Taiwan

Tchaj-wan je ostrov v jihovýchodní Asii.Spolu s několika dalšími menšími ostrovy si nárokuje Čína, Taiwan jako nezávislou oficiálně neuznává, protože diplomatické styky s ní netoleruje Čínská lidová republika.

Taiwan - zobrazit všechny informace »

Ostrovy ohnivého kruhu+Taiwan

Ostrovy ohnivého kruhu+Taiwan

1. - 3. den letecký přesun do Manily (pevnost Santiago, staré opevněné město Intramuros, katedrála Quaipo, kostel a klášter sv. Augustina , čínská čtvrť), město hříchů Angeles (noční život, go-go bary) u bývalé americké letecké základny 4. - 6. den bizarní kaňony a lávová pole vulkánu Pinatubo (1780 m), výstup do kráteru sopky s možností koupání, ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Taiwan - informace

Tchaj-wan je ostrov v jihovýchodní Asii.Spolu s několika dalšími menšími ostrovy si nárokuje Čína, Taiwan jako nezávislou oficiálně neuznává, protože diplomatické styky s ní netoleruje Čínská lidová republika. Ta považuje ostrov za svou provincii, avšak Čínská republika, většinou nazývaná prostě Tchaj-wan, je dnes de facto nezávislý demokratický stát.

Většina území ostrova je spolu s Peskadorskými ostrovy spravována jako provincie Tchaj-wan, kromě ní zde existují dvě centrálně spravovaná města.

Název dle některých historiků je odvozen od pojmenování oblasti dnešního Tchaj-nanu domorodým kmenem Siraya. Fonetický přepis se postupně začal používat pro pojmenování celého ostrova. Portugalci, kteří Tchaj-wan objevili pro Evropu, mu dali jméno Ilha Formosa, což znamená Krásný ostrov; pojmenování Formosa se částečně udrželo dodnes

Související odkazy