Srí Lanky s prodlouženým pobyt u moře 3*3*3*

1. DEN: ODLET Z PRAHY NEBO VÍDNĚ

Odlet z Prahy nebo Vídně na Srí Lanku

2. DEN: COLOMBO

V ranních hodinách přílet do Colomba, transfer do hotelu v Colombu. Odpočinek. Do ruchu hlavního města se dostaneme před západem slunce, ve spleti ulic se projedeme koloniální, ale taky současnou historií kosmopolitního velkoměsta.

3. DEN: COLOMBO & PINNAWALA & KANDY

V ranních hodinách se vydáme do Kandy, zastavíme se v sloním sirotčinci Pinnawala a náš okruh začneme návštěvou posledního sinhálského hlavního města Kandy, nad kterým ční obrovská socha Buddhy. Město na vysočině, obklopené svěží horskou zelení, v posvátném chrámu Budhova zubu ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosferou buddhistických symbolů a procesí, během kterých město voní sandálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Den ukončíme tanečním vystoupením kandyjských tanečníků. Ubytováni v Kandy.

4. DEN: KANDY & RAMBODA & ČAJOVÉ PLANÁŽE & KANDY

Den začneme na břehu Mahaweli Gangy, nejdelší řeky Srí Lanky, v Královské botanické zahradě Peradeniya, která byla založená ve 13. století. A pak se z Kandy se vydáme na vysočinu, do krajiny divokých lesů, zvířat a čajových plantáži. Zastavíme se při úpatí vodopádu Ramboda, dáme si šálek kávy, kterou porovnáme s čajem z továrny Mackwood, která je dodavatelem čaje pro anglickou královnu Alžbětu I. Tajemství čajových lístku nás dostane až do nadmořské výšky přes 2000 m. Ubytováni v Kandy.

5. DEN: KANDY & SIGIRIA & DAMBULLA & MATALA - KANDY

Ráno odjezd do Sigiriye. Skalní pevnost Sigirya postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377m n.m.) král Kasyapa v 5.století. Pevnost patří mezi největší zajímavosti na Srí Lance a je pokládana za osmý div světa. Na této pevnosti, se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst na zbytcích královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. A jak praví jedno z grafity na skále ze 7.století: &Vábí mne dámy, které nosí na prsou zlaté řetězy. Když jsem ty dámy v plném lesku spatřil, ani nebe se mi nezdálo být dost dobré.& Naši další zastávkou bude Dambulla, komplex jeskynních chrámu, kterých historie sahá až do 1.století př.n.l. V jeskyních je kolem 150 zpodobnění Buddhu. Cestu do Kandy, okoření návštěva dědiny Matala plné záhrad s kořením a místním ovocem a ve zdejší manufaktuře se podíváme na výrobu masek a voskové batiky. Ubytováni v Kandy.

6. DEN: DLE POŽADAVEK: KANDY & JIHOVÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

Pokračování pobytu na Srí Lance. V ranních hodinách odjezd na jihovýchodní pobřeží. Pobyt je možné zpestřit fakulativními výlety & Řiční safari, návšteva Galle.

7. - 10. DEN: POBYT U MOŘE

Pobyt u moře ve vybraném hotelu, koupání, volný program (cena se upřesní dle vybraného hotelu pro pobyt na Srí Lance !!!, základní cena zájezdu je při ubytování v hotelích Tangerine, Ocean View resort)

11. DEN: TRANSFER NA LETIŠTĚ

V ranních hodinách transfer na letiště let do Prahy nebo Vídně

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Sri-lanka-dovolena.cz

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Obvyklé počasí

1. ledna 2. února 3. března 4. dubna 5. května 6. června 7. července 8. srpna 9. září 10. října 11. listopadu 12. prosince
ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona ikona
vzduch 30°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 31°C vzduch 30°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 29°C vzduch 30°C vzduch 30°C

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*