Kultura a divoký život Tanzánie 4*4*4*4*

Program zájezdu:

 

1. DEN - RANČ MANYARA 

Přílet na mezinárodní letiště Kilimanjaro po vstupních a imigračních formalitách setkání s průvodcem a transfer jedinečnou krajinou severní Tanzánie na ranč Manyara. Tento pohodlný 8-mistanový tábor se nachází v blízkosti národního parku Tarangire na východní straně jezera Manyara a nabízí celou řadu aktivit od jízdy v otevřeném jeepu, pozorování místních zvířat, po profesionální procházky po buši, noční projížďky či návštěva místní komunity Maasai. Ranč se nachází mímo národní parky, tedy návštěvníci mají jedinečnou příležitost prozkoumat okolí sami pěšky. Vodní toky přitahují stáda slonů, buvolů a líně se povalujících lvů. Tato oblast je jedna z nejlepších pro pozorování Kudu (druh antilopy). Nocleh a plná penze s lokálními nápoji zajištěna.

 

2. DEN - RANČ MANYARA - NÁRODNÍ PARK TARANGIRE

Po brzké snídani prozkoumání plání baobabského hřebene národního parku Tarangire, který se nachází cca 20 km od ranče. V jakoukoliv vámi zvolenou dobu se můžete vrátit z parku zpět do kempu. Návštěvníci Tanzanie, kteří si přejí zažít soužití s divočinou, ptactvem a přírodou, která se nachází na hranici vlastního soukromí, využívají tzv. "intimní tábory". Tento soukromý tábor pro vás může být připraven téměř kdekoliv v severní safari části Tanzánie, včetně národních parků či jezer Natron nebo Eyasi. Intimní tábory mají svého vlastního šéfkuchaře, soukromého komorníka a stavitele stanů, kteří jsou schopni vyhovět všem vašim potřebám. Protože jsou tábory pro soukromé použití, jsme schopni přizpůsobit služby vašim konkrétním požadavkům. Před vaším pobytem jsou tedy předem dohodnuty, typy lůžek, podávané jídlo a nápoje a dokonce i vzdálenost jednotlivých stanů od sebe, aby vše vyhovovalo vašim potřebám. Plná penze s lokálními nápoji zajištěna.

 

3. DEN - STANOVÝ KEMP KISIMA NGEDA - JEZERO EYASI

Po snídani odhlášení z tábora a cesta k sodnému jezeru Eyasi. Po cestě se zastavíme na návštěvu místní školy, kde uvidíte místní metody učení žáků všech věkových kategorií. Následuje přejezd a ubytování ve stanovém táboře Kisima Ngeda. Odpolední prohlídka jezera Eyasi, které je zasazené mezi horami Kidero a Eyasi a leží ve vyprahlé a odlehlé krajině na jih od proslulého národního parku Serengeti. Toto sezónní jezero má suché solné platformy a žijí zde plameňáci, pelikáni a mnoho různých druhů ptáků. Je obklopeno lesy a starými baobaby. Můžete se dozvědět informace o místních kulturách a navštívit místní kmeny. Nenechte si ujít příležitost navštívit nedalekou horu Oldeani, bažinaté údolí Yaeda či velkolepý národní park Serengeti. Ubytování v kempu Kisima Ngeda, kde každý plně vybavený stan má výhled na jezero. Plná penze zajištěna.

 

4. DEN - THE PLANTATION LODGE - KMENY HADZABE A DATOGA - KARATU

Po snídani se odhlásíme z kempu a s obědovým balíčkem se vydáme navštívit dvě zajímavé a vzdálené skupiny obývající tuto oblast - kmeny Hadzabe a Datoga.

Wahadzabové pochází z kmene Acadi, od kterého se oddělili v roce 1 700. Tato tajná a ochranná komunita nikdy nečítá více než 30 osob a obývá oblast blízko jezera Eyasi. Jedná se především o loveckou a sběratelskou komunitu, jejíž živobytí závisí na volně žijících zvířatech a lesních produktech. Jsou jedním z nejtradičnějších a nejprimitivnějších kmenů v Africe. Budete mít možnost pozorovat a vyzkoušet si své lovecké a sběratelské schopnosti, které se po tisíce let téměř nezměnily. Naučíte se lovit s lukem a šípy, založit oheň nebo se můžete přidat k ženám, které shromažďují kořeny, hlízy a divoké ovoce a připravují jídlo. Zkoumání tohoto života, který se výrazně liší od našeho, je nezapomenutelným zážitkem. 

Historie migrace kmene Datoga je založena na ústních tradicích Datoga. Lidé tohoto kmene jsou klasifikováni jako jižní Niloti, jejichž počátky byly zakořeněny již před 3000 lety v jižním Súdánu nebo západní etiopské vysočině. Skupinky migrovaly na jih a usadily se v Keni a v Tanzanii. Jedná se o tradiční pastevce, ale nakonec se z nich stali zemědělci. Kmen Datoga tvoří hrdí lidé, kteří mají pověst divokých válečníků. Mladí muži tohoto kmene se vyznačovali tím, že zabíjeli všechny lidské bytosti, které nebyly Datoga, a proto byly považovány za nepřátele. Vyznačovali se také tím, že byli schopni zabít nebezpečná zvířata, jako je buvol, lev nebo slon. Datogaové se přizpůsobili prostředí a oblékají se do červenohnědé barvy půdy. Barevný oděv, který nosí dámy, je vyroben z kůže a je dozdoben mosaznými náramky, korálky a náhrdelníky. Kmen se také vyznačuje dekorativním tetováním v kruhových vzorcích kolem očí. Ubytování v Plantation Lodge u Ngorongoro památkové rezervace, plná penze zajištěna.

 

5. DEN - KARATU - NGORONGORO KRÁTER

Dnes vás čeká prohlídka kráteru s piknikovým obědem. Kráter Ngorongoro je známý svou přírodní krásou a množstvím rozmanitých divokých zvířat. Díky tomu patří mezi nejoblíbenější safari oblasti v Africe. Je obklopen tanzanskou divočinou a je považován za největší intaktní sopečný kráter na světě. Můžete se těšit na objevování mnoha druhů volně žijících živočichů, zeber a pakoňů. Kráter je jednou z nejoblíbenějších atrakcí Tanzanie, protože nabízí svým návštěvníkům celou řadu úžasných aktivit, jako je trekking, pozorování ptáků a divoké zvěře, jízda na horském kole a návštěva místní vesnice Maasai. Nenechte si ujít příležitost zajít na exkurzi do nádherné rokliny Olduvai. Ubytování v Plantation Lodge, plná penze zajištěna.

 

6. DEN - NÁRODNÍ PARK SERENGETI

Po snídani a odhlášení z Lodge vás řidič odveze na místní letiště a čeká vás krátký let k národnímu parku Serengeti. Zde se setkáte se svým průvodcem který vás odveze do kempu Serian k ubytování. Po obědě následuje návštěva národního parku. Obrovská savana severního Serengeti je známá jako centrum velké migrace. Krajina je charakterizována rozlehlými úseky savany s akátovými stromy a říčními lesy. Na březích řeky Mara máte možnost zahlédnout divokou zvěř, jako jsou pakoně, zebry, buvoli, gazely, antilopy, žirafy, lvi a leopardi. Můžete se těšit na pozorování ptáků, procházky s průvodcem nebo let horkovzdušným balónem. Národní park Serengeti spolu s keňským parkem Masai Mara tvoří nejznámější africký přírodní park. Roční migrace pakoně přes tyto parky je největší masový pohyb suchozemských savců na planetě s více než milionem zvířat následujících deště. Ubytování v Serian´s Serengeti North, plná penze s lokálními nápoji zajištěna.

 

7. - 8. DEN - NÁRODNÍ PARK SERENGETI

Tyto dva dny jsou věnovány volnému programu. Můžete využít spoustu aktivit z balíčku - pozorování divoké zvěře, rybaření, denní a noční safari, trek buší s průvodcem, jízda na koni nebo jen relax v kempu. Záleží pouze na vás. Plná penze s lokálními nápoji zajištěna.

 

9. DEN - ARUSHA - LETIŠTĚ KILIMANJARO 

Po snídani a odhlášení z hotelu následuje krátký transfer na místní letiště a přelet do Arushi. Z letiště vás řidič odveze na oběd do Shanga restaurace, kde můžete navštívit také místní dílnu. Následně vás řidič odveze na mezinárodní letiště Kilimanjaro k odletu domů. Snídaně a oběd zajištěny.

 

Snad si z výletu dovezete nezapomenutelné zážitky!

 

 

 

 

 

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*