pařené rýže. Jídlo bude stačit pro mnichy v chrámě, hostující rodinu a samozřejmě návštěvníky. Návrat do hotelu.

 

3. DEN - SIGIRIYA - HABARANA - POLONNARUWA

Po snídani odjezd do Sigiriye, výstup po 2 500 úzkých schodech na skalní pevnost Sigiriya, nazývané též Lví skála, na jejímž vrcholku se nachází pozůstatky velkolepého chrámu, který zde nechal v 5. stol. vystavět král Kashyapa. Kolem skály se rozprostírají rozlehlé vodní zahrady. Za obdiv také stojí světoznámé fresky ,,nebeských panen", které se nacházejí v ,,kapse" skály.

Odpoledne pokračování do Polonnaruwa, bývalého druhého hlavního města Srí Lanky, které vzniklo v 11. a 12. stol. Od roku 1982 patří toto město na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěva pozůstatků královského paláce a skalní jeskyně Gal Viharaya, kde se nacházejí stojící, ležící a sedící sochy Buddhy vytesané přímo do skla. Pokračování v prohlídce impozantních míst tohoto starobylého města, kde navštívíte např. chrám Shiva, Lotosové lázně, Audienční síň, Sochu krále Parakramabahu Velikého, který zde nechal vystavět jezero a sochy krále Parakrama Samudraya či pozůstatky Chrámu zubu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

 

4. DEN - SIGIRIYA - DAMBULLA - KANDY

Snídaně v hotelu. Přesun do Dambulla, což je jeskynní chrám, který byl postavem králem Walagambahu v 1. století před Kristem a patří mezi světové dědictví UNESCO. Je to největší a nejlépe zachovalý jeskynní chrámový komplex na Srí Lance. Skála se tyčí 160 m nad okolními pláněmi. Je zde více než 80 dokumentovaných jeskyní. Hlavní atrakce jsou rozloženy do pěti jeskyní, které obsahují sochy a obrazy. Obrazy se zejména týkají Buddhy a jeho života. Nalezneme zde 153 soch Buddhy, 3 sochy králů Srí Lanky a 4 sochy bohů a bohyň. Po prohlídce následuje transfer do Matale, kde navštívíte zahrady s kořením, díky kterému je Srí Lanka celosvětově proslulá. Budete mít možnost se podívat, jak se pěstují různé druhy koření a také, jak se posléze zpracovávají. Pokračování do Kandy, posledního hlavního města Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 14.stol a patří mezi světové dědictví UNESCO. Jméno ,,Kandy" vyvolává představy o kráse a velkoleposti. Mnohé z legend a tradic jsou obdivovány pro svoji jedinečnost. Město je protkáno sítí buddhistických chrámů, z nichž nejznámější je chrám Buddhova zubu. Nezapomeňte navštívit místní bazar, umělecké a řemeslné dílny, museum a kulturní vystoupení. Večeře a přenocování v hotelu.

 

5. DEN - KANDY - PERADENIYA - NUWARA ELIYA

Snídaně v hotelu, přesun z Kandy do Peradeniya, kde se na 147 hektarech nachází přes 300 druhů orchidejí, léčivých rostlin a vzácných stromů, včetně obrovských palem. Dříve sloužila jako královská zahrada, kterou nechal roku 1371 vytvořit král Wickeamanahu III. Přejezd vlakem (v případě změn, například stávky nebo přírodní kalamity se pojede autobusem po dálnici) do Nuwara Eliya, tzv. sídla boháčů, kde se nachází jedno z nejlepších 18 jamkových golfových hřišť v Asii. Především je ale tato oblast známá svými čajovými plantážemi a produkcí jednoho z nejlepších čajů na světě - cejlonského čaje. Večeře a přenocování v hotelu.

 

6. DEN - NUWARA ELIYA - YALA PARK

Snídaně v hotelu. Transfer do Yale, největšího národního parku na Srí Lance, který má rozlohu 1259 km čtverečních. Nachází se v rohu jihovýchodní části ostrova a je odtud nádherný výhled na oceán. Následuje jeep safari. Park je domovem mnoha druhů zvířat jako jsou sloni, divoká prasata, divocí buvoli, levharti, medvědi, jeleni a krokodýli. Na své si přijdou i milovníci různých druhů ptactva, jelikož se tu vyskytuje velké množství plameňáků, racků, bažantů, kormoránů a pávů.

Srí Lanka má skoro třináct tisíc kilometrů širokých písčitých pláží, u kterých jsou chráněné zátoky a malé zálivy různých tvarů, velikostí a barev. Více populární pláže jsou na jihozápadě Srí Lanky, i když lehce přeplněné, mohou se chlubit dvěmi z nejlepších pláží na šnorchlování. Pokud jde o šnorchlování v křišťálově čisté vodě nebo potápění se u blízkých útesů, plavání s delfíny v Kalpitiya, pozorování velryb nebo potápění se u korálových útesů, Srí Lanka nabízí vše a mnohem více!

Transfer do hotelu. Ubytování, večeře a nocleh.

 

7. DEN - INDICKÝ OCEÁN - COLOMBO - MALE

Snídaně. Volný čas na koupání a opalování. V odpoledních hodinách transfer na letiště v Colombu a odlet na Maledivy.

 

8. - 11. DEN - MALEDIVY

Služba polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. Možnost fakultativních výletů. Nocleh.

 

12. DEN - MALEDIVY - PRAHA

Služba polopenze. Využívání dalších služeb hotelu, volný čas na koupání a opalování. V nočních hodinách transfer na letiště, odlet.

 

13. DEN - PRAHA

Pokračování letu do Prahy. Konec programu.

 

Ubytování: Srí Lanka - 4* hotel, Maledivy - Paradise Island 4*

Stravování: Polopenze, možnost dokoupení All Inclusive na Maledivách.

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Sri-lanka-dovolena.cz

  • cena již od 78 990 Kč
  • v nabídce 4 termíny
Přehled termínů

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 30°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 30°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 30°C vzduch 30°C

Přehled termínů

Zobrazit pouze:
14.11. - 26.11.2024 13 dní, 10 nocí letecky Praha polopenze sleva 11% 78 990 Kč Vybrat
14.11. - 26.11.2024 13 dní, 10 nocí letecky Vídeň polopenze sleva 11% 78 990 Kč Vybrat
25.04. - 07.05.2025 13 dní, 10 nocí letecky Vídeň polopenze sleva 11% 78 990 Kč Vybrat
25.04. - 07.05.2025 13 dní, 10 nocí letecky Praha polopenze sleva 11% 78 990 Kč Vybrat