Okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách 4*4*4*4*

1. den: odlet z Prahy leteckou společností Emirates přes Dubaj do Colomba na Srí Lance.

2. den: v ranních hodinách přílet do Colomba, přivítání na letišti, přesun do Habarany, odpoledne Jeep Safari, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den: snídaně, návštěva královského města Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, kterého slávu ve 12. století pozdvihl král Parakramabahu I. Postavil velké budovy, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval výstavbou přehrady tak velké, že dostala název Parakamovo moře. Archeologickému komplexu dominuje kamenný chrám se čtyřmi sochami Buddhy vytesaného z jednoho kusu kamene. Odpoledne možnost jízdy na slonech, návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den: snídaně, návštěva skalní pevnosti Sigiriya, kterou postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377 m. n. m.) král Kasyapa v 5. století. Pevnost patří mezi největší zajímavosti na Srí Lance a je pokládána za osmý div světa. Na této pevnosti se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst ze zbytku královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. A jak praví jedno z graffitů na skále ze 7. století: Vábí mne dámy, které nosí na prsou zlaté řetězy. Když jsem ty dámy v plném lesku spatřil, ani nebe se mi nezdálo být dost dobré. Následuje přesun do Dambully, návštěva jeskynních chrámů, návštěva zahrady koření, poté odjezd do Kandy, ubytování, večeře, nocleh.

5. den: snídaně, výlet k čajovým plantážím, návštěva továrny, ochutnávka čaje. Dále do města přezdívaného Malá Anglie, Nuvara Eliya, s typickými staroanglickými koloniálními budovami ve stylu britské vesnice na břehu jezera Gregory v blízkosti centrálního parku a golfového hřiště (říká se, že je jedno z nejlepších v Asii). Návrat do Kandy a den ukončíme na břehu Mahaweli Gangy, nejdelší řeky Srí Lanky. Návštěva Královské botanické zahrady Peradeniya, která byla založena ve 13. století, návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den: snídaně, návštěva Kandy & posledního sinhálského hlavního města, nad kterým ční obrovská socha Buddhy. Město na vysočině, obklopené svěží horskou zelení. V posvátném chrámu Budhova zubu se ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosférou buddhistických symbolů a procesí, během kterých město voní santálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Večer návštěva kulturní show, Kandyjské tance. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7. den: snídaně, odjezd do sloního útulku Pinnawala, transfer na letiště v Colombu, v podvečerních hodinách odlet leteckou společností Emirates do Malé na Maledivách, transfer lodí na Resort Paradise Island, večeře, nocleh.

8. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh. V rámci pobytu na Maledivách si můžete zakoupit výlety ze široké nabídky.

9. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

10. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

11. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

12. den: snídaně, volný den v resortu, uvolnění pokojů do 12.00 hodin, odpoledne volno, v podvečer přesun lodí do Malé a odlet ve večerních hodinách z Malé přes Dubaj s delším čekáním na přípoj do Prahy, který můžete na dubajském letišti využít k návštěvě množství Free shopů.

13. den: přílet do Prahy.

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Sri-lanka-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Mapa

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 30°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 30°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 30°C vzduch 30°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*