Srí Lanka s Dětmi 4*4*4*4*

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně

2. den: Přílet do Colomba. Přesun do Kandy. Cestou sa zastavíme ve sloním sirotčinci v Pinnawale. Byl založený roku 1975, tehdy začínal z 25 slony. S dnešním počtem slonů, ktoří zde žijí sa zařadil mezi najvětší zařízení svého druhu na svetě. Sloni tu mají vytvořené přirozené podminky pro život a môžu si vytvářet vlastní stáda. S troškou štěstí uvidíte každodenní koupání slonů, což patří mezi největší atrakce. Následuje přejezd do Kandy, večer půjdete na představení kandyské taneční skupiny.

3. den: Snídaně, poznávaní Kandy, Kandy bylo hlavní město sinhálskeho království až do roku 1815, kdy nadvládu převzali Britové. Uprostřed města sa rozkladá uměle vytvořené jezero z roku 1807. Na jeho břehu stojí najposvátnější budhistická památka Dalada Maligawa, Chrám Budhovho zubu. Návšteva královských botanických zahrad Peradenyia, kde nejlépe poznáme bohatství a druhovou rozmanitost místní flóry. Na 147 akrech budete mít možnost obdivovat nádherné exotické rostliny, jedinečné gigantické fikovníky tak i pavilón orchideí. Přesuneme se na čajovníkové plantáže a navštívíme fabriku na zpracování čaje. Staneme sa svědky celého procesu zpracování čaje, ochutnáme pravý Cejlónsky čaj.

4. den: Snídaně, po snídani návštěva vesnice Matala, která je plná záhrad s kořením a ovocem. Dambulla. Zlaté jaskynní chrámy v Dambulle považují mnozí za najduchovnější, mystické místo, atmosféru místa vytváří až 150 soch Budhy, množství barebných fresek na stěnách. Vstup do jednotlivých jeskyní je ze 100 metrov vysokého skalného masívu, který otvíra pohled na nádherné panoramata krajiny. Přejezd do Trincomalee, ubytování.

5. den: Snídaně, odpočinek a relax v plážovém hotelu, možnost fakultatívního výletu na ostrov Pigeon, který je jedním ze dvou Národních parků na Srí Lanke. Pobřeží této oblasti je jedinečné, je pokryté koralovými útesy, jaké nenajdete nikde jinde na Sri Lance. Možnost šnorchlování a objevování bohatého podmořského života.

6. den: V brzkých ranních hodinách vyjedeme na pozorování velryb a delfínů, odpočinek na pláži a možnosť vodních sportů nebo některý z fakultativních výletů.

7. den: Snídaně. Prohlídka rybářského přístavu Trincomalee, který je důležitým obchodním místem, už v minulosti sehrával velmi důležitou roli v rozvoji mistního obchodu. Přístav je známý i rybolovom, budete mít možnost sledovat návrat rybářů s jejich úlovky na nádherných barevných lodičkách, které se tu používajú na rybolov. Přístav nás vtáhne do svojho čilého denního života. Navštívíme místní rybí trh.

8. den: Snídaně, přejezd do Sigirya, uvidíte lví horu, trůn krále Kasyapa z 5. století př.n.l.. Pevnost v oblacích, skála týčící se 200 metrů nad okolním terénem, patří mezi ty najvětší zajímavosti, je pokladáná za osmy div světa. V této pevnosti se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete poznat v troských bývalého paláce. Po Lvích schodech vystoupite až na vrchol této hory. Po prohlídce se přesuneme do Národního parku, kde absolvujete safari na džípech. Pozorování přírody a zvířat. V NP je možnost vidět až 160 druhů exotických ptáků, 25 druhů plazů, 26 druhů ryb a 78 druhů motýlů. Je zde možnost vidět i migrující stáda slonů. Po prohlídce ubytování nocleh.

9. den: Snídaně, volný program, transfér na letiště. Odlet do Evropy.

10. den: Prílet do Prahy nebo Vídně

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Sri-lanka-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 30°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 30°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 30°C vzduch 30°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*