Rodinné safari - Arusha, Karatu, Seronera 4*4*4*4*

Program zájezdu:

 

1. DEN - KILIMANJARO - ARUSHA

Po příletu na letiště Kilimanjaro a vyřešení vstupních formalit vás čeká transfer na ubytování v Mount Meru Game Lodge ve městečku Arusha. Volné odpoledne můžete věnovat odpočinku nebo návštěvě zvířecího útočiště, kde můžete zahlédnout pštrosy, zebry, opice, mnoho plazů a ptáků. Arusha je město známé jako hlavní safari město severní Tanzánie. Leží na úpatí hory Meru a slouží jako vynikající výchozí bod, z něhož můžete prozkoumat pozoruhodně malebné okolí, které zahrnuje majestátní horu Kilimanjaro, národní parky Manyara, Tarangire a Ngorongoro. Ve městě si pak můžete v klidu odpočinout a v mírném podnebí a svěžím vzduchu načerpat síly k dalšímu poznávání okolí. Můžete se těšit na objevování národního parku Serengeti s hojnou přírodou, národního parku Arusha a přijmout výzvu a vylézt na pátou nejvyšší horu Afriky - Meru. Večeře a nocleh v luxusním hotýlku zajištěn.

 

2. DEN - NÁRODNÍ PARK ARUSHA

Po snídani a vyzvednutí piknikového oběda transfer do národního parku Arusha, kde si budete užívat safari. Tento park se nachází v severovýchodní Tanzanii a v jeho pozadí se tyčí velkolepý vrchol Kilimanjara. Rozkládá se na ploše 552 čtverečních kilometrů a je známý svou pozoruhodnou přírodou a vynikajícími turistickými možnostmi. Oblast národního parku je rozdělena do tří částí: Mt. Meru, velkolepý sopečný kužel, Ngurtodo kráter a barevná Momela jezera. Vyznačuje se širokou škálou stanovišť, která poskytují domov celé řadě volně žijících živočichů a rostlin. Mezi běžně se vyskytující druhy patří buvol, žirafa, zebra, opice, plameňák, lev a slon. Večerní návrat do Lodge, večeře a nocleh.

 

3. DEN - KARATU - NÁRODNÍ PARK LAKE MANYARA

Po snídani a vyzvednutí obědového balíčku transfer do národního parku Lake Manyara. Národní park se nachází v centru severního regionu Tanzánie a nabízí nádherné výhledy a širokou škálu stanovišť k podpoře řady divokých zvířat. Tento malý park je domovem překvapivé biologické rozmanitosti v nádherné krajině plné akátových lesů, vodních lesů, baobabových skalnatých útesů, horských pramenů, bažin a samotného jezera. V parku můžete zahlédnout 400 druhů různých ptáků a nabízí největší koncentraci paviánů na světě. Dále zde potkáte žirafy, zebry, pakoně, antilopy, divoká prasata, vydry a u jezera nádherné plameňáky, lvy odpočívající a stromech a velké rodiny slonů procházejících se lesem. 

Cestovatelé směřující ke kráteru Ngorongoro a Serengeti nevyhnutelně projedou městem Karatu, které se nachází v zelených kopcích severní Tanzánie. Toto malé, barevné město slouží jako oblíbená noční zastávka pro návštěvníky objevující mnoho národních parků v okolí. Nad městečkem se tyčí majestátní sopka Ol Deani. Město nabízí celou řadu aktivit, včetně rušného trhu s místními vyrobky, ochutnávky piva v místním pivovaru, návštěvy tradiční írácké usedlosti či procházky s průvodcem k vodopádům nebo jeskyni slonů. Po cestě na ubytování navštívíte lokální školu a poté již následuje transfer do romantického vesnického hotýlku Acacia Farm Lodge s plnou penzí.

 

4. DEN - KARATU - NGORONGORO

Po snídani si vyzvednete obědový balíček a čeká vás přejezd přes památkovou rezervaci Ngorongoro, sestup ke dnu kráteru a prohlídka. Kráter Ngorongoro je známý svou přírodní krásou a množstvím rozmanitých divokých zvířat. Díky tomu patří mezi nejoblíbenější safari oblasti v Africe. Je obklopen tanzanskou divočinou a je považován za největší intaktní sopečný kráter na světě. Můžete se těšit na objevování mnoha druhů volně žijících živočichů, zeber a pakoňů. Kráter je jednou z nejoblíbenějších atrakcí Tanzanie, protože nabízí svým návštěvníkům celou řadu úžasných aktivit, jako je trekking, pozorování ptáků a divoké zvěře, jízda na horském kole a návštěva místní vesnice Maasai. Nenechte si ujít příležitost zajít na exkurzi do nádherné rokliny Olduvai. Ve vámi určeném čase následuje transfer zpět na ubytování v Acacia Farm Lodge s plnou penzí.

 

5. DEN - SERONERA - NÁRODNÍ PARK SERENGETI

Po snídani přejezd do národního parku Serengeti s obědovým balíčkem, kde strávíte 2 noci. Po cestě zastávka u rokliny Olduvai a v typické maasajské vesnici. Světoznámé údolí Seronera je známé nejlepší možností pozorovat volně žijící živočichy. Tato obrazově dokonalá krajina je charakterizována nekonečnými savanami s otevřenými pláněmi, na kterých jsou rozptýleny skalnaté výběžky žuly, akátové lesy a sítě řek a potoků. Centrální Serengeti je hlavním domovem pro pakoně a zebry, ale poskytuje ideální prostředí pro různé druhy volně žijících živočichů, jako jsou žirafy, antilopy, vydry, hroši, sloni, buvoli, lvi, leopardi, hyeny, šakali a mnoho dalších. Mezi oblíbené aktivity zde patří safari na koni nebo horkovzdušný balón vznášející se nad velkolepým scénickým terénem. 

Rokle Olduvai je paleoantropologické místo velkého významu, kde stará řeka vytesala skálu, aby odkryla vrstvy sopečné půdy. Zde našli DR. Luis a a Mary Leakey pozůstatky hominidů - objevy, které pomohly zaplnit některé z chybějících článků v řetězci lidské evoluce a přidaly další důkazy teorie vzniku moderního člověka v Africe. Takzvaná "Kolébka lidstva" má nyní návštěvnické centrum, kde můžete slyšet krátkou přednášku o práci na tomto skvostu a muzeum, kde můžete vidět některé z nálezů včetně obří žirafy - je těžké uvěřit tomu, že byly kdysi vyšší!

Dále navštívíme maasajskou vesnici Olpopongi, kde můžete vidět každodenní život těchto obyvatel. Pěšky se projdeme po maasajském teritoriu a můžete se naučit maasajskou techniku lovu a načerpat informace o přírodních maasajských medicínách. 

Následuje transfer na ubytování v Kubu Kubu Tented Lodge, luxusní safari ubytování ve stanech s plnou penzí.

 

6. DEN - NÁRODNÍ PARK SERENGETI

Po snídani vás čeká celodenní safari a pozorování zvířat v parku Serengeti. Ubytování v Kubu Kubu Tented Lodge s plnou penzí. 

 

7. DEN - ARUSHA - KILIMANJARO

Po snídani a odhlášení z ubytování vás řidič převeze na místní letiště a následuje přelet do Arushi. Zde pojedete do restaurace Arusha Coffee Lodge na oběd a krátkou přednášku o místních výrobcích. Dle letového řádu následuje transfer na mezibárodní letiště Kilimanjaro a odlet domů.

 

 

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*