Švédsko

Švédsko, oficiální název Švédské království, je jedním ze severských států na Skandinávském poloostrově v severní Evropě. Švédsko hraničí na západě s Norskem, na východě s Finskem a na jihu je spojeno s Dánskem unikátním mostem-tunelem přes průliv Öresund. Zhruba 85 % populace žije v městských oblastech. Hlavní město Švédska je Stockholm, které je zároveň i největší město.

Švédsko - zobrazit všechny informace »

Stockholm

Stockholm

Stockholm je hlavním a také největším městem Švédského království. V současné době ve městě žije cca 760 000 obyvatel. Město je také centrem švédského dění, sídlí zde parlament i král. Ve městě se nachází spousta zajímavostí, využít také můžete některé z mnoha nákupních možností.

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Švédsko - informace

Švédsko, oficiální název Švédské království, je jedním ze severských států na Skandinávském poloostrově v severní Evropě. Švédsko hraničí na západě s Norskem, na východě s Finskem a na jihu je spojeno s Dánskem unikátním mostem-tunelem přes průliv Öresund.

Švédsko je se svou rozlohou 449 964 km² třetí největší zemí Evropské unie. Celkový počet obyvatel je zhruba 10 milionů, přičemž hustota osídlení je nízká (20 obyvatel na km²). Obyvatelstvo je koncentrováno především v jižní polovině země. Zhruba 85 % populace žije v městských oblastech. Hlavní město Švédska je Stockholm, které je zároveň i největší město.

Související odkazy