Elevana Sky Safari - Arusha, Tarangire, Karatu, Serengeti 4*4*4*4*

Program zájezdu:

 

1. DEN - KILIMANJARO - ARUSHA

Po příletu na letiště v Kilimanjaru a vstupních formalitách se setkáte s řidičem, který vás odveze k ubytování do Arusha Coffee Lodge. Zde si budete moci vybrat jednu z 12 plantážových suit a pokojů k odpočinku. All Inclusive zajištěno. 

Arusha je město známé jako hlavní safari město severní Tanzánie. Leží na úpatí hory Meru a slouží jako vynikající výchozí bod, z něhož můžete prozkoumat pozoruhodně malebné okolí, které zahrnuje majestátní horu Kilimanjaro, národní parky Manyara, Tarangire a Ngorongoro. Ve městě si pak můžete v klidu odpočinout a v mírném podnebí a svěžím vzduchu načerpat síly k dalšímu poznávání okolí. Můžete se těšit na objevování národního parku Serengeti s hojnou přírodou, národního parku Arusha a přijmout výzvu a vylézt na pátou nejvyšší horu Afriky - Meru. 

 

2. DEN - NÁRODNÍ PARK TARANGIRE

Po snídani a meetingu si užijete výlet na kávové plantáže. Po obědě následuje transfer na letiště a krátký přelet do národního parku Tarangire. Zde vás čeká safari a pozorování zvěře. Poté přejezd na ubytování do Tarangire Treetops, kde na vás čeká ubytování v luxusních stromových domečcích s All Inclusive.

Národní park Tarangire leží jen několik hodin jízdy od města Arusha a je oblíbenou zastávkou pro safari cestující na cestě do Ngorongoro a Serengeti. Po Serengeti má tento národní park největší koncentraci volně žijících živočichů v Tanzanii a v době sucha je řeka Tarangire magnetem pro všechnu zvířenu na zahnání žízně. Velká stáda slonů a stěhující se pakoně, zebry, buvoli, gazely, antilopy a další zvířectvo jsou stále následováni dravci, takže se musí mít neustále na pozoru. Tarangire je také znám svými velkolepými baobaby a úchvatnými výhledy na maasajskou step a pohoří. 

 

3. DEN - NÁRODNÍ PARK TARANGIRE

Po snídani vás čeká celý den v národním parku Tarangire se safari jízdou, návštěvou typické maasajské vesnice, pěší procházkou místní přírodou a buší a noční safari. All Inclusive v Treetops zajištěno. 

 

4. DEN - KARATU

Po snídani následuje ranní safari s probouzející se přírodou a živočichy. Po piknikovém obědě přelet do Manyara - Ngorongoro a ubytování v The Manor at Ngorongoro. 2 noclehy v chatičkách s All Inclusive.

Cestovatelé směřující ke kráteru Ngorongoro a Serengeti nevyhnutelně projedou městem Karatu, které se nachází v zelených kopcích severní Tanzánie. Toto malé, barevné město slouží jako oblíbená noční zastávka pro návštěvníky objevující mnoho národních parků v okolí. Nad městečkem se tyčí majestátní sopka Ol Deani. Město nabízí celou řadu aktivit, včetně rušného trhu s místními vyrobky, ochutnávky piva v místním pivovaru, návštěvy tradiční írácké usedlosti či procházky s průvodcem k vodopádům nebo jeskyni slonů. Po cestě uvidíte jedno z nejdůležitějších prehistorických míst na světě, rokli Olduvai.

 

5. DEN - KRÁTER NGORONGORO

Po snídani odjedete směrem ke kráteru Ngorongoro na celodenní prohlídku. Užijete si piknikový oběd přímo v kráteru a procházky touto zajímavou sopečnou krajinou. K večeru návrat zpět na ubytování. 

Tento kráter je známý svou přírodní krásou a množstvím rozmanitých divokých zvířat. Díky tomu patří mezi nejoblíbenější safari oblasti v Africe. Je obklopen tanzanskou divočinou a je považován za největší intaktní sopečný kráter na světě. Můžete se těšit na objevování mnoha druhů volně žijících živočichů, zeber a pakoňů. Kráter je jednou z nejoblíbenějších atrakcí Tanzanie, protože nabízí svým návštěvníkům celou řadu úžasných aktivit, jako je trekking, pozorování ptáků a divoké zvěře, jízda na horském kole a návštěva místní vesnice Maasai. Nenechte si ujít příležitost zajít na exkurzi do nádherné rokliny Olduvai. 

 

6. DEN - LAKE MANYARA - CENTRAL SERENGETI

Tento den můžete navštívit národní park Lake Manyara nebo zůstat v chatičkách. Využijte místní nabídky jízdy na koni, jízdy na kole, prohlídky statku, masáží nebo odpočinku. Po obědě vás čeká transfer na letiště a přelet do národního parku Central Serengeti, kde se ubytujete v průkopnickém kempu Serengeti nebo v migračním táboře. Výběr ubytování bude proveden po příletu do Tanzánie, na základě lepší možnosti pozorování zvěře a safari. Oba tábory poskytují vyjímečné ubytování a nacházejí se v blízkosti migrační cesty mnoha druhů antilop. All Inclusive zajištěno.

Centrální Serengeti se nachází v samém srdci Tanzánie. Zahrnuje světoznámé údolí Seronera, které je známé nejlepší možností pozorovat volně žijící živočichy. Tato obrazově dokonalá krajina je charakterizována nekonečnými savanami s otevřenými pláněmi, na kterých jsou rozptýleny skalnaté výběžky žuly, akátové lesy a sítě řek a potoků. Centrální Serengeti je hlavním domovem pro pakoně a zebry, ale poskytuje ideální prostředí pro různé druhy volně žijících živočichů, jako jsou žirafy, antilopy, vydry, hroši, sloni, buvoli, lvi, leopardi, hyeny, šakali a mnoho dalších. Mezi oblíbené aktivity zde patří safari na koni nebo horkovzdušný balón vznášející se nad velkolepým scénickým terénem.

 

7. DEN - CENTRAL SERENGETI

Po snídani strávíte celý den zkoumáním národního parku Serengeti. Užijte si oběd v buši, po kterém následuje pozorování živočichů a místního života. Večerní návrat do kempu, večeře a nocleh.

 

8. DEN - ARUSHA - KILIMANJARO

Brzy ráno můžete sledovat krásné svítání a probouzení buše nebo si protáhnout nohy ranní procházkou s přímým pozorováním probouzející se zvěře. Po obědě vás čeká cesta na letiště a přelet zpět do Arushi. Po příjezdu se setkáte s průvodcem, který vás odveze na oběd do Arusha Coffee Lodge. V závislosti na letovém řádu následuje transfer na letiště Kilimanjaro a odlet domů.

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*