Skupinový výstup na horu Kilimanjaro 3*3*3*

Program zájezdu: 

 

1. DEN - KILIMANJARO

Po příletu na letiště Kilimanjaro a vstupních formalitách setkání s průvodcem a transfer na ubytování v Kilimanjaro Mountain Resort. Snídaně zjištěna.

Zasněžený vrchol hory Kilimanjaro je jednou z nejvíce insirujících atrakcí v Africe. Tato kultovní hora, která leží na hranici Tanzenie s Keňou, stoupá až do impozantní výšky 5.896 m.n.m. Jedná se o jednu z nejvyšších sopek na světě a nejvyšší horu Afriky. Díky domu se řadí mezi mezinárodní destinace přitahující turisty a horolezce z celého světa. Hora se nachází v národním parku Kilimanjaro a vychází z rozlehlé pláně Tanzanie. Pyšní se hustými tropickými deštnými pralesy, ledovcovými poli, rašeliništěmi a mystickými měsíčními scenériemi. Při safari zde můžete zpatřit mnoho druhů divoké zvěře, jako jsou buvoli, sloni, leopardi, antilopy, modré opice a další.

 

2. DEN - HORA KILIMANJARO - PRVNÍ TÁBOR

Po dokončení nezbytných registračních formalit u brány národního parku Marangu nás čeká transfer do Rongai. Stoupání začíná z atraktivní dřevěné vesnice Nale Moru (1.950 m.n.m.). Půjdeme po malé stezce, která se vine přes pole kukuřice a brambor až ke vstupu do borového lesa. Stezka pak začne stoupat více přes krásný les, který je domovem celé řady divokých zvířat, včetně černobílé Colobus opice. Les postupně začíná řídnout a dorazíme k prvnímu táboru, který se rozkládá na okraji rašeliniště s rozsáhlými výhledy na keňskou planinu (2.600 m.n.m.). Přenocování v Rongai Camp Site - prvním jeskynním táborem s plnou penzí.

 

3. DEN - HORA KILIMANJARO - DRUHÝ TÁBOR

Po snídani se vydáme na další výstup k druhému táboru (3.350 m.n.m.) s nádherným výhledem na Kibo a východní ledová pole na okraji kráteru. Kibo je malý základní kemp, zasazený do národního parku Kilimanjaro. Horolezci zde vytvořili tábor, než vyráželi na vrchol Uhuru. Po obědě opustíme hlavní stezku a vydáme se přes rašeliniště na menší cestu směrem k rozeklaným vrcholům Mawenzi. Druhý kemp se nachází v chráněném údolí poblíž jeskyní Kikelewa. Nocleh v Kikelewa Caves s plnou penzí.

 

4. DEN - HORA KILIMANJARO - TŘETÍ TÁBOR

Po snídani nás čeká krátké, ale strmé stoupání po travnatých svazích s vynikajícími výhledy do okolí a hmatatelným pocitem divočiny. Vegetaci opustíme krátce před dosažením dalšího tábora v Mawenzi Tarn (4.330 m.n.m), velkolepě situovaném v kruhu přímo pod tyčící se věží Mawenzi. Odpoledne je volné, tedy čas na odpočinek nebo prozkoumání okolí k aklimatizaci. Nocleh v Mawenzi Tarn s plnou penzí.

 

5. DEN -  HORA KILIMANJARO - TŘETÍ TÁBOR

Po snídani přejdeme lunární poušť "sedla" mezi Mawenzi a Kibo a dostaneme se do školního kempu (4.750 m.n.m.), který se nachází na dně stěny kráteru Kibo. Zbytek dne strávíme odpočinkem před závěrečným výstupem! Nocleh v kamenném domě v táboře Kibo s plnou penzí.

 

6. DEN - HORA KILIMANJARO

Začínáme finální a zdaleka nejstrmější a nejnáročnější část výstupu kolem jedné hodiny ráno. V temnotě se velmi pomalu procházíme sopečnou sutí a brzy dosáhneme okraje kráteru v Gillmanově Bodě (5.685 m.n.m). Zde bude přestávka na krátký odpočinek s velkolepým východem slunce nad Mawenzi. Ti, kteří se stále cítí silní, mohou podniknout tříhodinový výlet na vrchol Uhuru (5.896 m.n.m.), procházet v blízkosti velkolepých ledovců a ledových útesů, které stále zabírají většinu vrcholu. Zpáteční cesta do Kibo je překvapivě rychlá a po malém občerstvení pokračujeme v sestupu, abychom dosáhli našeho konečného kempu v Horombo (3.720 m.n.m.). Nocleh s plnou penzí zajištěn.

 

7. DEN - SESTUP DO MARANGU

Stálé klesání nás vede dolů rašeliništěm do chaty Mandaru (2.700 m.n.m.), první zastávkou na Marangu trase. Dále pokračujeme v sestupu krásným svěžím lesem, až dosáhneme brány národního parku Marangu. Zde také dostávají úspěšní horolezci své certifikáty. Ti, kteří dosáhli Gillmanova Bodu, dostávají zelený certifikát, a ti, kteří dosáhli vrcholu Uhuru, zlatý certifikát. Po výstupních formalitách se setkáte s řidičem, který vám předá obědový balíček a odveze vás zpět na ubytování do horské chaty Kilimanjaro na horkou sprchu a večerní oslavu vašeho úspěchu. Nocleh se snídaní v Kilimanjaro Mountain Resort. 

 

8. DEN - LETIŠTĚ KILIMANJARO

Po snídani odhlášení z hotelu a transfer na letiště v Kilimanjaru. Návrat domů s novými zážitky a pokořenými cíly!

 

 

 

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*